Problémy s erekcí napomůže zvrátit ginkgo biloba

Problémy s erekcí napomůže zvrátit ginkgo biloba

Erektilní dysfunkce, čili hovorovým jazykem řečeno problémy s erekcí jsou velmi častým jevem, které se běžně objevují u čtyřicátníků a jejich frekvence roste s rostoucím věkem mužů.

Objevit se může neschopnost dosáhnout erekce a další symptomy, jako je únava a snížené libido. Výsledkem je, že se muž cítí starší, než ve skutečnosti je. Na řešení tohoto problému samozřejmě existují léky na erekci, mnoho mužů se ale raději nejprve uchylí k doplňkům stravy na zlepšení erekce a přírodním alternativám.

Jedním z nejčastěji doporučovaných přírodních extraktů na erekci je ginkgo biloba. Ten má vedle erekce pozitivní vliv i na paměť a soustředění, obranyschopnost a vysoký krevní tlak.

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný patří mezi nejdéle žijící stromy na Zemi, nejstarší jedinci jsou starší než tři a půl tisíce let. Podle fosilních nálezů se ginkgo biloba na Zemi vyskytuje déle než 270 milionů let.

Oblíbená součást tradiční medicíny

Pozoruhodná je schopnost jinanu dvoulaločného prospívat i za těch nejnevhodnějších podmínek. Šest vzrostlých stromů bylo dokonce svědky shození atomové bomby na Hirošimu v roce 1945. Na místě vzdáleném necelé dva kilometry od dopadu bomby rostou dodnes a bez následků.

Semena a listy tohoto stromu jsou proto po staletí součástí mnoha principů tradiční medicíny. Nejčastěji se využívají listy, v některých doplňcích stravy se objevuje i extrakt ze semínek. Ta jsou ale při požití jedovatá!

Zlepšení cirkulace krve

Hlavním benefitem ginkgo biloba je navýšení průtoku krve v těle. Proto se využívá pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí u osob postižených onemocněními, jako je Alzheimerova choroba, u nichž nízký průtok krve zapříčiňuje zmatení a ztrátu paměti.

Laboratorní studie naznačují mechanismus, jakým ginkgo napomáhá zlepšit průtok krve organismem. Terpenoidy, které ginkgo biloba obsahuje, podporují rozšíření cév a pozitivně ovlivňují to, nakolik jsou navzájem přilnavé krevní destičky. Oba tyto faktory podporují navýšení cirkulace.

Vedle toho působí v organismu silně antioxidačně, v důsledku čehož výzkumníci usuzují, že ještě více podporují zdraví kardiovaskulárního systému.

Právě navýšení cirkulace krve a zlepšení stavu srdečně-cévní soustavy může napomoci i v případě problémů s erekcí. Zhoršené prokrvení penisu je totiž hlavní příčinou erektilní dysfunkce. Ginkgo biloba tak může tento stav zvrátit.

U problémů s erekcí je důležité věnovat se nejen symptomům, ale zejména příčinám komplikací. V některých případech mohou být na vině špatné cirkulace krve v penisu zneprůchodněné tepny, které pak mohou vést k závažnějším komplikacím, například onemocněním srdce.

Účinnost ginkgo prokazují studie

Účinku extraktu z jinanu dvoulaločného na erekci se věnuje nejedna studie. Některé z nich přitom přináší velmi zajímavé výsledky!

Ta asi nejzajímavější studie se týkala seniorních pacientů, kteří užívali antidepresiva a zároveň ginkgo biloba pro zlepšení paměti. Jaké bylo překvapení výzkumných pracovníků, když si od pacientů vyslechli i velkou chválu na zlepšení erekce a celkové kvality sexuálního života. Pracovníci se samozřejmě záhy zaměřili na to, zda existuje souvislost mezi užíváním ginkgo biloba a změnou kvality sexuálního života.

Korelaci studie prokázala a při dalším zkoumání vyšlo najevo, že je ginkgo biloba ze 76 % účinný ve vztahu ke zlepšení sexuální dysfunkce u mužů způsobené užíváním antidepresiv. Ještě překvapivější bylo zjištění, že u žen se účinnost ginkgo biloba vyšplhala až k 91 %. Při shrnutí mužů i žen vychází při užívání doplňku stravy na problémy s erekcí a na zlepšení kvality sexuálního života s obsahem ginkgo biloba 84 % zlepšení stavu sexuální dysfunkce.

Jak studie uvádí, u pacientů mělo užívání ginkgo biloba pozitivní účinek na všechny fáze cyklu sexuální reakce, tedy na touhu, vzrušení (charakterizované erekcí a lubrikací), orgasmus i závěrečné uvolnění.

Užívání doplňku stravy na erekci s obsahem jinanu dvoulaločného by mělo organismu přinést zhruba 250 až 300 mg extraku ginkgo biloba denně. V tomto množství byl pozorován pozitivní vliv na erektilní dysfunkci. Doplňky stravy by měly obsahovat co nejvyšší podíl flavonoidů a terpenoidů, ideálně je 20 – 30 % flavonoidů a 5 – 12 % terpenoidů.

Kdy čekat účinek? Objevit by se měl zhruba po čtyřech až šesti týdnech užívání.

Starší články:
Parabeny v kosmetice mohou mít vliv na mužskou plodnost
Zaměřeno na muže9.8.2017

Parabeny v kosmetice mohou mít vliv na mužskou plodnost

Mnoho firem se v současnosti zaměřuje kosmetiku bez parabenů. Jsou skutečně ale parabeny takový strašák, kterého je třeba se bát, nebo je to vše jen velká mediální bublina? A jak je to s jejich vlivem na rakovinu prsu a kvalitu mužských spermií?

Problémy s erekcí má až polovina mužů. Přečtěte si, jak dosáhnout zlepšení erekce
Zaměřeno na muže28.7.2017

Problémy s erekcí má až polovina mužů. Přečtěte si, jak dosáhnout zlepšení erekce

Erektilní dysfunkce, impotence, problémy s erekcí – to vše je jedno označení téhož, neschopnosti dosáhnout sexuálního vrcholu. Podle dostupných dat postihuje každého druhého muže. Zlepšení erekce a její kvality lze naštěstí dosáhnout.

Problémy s erekcí jsou sice častý problém, prevencí se jich ale lze vyvarovat
Zaměřeno na muže23.5.2017

Problémy s erekcí jsou sice častý problém, prevencí se jich ale lze vyvarovat

V souvislosti s narůstajícím věkem se erektilní dysfunkce stává stále běžnějším problémem. To naštěstí neznamená, že se jí nelze vyvarovat a ke zlepšení erekce nemůže dojít!

Saw palmetto chrání prostatu a navíc působí proti vypadávání vlasů
Zaměřeno na muže10.3.2017

Saw palmetto chrání prostatu a navíc působí proti vypadávání vlasů

Pozitivní účinky saw palmetto jsou známy již po staletí, coby léčivo jej využívali třeba američtí indiáni na jihovýchodě současných Spojených států amerických. Na počátku 20. století začal bobule saw palmetto využívat i „bílý muž“, a to pro léčbu problémů urinárního traktu a pro zvýšení tvorby spermatu.

Benigní hyperplazie prostaty se týká devíti z deseti mužů
Zaměřeno na muže27.1.2017

Benigní hyperplazie prostaty se týká devíti z deseti mužů

Benigní hyperplazie prostaty je jednoduše řečeno zvětšení prostaty. Jak vzniká a lze tomuto onemocnění předcházet?