Jestli si myslíte, že jemné linky či rýhy a vrásky jsou to samé, jste na omylu!

Jestli si myslíte, že jemné linky či rýhy a vrásky jsou to samé, jste na omylu!

Pravděpodobně už jste se nejednou potkali se spojením vrásky a jemné linky (nebo případně vrásky a jemné rýhy), zejména ve spojení s omlazením a anti-ageingem. Nicméně víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Nebo co je způsobuje? A především, zda existuje vůči nim nějaká prevence?

Jemným linkám či rýhám se v angličtině jinak říká také „expression lines“, tedy výrazové linky. Většinou je způsobuje pohyb obličejových svalů třeba při smíchu nebo když se mračíte. Na druhou stranu příčinou vrásek, které jsou hlubší než jemné rýhy, bývá spíše přirozený proces stárnutí pleti, negativní vlivy okolního prostředí na pleť nebo stále se opakující se pohyby obličejových svalů jako například mhouření očí nebo spaní na břiše, kdy každou noc spíte na stejném boku. Nevěříte, že vám tohle může způsobit vrásky? Pak si to přečtěte v našem článku o překvapivých příčinách tvorby vrásek.

Nesvalujte všechno na geny

Stárnutí pleti způsobuje mnoho vnitřních i vnějších faktorů. Vnitřní stárnutí pleti definuje biologický účinek času na pleť a vznik vrásek jako výsledek kombinace biologického věku jedince a jeho genetických dispozicí. Vnější stárnutí pleti významně ovlivňují faktory jako vystavování kůže slunečnímu záření, životní styl člověka, časté větrné počasí (pleť vysušuje), nevhodná volba kosmetických produktů případně jejich nevhodná kombinace, strava či (pasivní) kouření. Těchto vnějších faktorů je samozřejmě mnohem více.

Části našeho těla, které jsou více vystaveny vnějšímu prostředí jako obličej, krk a ruce bývají více náchylné k viditelnému stárnutí a vzniku vrásek než jiné části těla.

A co s tím tedy udělat? Vyberte si správné ingredience v kosmetických produktech, které používáte. Tentokrát vám nebudeme doporučovat všeobecně známé stálice jako kyselinu hyaluronovou nebo botulotoxin, ale takové, o nichž jste toho možná ještě tolik neslyšeli.

To nejlepší pro vaši pleť:

Pojďte na to sofistikovaně a zkuste třeba sójový olej! Extrakt ze sóji totiž napomáhá podpořit pleť v produkci kolagenu a zvýšit vlastní obsah hyaluronanu v pleti. Ten pak řídí syntézu kolagenu, která vede k vypnutí a zpevnění pleti a samozřejmě také redukci viditelných jemných linek. Srovnává navíc barevný tón pleti a zlepšuje pigmentaci.

Sójový olej obsahuje například Omlazující pleťová maska Dermaheal,která zpomaluje stárnutí kožních buněk a podporuje regeneraci pleti.

Dermaheal Cosmeceutical Mask Pack Dermaheal Cosmeceutical Mask Pack Užijte si relaxaci a zároveň omlazení pleti s touto účinnou maskou proti vráskám. Maska se snadno používá a zaručí vaší pleti jak výživu, tak regeneraci. 130 Kč

Další látka, po které vám doporučujeme sáhnout, je Tokoferol neboli vitamín E. Tento silný antioxidant chrání organismus před útoky volných radikálů. Díky tomu vás chrání před stárnutím, a to jak tím klasickým, tak stárnutím pleti. A navíc dokáže zlepšit stav pokožky po nadměrném pobytu na slunci.

Ideální je na pleť aplikovat přímo vitamín E ve své čisté formě. Toho docílíte s vitamíny na pleť Monoderma E5.

A do třetice všeho dobrého sáhněte po přípravcích s obsaženým UV filtrem. Ty chrání pleť před poškozením ultrafialovými paprsky. Jen si dejte pozor. Není vše, jak vypadá. Označení SPF a dané číslo určující stupeň ochrany se váže pouze k UVB paprskům. Jak to tedy je s UVA paprsky? To by vydalo na samostatný článek. A vida, jeden na toto téma tu v zásobě také máme:

Ochranný SPF faktor v opalovacích krémech vás ochrání jenom před UVB zářením! Ochranný SPF faktor v opalovacích krémech vás ochrání jenom před UVB zářením! O škodlivosti UVA a UVB záření se mluví skoro všude. Věděli jste ale, že onen vzývaný „SPF“ faktor, který vidíme na každé lahvičce opalovacího krému, se týká jen UVB záření? A víte vůbec, co ono „SPF“ vlastně znamená?

Před UVA i UVB vás ochrání přípravek Physical Sunscreen. Mrkněte na něj!

S článkem souvisí tyto výrobky:

Monoderma E5
Čistý vitamín E 5% (Tokoferol) je pro vaši suchou a podrážděnou pleť nejlepší volba. Redukuje zánět a
V těhotenství a při kojení
525 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Mýty o retinolech: díl první
Omlazení pleti19.8.2015

Mýty o retinolech: díl první

O retinoidech či retinolech koluje spousta mýtů a polopravd. Protože si my v Medaprexu myslíme, že není třeba se jich úplně bát, jen je potřeba mít je řádně zmapované, rozhodli jsme se těmto bludům učinit přítrž!

Spálili jste na slunci? Pomůže vám vitamín E! Na jaké další problémy funguje?
Omlazení pleti7.8.2015

Spálili jste na slunci? Pomůže vám vitamín E! Na jaké další problémy funguje?

Vitamín E alias Tokoferol je účinný antioxidant, který má na pleť a celý organismus až zázračné účinky, zvládne omlazení i pomoc při rozličných problémech. Tak proč ho ještě nepoužíváte?

I alergie vám může způsobit kruhy pod očima. My naštěstí víme, jak s nimi bojovat
Omlazení pleti15.7.2015

I alergie vám může způsobit kruhy pod očima. My naštěstí víme, jak s nimi bojovat

Příčiny vzniku kruhů pod očima nebyly zatím stále kompletně vysvětleny. Na vině je třeba nadměrná pigmentace nebo poškození krevních kapilár. My se dnes ale nebudeme zabývat příčinami, ale odstraněním následků. Tady máte několik tipů, jak se zbavit kruhů pod očima.

Nepovedené zvětšení rtů jde jednoduše opravit. Má to ale háček
Omlazení pleti6.7.2015

Nepovedené zvětšení rtů jde jednoduše opravit. Má to ale háček

Podle některých názorů jsou rty jediným okamžitě viditelným sexuálním orgánem. S tímhle tvrzením můžete souhlasit nebo ne, ale každopádně je fakt, že rty a jejich tvar (a přiznejme si to) a plnost hrají významnou roli v tom, jak se cítíme a jakým způsobem na nás reagují ostatní.

Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!
Omlazení pleti22.6.2015

Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!

Poslední doba by se dala nazvat dobou výrazného a hustého obočí. Jenže jak ho docílit, když vám příroda v tomto ohledu zrovna dvakrát nepřála? Zjistili jsme to pro vás.