Kromě toho, že vás detox nabije energií, může vám i zachránit život

Kromě toho, že vás detox nabije energií, může vám i zachránit život

Říkáte si, jak je to možné? Snadno, detox neboli očista dokáže zbavit vás organismus nebezpečných látek, a pokud je cílen na tlusté střevo, působí jako prevence rakoviny tohoto orgánu.

Na začátku jara míváme často nedostatek energie a cítíme se unavení. Dílem to může být přechodem na letní čas, vždyť nám opět „ukradli“ hodinu spánku. Další důvod únavy můžeme hledat v dlouhé zimě, kdy jsme trávili málo času venku na sluníčku. No a v neposlední řadě mohou být na vině toxiny, které jsme si v organismu během zimy, ale vlastně za celý náš život nastřádali.

Říkáte si, kde by se ve vašem organismu toxiny vzaly, že se snažíte žít zdravě? Bohužel na způsobu života až tak moc nezáleží, v našem životním prostředí a v průmyslově zpracovaných potravinách se jich nalézá až až. Z mnoha důvodů je důležité od nich své tělo očistit. Třeba za pomoci přírodního doplňku stravy DETOX by Brandeis Clinic.

Kde se toxiny berou?

Toxiny se organismus „zanáší“ celoživotně. Vdechujeme je s každým naším dechem ze znečištěného životního prostředí. Konzumujeme je v ovoci a zelenině, které farmáři hnojí průmyslovými hnojivy a dalšími chemickými přípravky, nebo v mase, protože i hospodářským zvířatům je nutné čas od času podávat různé medikamenty. Zároveň toxiny mnohdy absorbujeme přímo my sami prostřednictvím léků, alkoholu, kouření nebo konzumací průmyslově zpracovaných potravin.

Proč jsou toxiny pro náš organismus špatné? Už ze své podstaty jsou toxiny škodlivé a pro nás dráždivé. Když je jich v našem těle nadbytek, sám organismus si s nimi nedokáže poradit, a na nás se začínají projevovat symptomy zanesení organismu: únava, bezdůvodné bolesti, ekzémy, alergie, náchylnost k nachlazení, plynatost či problémy s trávením.

Právě proto je třeba pravidelně, alespoň jednou ročně, podstoupit očistu. Detoxikace střev je důležitá, protože právě ta jsou zodpovědná za vstřebávání živin do těla a právě přes ně do organismu proudí nejvíce látek. Existuje ještě další, neméně důležitý důvod, proč detoxikovat. Česká republika drží v Evropě smutné prvenství největšího výskytu rakoviny tlustého střeva. A právě detoxikace těla je proti tomuto onkologickému onemocnění skvělá prevence!

Jak se detoxikovat?

Možností máte na výběr spousty. Očisty tlustého střeva můžete docílit půstem, detoxikační dietou, klystýrem, konzumací speciálních bylinných čajů či potravinových doplňků. Doba detoxikace závisí na způsobu očisty.

V případě potravinového doplňku DETOX by Brandeis Clinic vám pro očištění organismu zaneseného toxiny bude stačit jedna kapsle denně během jídla po dobu tří měsíců. Jeho účinnost zaručují speciálně vybrané výtažky z přírodních látek, například z kočičího drápu (Vilcacora), kterým amazonští indiáni léčí rakovinu, máty peprné, zázvoru či lékořice. Jejich synergický efekt napomáhá odstranění toxinů a usazenin z organismu a působí jako prevence vzniku rakoviny tlustého střeva. Díky tomu, že podporuje trávení a celkové fungování trávicí soustavy, napomáhá také při redukci hmotnosti.

Pokud zvolíte půst, který se řadí k nejnáročnějším typům detoxikace, připravte se na několik dní, které strávíte pouze „o vodě“. Takto tvrdý půst by nikdy neměl trvat více než tři dny a očekávejte, že vám bude opravdu chybět energie. Než s půstem začnete, měli byste na něj tělo připravit, to znamená alespoň dva dny před jeho zahájením nepít alkohol a nejíst žádná těžká jídla. V průběhu půstu musíte dodržovat pitný režim. Kromě únavy se mohou během půstu objevit i další, na první dojem negativní známky očisty – bolest hlavy, celková slabost, přecitlivělost a nekvalitní spánek. To vše je ovšem známkou regenerace organismu a po několika dnech tyto negativní projevy vymizí a dostaví se naopak energie a zlepšení celkového stavu organismu.

Další možností, jak pročistit tlusté střevo, a zbavit tak organismus toxinů je detoxikační dieta. V jejím rámci byste měli omezit jídla zatěžující nadměrně organismus, tedy jídla smažená, potenciálně alergizující (mléčné výrobky), tučná. Po dobu detoxikace byste se měli taktéž vyhnout konzumaci červeného masa, výrobků z rafinovaného cukru a bílé mouky, slazeným nápojům a samozřejmě alkoholu. Ledničku a spíž byste si naopak měli zásobit čerstvou zeleninou a ovocem a co největším množstvím průmyslově nezpracovaných potravin. Právě ty totiž organismus nejlépe tráví a vezme si z nich největší množství živin. „Plusové body“ získáte také za konzumaci fermentovaných jídel jako je třeba kyselé zelí. Taková jídla totiž vaše střevo přímo osídlí prospěšnými bakteriemi! Vhodně sestavenou detoxikační dietu stačí pro „citelné“ změny držet týden až deset dní.

Půst a detoxikační dieta patří ke složitějším typům detoxů. Jídelníček případně nastavení půstu je více než vhodné konzultovat se svým lékařem, stejně jako v případě očisty tlustého střeva v podobě výplachu střeva (tj. klystýru).

Starší články:
7 důvodů, proč je Açaí super: Prevence rakoviny, lepší trávení, víc energie...
Zdravý život21.3.2016

7 důvodů, proč je Açaí super: Prevence rakoviny, lepší trávení, víc energie...

Malé fialové bobulky Açaí připomínají modré hroznové víno. Pochází z palmy Açaí, která roste ve střední a jižní Americe, zejména v amazonských deštných pralesích. Proč by vás mělo tohle drobné ovoce zajímat?

Kyselina chlorogenová vám pomůže zhubnout. Najdete ji v zelené kávě
Zdravý život8.3.2016

Kyselina chlorogenová vám pomůže zhubnout. Najdete ji v zelené kávě

Hubnutí může být skutečně neuvěřitelně složitá záležitost, dost možná to znáte i z vlastní zkušenosti. Právě proto na trhu objevují stále nové doplňky stravy, které by lidem v hubnoucím úsilí pomohly. Jedním z nich je i extrakt ze zelené kávy. Jak tělesnou hmotnost ovlivňuje? A funguje skutečně?

3 jarní tipy pro vaši krásu
Zdravý život29.2.2016

3 jarní tipy pro vaši krásu

Jaro se nezadržitelně blíží a my jsme pro vás vybrali to nejlepší z našeho e-shopu, čím byste se v jarních měsících měli hýčkat!

Oslavte svatého Valentýna letos netradičně: sebeláskou a rozmazlováním
Zdravý život10.2.2016

Oslavte svatého Valentýna letos netradičně: sebeláskou a rozmazlováním

Oslava lásky a zamilovanosti je fajn, i pokud zrovna nikoho nemáte. Co takhle tento rok oslavit 14. února láskou sama k sobě, a pořídit si sama pro sebe nějaký hezký dáreček? Buďte krásná, mladistvá a plná energie, vždyť svatý Valentýn přece nemusí nutně oslavovat jenom partnerskou lásku :-)

Vaše pleť na horách potřebuje tři věci. Víme přesně, které
Zdravý život18.1.2016

Vaše pleť na horách potřebuje tři věci. Víme přesně, které

Zimní sezóna je kouzelný čas, kdy vyrážíme na dovolenou do sněhem zavátých hor, kde mrzne, až praští, a užíváme si lyžařských, snowboardových a jiných mrazivých radovánek. Jenže tak, jako si užíváme my, si zdaleka neužívá naše pleť. Ba naopak. Pro pleť je zimní období snad to nejnáročnější.