Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?

Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?

Vrásky jsou hluboké záhyby pleti, případně pleť takzvaně „pomačkaná“. Jemné linky se v průběhu času mění na vrásky, kterou jsou s vyšším věkem stále hlubší a hlubší. Jenže jak vlastně taková linka a vráska vzniká? A kdy se na naší pleti začnou objevovat?

Jak stárneme, na naší pleti se objevují vrásky. Lidé, kteří strávili hodně času na sluníčku nebo (ještě hůře) v soláriích mohou, mít vrásek více, případně se u nich mohou objevit mnohem dříve než u lidí, kteří se slunění, ať už tomu skutečnému nebo umělému, věnovali méně.

Vráska neboli rýha v pleti vzniká, protože pleť ztrácí svůj přirozený obsah elastinu a kolagenu.

Jak se tedy vráska objeví?

  • Svrchní vrstva pleti, kterou můžeme vidět pouhým okem, se nazývá epidermis. „Skutečná“ pleť, jak se občas označuje, ale leží pod epidermis, a nazývá se dermis neboli škára. Dermis obsahuje elastinová vlákna, která udržují mladistvý a vypnutý vzhled pleti. Obsahuje i protein kolagen, díky němuž je kůže pěkně vypnutá. Jak čas ubíhá, obou těchto složek ubývá, takže se pleť ztenčuje a stává se méně pružnou. No a když pleť ztratí svoji elasticitu, nestahuje se již zpět do původního tvaru. V mládí linky a vrásky kolem očí ze smíchu zmizí, když se přestaneme smát – pleť se vrátí do původního tvaru. Nicméně tím, jak stárneme, je pro pleť stále složitější vrátit se k původnímu vzhledu. A přesně tak se jemné linky mohou měnit v hluboké vrásky.
  • Tuk se v podkožních vrstvách pleti (pod dermis) s vyšším věkem také ztenčuje. Tato vrstva tuku funguje totiž jako svého druhu lešení, které udržuje pleť vzpřímenou a vypnutou. Jak se tento podkožní tuk oslabuje, svrchní vrstva kůže, epidermis, začíná poklesávat a začínají se formovat vrásky.
  • A to pořád není všechno, situaci zhoršuje ještě gravitace. Ta se pro změnu podílí se na vzniku „povislých“ očních víček a povislé pleti celkově. Čím starší člověk je, tím déle je jeho kůže vystavena vlivu gravitace, a tím větší je její účinek.
  • Navíc s rostoucím věkem klesá schopnost pleti sama se opravit, stává se tak zranitelnější a méně odolnou vůči různých poškozením.

Vrásky se ale neobjevují na pleti naráz. Jak jsme již psali výše, s rostoucím věkem jich tak nějak přibývá

Když je vám dvacet…

Vlastní produkce koenzymu Q10 v těle se zpomaluje. Sami cítíme, že je pleť přirozeně méně hydratovaná. A navíc se na ní mohou objevit první linky. Zakročte ihned s přípravkem Pretox 20 od společnosti Medik8. Tento speciální gel pleti zajistí potřebnou hydrataci, vyplní vrásky a povadlé kontury obličeje, to vše bez injkečního "zásahu"!

Když je vám třicet…

Energie pleti klesá. Objevují se první vrásky na čele a kolem úst. Sáhněte proto po vitamínovém séru Retinol 3TR od společnosti Medik8. Vaši pleť omladí a vypne během noci díky obsahu vitamínů A a E. Až se ráno probudíte, bude vaše pleť bez vrásek a rozzářená.

RETINOL 3TR RETINOL 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 1 020 Kč

Když je vám čtyřicet...

Pocity suché pleti jsou stále výraznější, objevují se vrásky kolem očí a procesy, které pleť udržují mladistvou a svěží, se zpomalují. Cirkulace krve se snižuje, přičemž samozřejmě dochází ke snížení přísunu důležitých živin. Právě v tomto období se začínají projevovat známky tzv. předčasného stárnutí. Proto je třeba začít využívat silnějších přípravků určených pro zralou pleť. Sérum proti vráskám C-Tetra + Intense od společnosti Medik 8 zpomalí proces stárnutí tím, že v pleti spouští přirozenou syntézu kolagenu, jehož přítomnost je pro mladistvě vypadající pleť bez vrásek nezbytná. Zároveň vaši pleť rozjasní, redukuje její hyperpigmentaci a chrání ji před poškozením volnými radikály

C-TETRA LUXE C-TETRA LUXE Sérum C-TETRA v ještě účinnější verzi, to je C-TETRA LUXE. Zpomaluje proces stárnutí pleti, rozjasňuje a vyhlazuje vrásky, a navíc ještě silněji působí preventivně proti hyperpigmentaci. Obsahuje totiž větší dávku vitamínu C, společně s dalšími rozjasňujícími a vyživujícími složkami, které v základním séru chybí. Ideální pro zralou pleť nebo jako váš další krok v péči s vitamínem C. 1 850 Kč

Když je vám padesát…

V tomto období života jsou na pleti nejvíce znát tyto procesy: snížení metabolismu buněk, zpomalení krevního oběhu a úbytek energie. To vše samozřejmě ještě více komplikuje hormonální nerovnováha způsobená přechodem. V mikroskopickém průřezu pleti se tyto procesy projevují ve ztenčení epidermis a dermis, ztrátou kolagenové hmoty a pružnosti pleti, a také ztrátou funkčních elastinových vláken. Zakročte proti těmto negativním projevům stárnutí pleti opravdu účinným přípravkem! Pretox Infin8 společnosti Medik8 má podobný účinek jako injkeční aplikace botulotoxinu, ovšem aplikuje se jako klasický gel topicky na pleť. Na obličejové svaly působí jako relaxant, proto je schopen vyhladit i hlubší vrásky například na čele. Efekt omlazení ještě umocňuje jeho schopnost stimulovat v pleti produkci kolagenu a elastinu, které povadlou pleť vypínají a vyhlazují. 

Když je vám šedesát a více…

Svrchní vrstva kůže řídne. Co dříve bývaly jemné hrbolky, se nyní může projevovat až jako podlitiny či krvácení pleti. Kůže kromě toho ztrácí vlastní ochranu proti UV záření, a je tím pádem náchylnější ke vzniku stařeckých skvrn. Nyní je třeba sáhnout po silných "kalibrech", třeba po našem nejsilnějším retinolu od společnosti Medik8, Retinol 10TR. V pleti podporuje přítomnost kolagenu a kyseliny hyaluronové, a díky tomu redukuje vrásky a napomáhá vypnout povadlé kontury obličeje a dekoltu. Pravidelné používání tohoto silného nočního séra zajistí také zesvětlení tmavých skrvn na pleti, její celkové rozjasnění a dostatečnou hydrataci.

Starší články:
Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu
Omlazení pleti1.10.2015

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu

Některá jídla totiž vyloženě podporují mladistvý vzhled pleti. Vybrali jsme několik nejfunkčnějších (asi nemusíme zdůrazňovat, že nejlépe je konzumovat je v biokvalitě), které napomáhají přírodní detoxikaci organismu, přičemž zároveň dodávají základní živiny potřebné k tomu, aby pleť prospívala.

Dopřejte své pleti restart po náročném létě
Omlazení pleti14.9.2015

Dopřejte své pleti restart po náročném létě

Jak jsme psali v našem Magazínu krásy dříve, léto je pro vaši pleť velmi náročné, jakkoliv si nápor sluníčka a tepla užíváte naplno a nezdá se vám, že by snad měl škodit. Ale bohužel, škodí.

Chemický peeling může působit jako prevence rakoviny kůže
Omlazení pleti31.8.2015

Chemický peeling může působit jako prevence rakoviny kůže

O chemickém peelingu už jsme v našem Magazínu krásy psali. Nyní se ovšem zaměříme na jeden konkrétní, a to peeling na bázi kyseliny trichloroctové neboli TCA peeling. Pojďme si představit, k čemu se používá, jak se používá a jaké budete mít při jeho použití pocity!

Jestli si myslíte, že jemné linky či rýhy a vrásky jsou to samé, jste na omylu!
Omlazení pleti24.8.2015

Jestli si myslíte, že jemné linky či rýhy a vrásky jsou to samé, jste na omylu!

Pravděpodobně už jste se nejednou potkali se spojením vrásky a jemné linky (nebo případně vrásky a jemné rýhy), zejména ve spojení s omlazením a anti-ageingem. Nicméně víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Nebo co je způsobuje? A především, zda existuje vůči nim nějaká prevence?

Mýty o retinolech: díl první
Omlazení pleti19.8.2015

Mýty o retinolech: díl první

O retinoidech či retinolech koluje spousta mýtů a polopravd. Protože si my v Medaprexu myslíme, že není třeba se jich úplně bát, jen je potřeba mít je řádně zmapované, rozhodli jsme se těmto bludům učinit přítrž!