Nevěřte všemu, co se říká o akné

Nevěřte všemu, co se říká o akné

Akné je jistě velmi nepříjemné kožní onemocnění, spousta věcí, co se o něm říká je pravda, ale také o něm koluje spousta fám. Některé z těchto kachen pravidelně vydávají za pravdu i časopisy, takže jim také spousta lidí věří. Je velmi těžké rozlišit fakta a mýty, protože jsou nám předsouvané určité informace ze zdrojů, kterým věříme.

My vám nyní řekneme, co je opravdu pravda a co je pouhý mýtus, kterému věřit rozhodně nemáte a hlavně, kterým se nemáte řídit.

Po akné nám vždy zůstanou jizvy:
Toto je absolutní nesmysl. Samozřejmě, že akné zanechává jizvy, ale pouze v případě, že se nestaráme o léčbu tohoto kožního onemocnění. Pokud tedy začnete s léčbou včas a kvalitně, jizvy v podstatě nemají šanci. Proto se tedy nebojte, že byste díky akné, tedy naprosto běžnému onemocnění, týkajícího se skoro všech, zůstali nadosmrti zjizvení.
 

Dietou se akné zlepší:

Také toto je absolutní fáma. Samotná dieta nezlepší vůbec nic, protože při dietě většinou nemáme všechny vitamíny a minerály, které potřebujeme ke zdravému životu. Spíše si dietou na akné zaděláváme. Diety tedy správná není, ale je třeba mít pravidelnou a hlavně vyváženou stravu, která obsahuje všechny látky, které jsou prospěšné pro náš organismus.
 

Akné je třeba několikrát denně mít, aby se zlepšilo:

Toto je zčásti pravda, ale vše je třeba dělat s rozvahou. Samozřejmě je třeba si obličej mít, dobré je asi dvakrát až třikrát denně, ale obličej se nesmí nijak drhnout a hlavně je třeba používat kvalitní mycí prostředky, které jsou určené pro mastnou, popřípadě zanícenou pleť. Dnes už seženete spoustu různých gelů určených právě na tento problém.
 

Slunce mě problému akné zbaví:

Toto je velmi rozšířený mýtus a spoustu lidí díky tomu tráví mnoho času na slunci. To ale na naší pokožce vůbec nedělá dobrotu. Pokožka je potom jenom vysušená a nastávají na ní akorát další problémy. Pokud tedy jdete na slunce, používejte málo mastné krémy s vysokým UV faktorem.
 

Akné je nakažlivé:

Toto je naprostý mýtus, rozhodně se nemusíte bát se stýkat s lidmi s akné, protože nehrozí žádné riziko přenosu nebo něco podobného. Akné je prostě vyšší výskyt nepřenosných bakterií na pokožce a v pórech určitého člověka.
 

Vymáčknutí mě akné zbaví rychleji:

Další absolutní nesmysl. Vymáčknutím pupínku léčbu akné rozhodně neurychlíte, spíše naopak. Je samozřejmě pochopitelné, že nikdo nechce chodit s hnisajícími pupínky obličeji, ale když už se rozhodnete vymáčknout, tak velice opatrně a šetrně. Pokud totiž budete vymačkávat neopatrně, akorát si bakterie více rozšíříte po obličeji a navíc si dobrovolně způsobuje viditelné jizvy. Pokud tedy chcete vymáčknout, mějte umyté ruce, pupínek vymačkávejte přes kapesník a pouze bříšky prstů, ne nehty!
 

Peeling je při akné nevhodný:

To je také pouze fáma. Naopak pravidelný peeling je pro naši pokožku jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme pro svoji pokožku udělat. Peelingem totiž odstraníme odumřelou pokožku a dovolíme pleti lépe dýchat.
 

S akné se nesmí používat dekorativní kosmetika:

Toto možná byla pravda dříve, ale dnes už toto tvrzení rozhodně neplatí. Naopak dekorativní kosmetika může i pomoci při léčbě, protože dnes už jsou tyto výrobky velmi kvalitní. Takže pokud si zvolíte přípravky na mastnou pleť, používejte si, co chcete.
 

Akné se zlepší díky antikoncepci:

To může být pravda, ale také nemusí. Záleží na druhu antikoncepce, ale i tak může na každou ženu působit jinak. Pokud si chcete akné zlepšit tímto způsobem, je třeba se poradit s lékařem.
 

Akné vzniká, jenom pokud si nečistíme pleť:

To je také hloupost, na akné a jeho vznik má vliv spoustu jiných faktorů, jako je dědičnost či špatné stravovací návyky.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Čisticí pěna Dermaheal
Zbavte svou pleť veškerých nečistot a dopřejte jí důkladné vyčištění s touto pěnou Dermaheal. Krémová
V těhotenství a při kojení
640 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Akné - Co vás čeká u dermatologa
Problémy s pletí27.7.2011

Akné - Co vás čeká u dermatologa

Pokud máte těžší formu akné a už si s ním opravdu neumíte poradit sami, čeká vás pravděpodobně návštěva u dermatologa – kožního lékaře. Než lékař zahájí cílenou léčbu vašeho kožního onemocnění, potřebuje vědět určité věci. Nejprve vám položí spoustu otázek a poté proběhne vyšetření.

Hyperpigmentace
Problémy s pletí8.7.2011

Hyperpigmentace

Hyperpigmentace je problém starý stejně jako lidstvo samo. Počátky její léčby byly zaznamenány již ve starověku, ve vyspělých zemích jako byly Čína, Řecko a Egypt, ačkoliv jejich léčebné procedury velké úspěchy nezaznamenávaly.

Strašák jménem Strie
Problémy s pletí24.6.2011

Strašák jménem Strie

Strie jsou něco, čeho se bojí skoro každá žena, a to také oprávněně. Postihují totiž až 90 % žen, takže je velmi malá pravděpodobnost, že se jim vyhnete. To není strašení, to je prostě fakt. Nicméně jsou určité způsoby, jak strie omezit, či jak docílit toho, aby se vůbec neobjevily.

Rady pro suchou pokožku
Problémy s pletí2.6.2011

Rady pro suchou pokožku

Suchá pokožka je velmi nepříjemná a jen velmi těžko se proti ní bojuje. Nikdy se jí totiž nezbavíte napořád, ale musíte se o ni starat pořád, aby se nevysoušela. Základem je, abyste vy měla dostatek hydratace.

Co dělat s citlivou pokožkou
Problémy s pletí30.11.1999

Co dělat s citlivou pokožkou

Citlivá pokožka, a to nejenom na obličeji, je častým problémem mnoha žen. Příznaků citlivé pokožky je mnoho. Může vás svědit, pálit, je rudá anebo se napíná. Každopádně všechny tyto příznaky jsou velmi nepříjemné, a proto je třeba proti citlivosti pleti bojovat všemi možnými prostředky, které se dají použít.