Technologie nanokapslí - systém pronikání do kůže

Technologie nanokapslí - systém pronikání do kůže

Kvalitní krém poznáte nejen podle účinných látek, které obsahuje. Vedle výtažků z rostlin, vitamínů, kyselin, peptidů atd. by měl také nabízet speciální technologie, které zaručí jeho opravdový účinek oproti obyčejným krémům.

Co je to technologie nanokapslí a jak funguje?

Průřez kůže obličejeLidská kůže se skládá ze tří hlavních částí - pokožka, škára a podkoží. Vrásky vznikají ve škáře (dermis), která je v oblasti obličeje ukryta zhruba 1 mm pod vrchní částí pokožky (epidermis). Při aplikaci krému či séra se však jeho účinné látky dostanou převážně jen do epidermis a tím je jejich účinek snížený. Proto renomované kosmetické firmy pravidelně investují peníze do výzkumu a přicházejí na nové technologie zvýšení účinnosti krému.
 
Jednou z nich je společnost Caregen (např. krémy značky Dermaheal), která používá speciální vyvinutou technologii nanokapslí, která napomáhá docílení vysoké absorpce krému hluboko do kůže. Krém či sérum, které využívá této technologie, obsahuje miliardy kapsliček. Každá z nich má dvouvrstvou strukturu a je menší než 100 nm. Tyto nanoobaly v sobě ukrývají účinné látky, dokážou snadno proniknout skrz svrchní část kůže do dermis, vyhledat buňku a uvolnit ze sebe účinnou látku. Díky této technologii se krém stává opravdu účinným nástrojem v boji proti stárnutí pleti.
 

Tip redakce: 

Vybírejte svou kosmetiku pečlivě. Pročtěte si příbalový leták a zjistěte, jaké látky krém obsahuje a na jaké technologii je založena jeho účinnost. Zkontrolujte zda obsahuje parabeny (konzervanty), které mohou osobám s citlivou pokožkou vyvolat alergie. Promyslete, zda tentokrát nezvolit krém bez parfemace. 
 

Co je to nanotechnologie?

Jako nanotechnologie se obecně označuje obor, který se zabývá tvorbou a využíváním technologií v měřítku řádově nanometrů (obvykle cca 1–100 nm), tzn. 10−9 m (miliardtiny metru), což je přibližně tisícina tloušťky lidského vlasu.
 

Nanokapsle

Nanokapsle
 

Pronikání nanokapsle hluboko do kůže

Technologie nanokapslí

Starší články:
Peptidy a jejich účinnost na pokožku
Studie a odborné články6.7.2011

Peptidy a jejich účinnost na pokožku

Všichni mají takové tušení, že kdysi dávno na základní či střední škole při hodině chemie zaslechli slovo peptid či peptidy. Kolik z nás by si dnes vzpomnělo, co to vlastně peptidy jsou či jak se dělí. Asi moc ne. Přitom jsou peptidy sloučeniny, které působí na naší pokožku velice blahodárným vlivem.

Pravidla soutěže „ANNA BRANDEJS soutěž“
Studie a odborné články19.10.2010

Pravidla soutěže „ANNA BRANDEJS soutěž“

Pravidla soutěže „ANNA BRANDEJS soutěž“

ÚPLNÁ PRAVIDLA SPOTŘEBITELSKÉ SOUTĚŽE  „ENDOR“
Studie a odborné články17.2.1999

ÚPLNÁ PRAVIDLA SPOTŘEBITELSKÉ SOUTĚŽE „ENDOR“

Smyslem tohoto statutu je úprava pravidel marketingové soutěže „„ENDOR““ (dále jen „soutěž“).