Kofein vás zbaví otoků pod očima. Ale nikoliv v podobě kávičky!

Kofein vás zbaví otoků pod očima. Ale nikoliv v podobě kávičky!

Chutná kávička není jen příjemný společník snídaně či obchodní schůzky, také při topické aplikaci působí kofein na pleť blahodárně. Díky vysokému obsahu antioxidantů zlepšuje cirkulaci krve a celkový vzhled pleti.

V Indonésii má topická aplikace kávy dlouholetou tradici, využívá se zejména na tělová ošetření scrub. Drobné ostřejší částečky namleté kávy jemně obrušují svrchní vrstvu kůže (exfoliace) a podporují tak růst a regeneraci kožních buněk. Samotný kofein jako aktivní látka působí na pleť stejně jako na organismus stimulačně.

Zdroj energie i pro pleť

Kofein produkují rostliny a je přítomný v kávě i čaji. Také se přidává do různých energetických nápojů, doplňků stravy i léků na volný či receptový prodej a v neposlední řadě do kosmetických produktů. Při vnitřním užívání stimuluje nervový systém a v přiměřených dávkách je považován za bezpečný. Nadměrné množství může mít negativní účinek včetně dehydratace a třesu. Tolerance na dávky kofeinu se liší člověk od člověka.

Kofein stahuje drobné krevní cévy a snižuje zánět. Proto je častou složkou kosmetických produktů cílených na minimalizaci tmavých kruhů pod očima a otoků v očním okolí. Díky tomu, že působí protizánětlivě a stimulačně, nachází své využití i v krémech a gelech proti celulitidě. Z tukových buněk svým působením dokáže extrahovat přebytečnou tekutinu, a zlepšit tak vzhled pleti.

Zbaví vás vrásek, otoků i erytému

Účinek krémů proti celulitidě s obsahem kofeinu není permanentní a při přerušení používání dochází ke snížení až vymizení účinků. Obdobně působí i oční krémy s jeho obsahem, kdy způsobují jemnou dehydrataci tekutiny pod očima a vyhlazení a vyrovnání pytlů a otoků.

Schopnost pleti absorbovat kofein při topické aplikaci se stále zkoumá, k hloubkové penetraci nicméně dochází. Kofein podle posledních zjištění působí díky svým antioxidačním vlastnostem i proti poškození pleti ultrafialovým zářením, vědecká zkoumání nasvědčují tomu, že kofein může hrát roli v terapii nemelanomové rakoviny kůže.

Kofein při topické aplikaci snižuje otoky a podílí se na zlepšení vzhledu a zpevnění kůže. Působí tedy diureticky, čímž dehydratuje tukové buňky a vyhlazuje pleť.

Vedle redukce tmavých kruhů pod očima kofein přispívá i ke snížení začervenání pleti minimalizací a stažením krevních cév, stimuluje i zpevnění pleti. Je proto jednou z klíčových složek Calmwise Colour Correct pro redukci zarudnutí pleti a projevů růžovky

CALMWISE COLOUR CORRECT CALMWISE COLOUR CORRECT CALMWISE COLOUR CORRECT vás konečně zbaví začervenání pleti! Vyřeší totiž všech 6 kroků, které vedou ke vzniku zarudnutí. Zmírňuje zánět v pleti, působí jako jeho prevence a navíc již začervenalá místa maskuje. 1 480 Kč

Starší články:
Krémy proti vráskám fungují, záleží ale na jejich aktivních látkách
Omlazení pleti21.8.2017

Krémy proti vráskám fungují, záleží ale na jejich aktivních látkách

Krémy proti vráskám a další přípravky pro omlazení pleti opravdu fungují a mohou být alternativou k chirurgickým anti-aging procedurám. Jen je třeba vybírat je obezřetně a být dostatečně seznámen s jejich složením, respektive účinnými látkami.

9 největších mýtů o kosmetice - VYVRÁCENO!
Omlazení pleti7.7.2017

9 největších mýtů o kosmetice - VYVRÁCENO!

Nenechte se zmást informacemi, které na vás proudí z médií a udělejte si konečně jasno v některých nejčastějších mýtech o kosmetice a kosmetické péči.

Peptidy na vrásky, na vlasy i na rty
Omlazení pleti1.7.2017

Peptidy na vrásky, na vlasy i na rty

Peptidy jsou fragmenty bílkovin. Samy o sobě jsou tvořeny aminokyselinami. Pokud se aminokyseliny spojí v konkrétní formace, utváří specifické peptidy. Když se pak tyto peptidy propojí do složitějších struktur, vznikají již bílkoviny.

Nejlepší anti-aging antioxidanty pro vaši pleť (a příručka produktů, které je obsahují)
Omlazení pleti20.6.2017

Nejlepší anti-aging antioxidanty pro vaši pleť (a příručka produktů, které je obsahují)

Když přijde na omlazení a anti-aging, jedno je nad slunce jasné – zaměřit byste se měli na antioxidanty. A nemějte obavy, čím více jich na pleť aplikujete, tím jen lépe! Stejně tak jako potřebuje vyvážený koktejl živin náš organismus prostřednictvím stravy, stejně je na tom i pleť. Přece jen je kůže největším tělesným orgánem, takže je důležitá nejen jeho výživa „zevnitř“, ale i péče zvenku.

Znáte vitamíny, které potřebuje pro omlazení a zdraví vaše pleť?
Omlazení pleti8.6.2017

Znáte vitamíny, které potřebuje pro omlazení a zdraví vaše pleť?

Protože je kůže největším tělesným orgánem, je třeba jí také dostatečně vyživovat a pečovat o ni.