Věčné mládí vám nezaručíme. Nebo ano?

Věčné mládí vám nezaručíme. Nebo ano?

Po tajemství elixíru mládí se „pídí“ lidstvo snad od svého počátku. Jenže jak už víme, pro podobné zázraky je místo jenom v pohádkách, skutečné mládí nám nedokáže vrátit nic. Jenže kdo tady mluví o navrácení mládí? Ono by přece stačilo, když se stárnutí organismu zpomalí. A to v současnosti jde a nepotřebujete k tomu ani čáry kouzelníků, ani skalpely plastických chirurgů.

Zastavit stárnutí sice není možné, stejně jako není možné zvrátit kalendářní věk. Ale zlepšit jak stav svých tělesných orgánů, tak vzhledu a dokonce i mysli, a omladit jej o mnoho let, to možné je! Vždyť přece věk člověka není vůbec o datu narození, ale o vlastním životním nadhledu, vitalitě a energii.

Jsou lidé, kteří mohou v devadesáti letech hrát golf, jezdit na kole, cvičit jógu, jsou soběstační a veselé mysli. A pak jsou tu zase lidé, kteří vnímají po 35. roku věku značnou únavu, zhoršuje se u nich smyslové vnímání, hůře vidí i slyší, dochází u nich k oslabení imunitního systému, začínají být náchylnější k různým onemocněním, nemluvě o tom, že se u těchto jedinců zvyšuje riziko srdečních onemocnění a rakoviny.

Genetika není vše

Stárnutí je samozřejmě zcela individuální záležitost. Výrazný vliv na zdraví i psychiku má genetika. S ní si bohužel neporadíme. Čím si ale můžeme pomoci, je dlouhodobě zdravá strava, pravidelný pohyb a zapomínat nesmíme ani na psychohygienu. Protože právě tyto faktory dokáží zpomalit chátrání tělesných orgánů nebo dělení a nahrazování buněk, které lidský život provázejí již od narození. Tělesné zdraví je často silně propojené se zdravím psychickým, nezapomínejte na to!

Jak na psychohygienu

  • Svá slova a myšlenky volte uvědoměle
  • Neberte si záležitosti osobně. To, co ostatní říkají, je jen projekce jejich vlastní reality
  • Každý den pro sebe udělejte něco hezkého
  • Dopřávejte si v pracovní činnosti pravidelné přestávky
  • Najděte si čas na rekreaci a sport
  • Naučte se relaxačním technikám. Vyzkoušejte třeba dechová cvičení

Ten, kdo chce zpomalit stárnutí svého organismu, by proto o sebě měl pečovat jak po stránce fyzické, tak duševní. Například volba správného doplňku stravy napomůže organismu vyrovnat se s množstvím toxinů, jimiž jsme obklopeni a které konzumuje s potravinami či se vzduchem, který dýcháme.

Na Brandeis Clinic proto vznikl doplněk stravy YOUNG 4 EVER s deseti účinnými látkami, které nejčastěji doporučují lékaři věnující se nutriční výživě a ortomolekulární medicíně pro zpomalení stárnutí tělesných orgánů a k povzbuzení psychické činnosti a svěžesti. Kdy je ideální začít podobný komplex látek užívat? Protože je v medicinské terminologii pokládán člověk za mladého do 35 let věku, doporučujeme konzumaci YOUNG 4 EVER po dovršení třicátého roku věku.

Čím je komplex 10 látek tak unikátní?

Vitamín C

Podporuje tvorbu kolagenu, který je zodpovědný za mladistvý vzhled pokožky, ale i zdraví cév, kostí a chrupavek. Dále posiluje imunitní systém, nervovou soustavu a přispívá k normální psychické činnosti.

Resveratrol

Je elixírem zdraví a síly pro váš kardiovaskulární systém.

Vitamín B12

Snižuje únavu a eliminuje pocity vyčepání, kromě toho přispívá k psychické pohodě. Podporuje tvorbu červených krvinek, činnost nervové soustavy a zajišťuje správné fungování energetického metabolismu.

Vitamín E

Tento účinný antioxidant chrání buňky před poškozením oxidativním stresem.

Vápník

Podporuje zdraví kostí a zubů, podporuje správnou činnost svalů. Podílí se na procesu dělení a specializace buněk. Přispívá také k optimální srážlivosti krve, podporuje fungování nervových přenosů i trávicích enzymů.

Hořčík

Snižuje pocity únavy a vyčerpání. Podporuje správné fungování nervové soustavy a svalů, stejně jako zdraví kostí a zubů. Napomáhá optimální syntéze bílkovin.

Kyselina listová

Přispívá k růstu zárodečných tkání v době těhotenství, správné syntéze aminokyselin, správné krvetvorbě a látkové přeměně homocysteinu. Podporuje psychické zdraví a odolnost.

Zelený čaj

Tento antioxidant působí příznivě na zdraví ústní dutiny, podporuje imunitní systém, stejně jako zdraví kardiovaskulární soustavy. Napomáhá stabilizaci tělesné hmotnosti, snižuje hladinu cholesterolu, má příznivé účinky na hladinu krevního cukru. Kromě toho podporuje koncetraci, zdravý spánkový režim i mentální a kognitivní funkce.

Ginkgo biloba

Má přiznivý vliv na cirkulaci krve v organismu.

Starší články:
Krásné vlasy vám zaručí správná výživa. Jenže jak jí dosáhnout?
Zdravý život7.10.2015

Krásné vlasy vám zaručí správná výživa. Jenže jak jí dosáhnout?

Různé problémy s vlasy mají často jednoho viníka – nedostatek živin ve stravě. I pouhý částečný nedostatek některého z minerálů či vitamínů může vést k tomu, že se vaše kštice začne povážlivě ztenčovat a vlasy začnou vypadávat v nevídaném množství.

Jíte pět porcí ovoce a zeleniny denně a máte pocit, že vám to zaručí zdraví? Kdepak
Zdravý život5.10.2015

Jíte pět porcí ovoce a zeleniny denně a máte pocit, že vám to zaručí zdraví? Kdepak

Zdá se vám zbytečné konzumovat různé doplňky stravy, protože jste přesvědčení, že všechny potřebné vitamíny a minerály načerpáte z toho, co sníte? Tak to pozor, ani těm, kdo jí velké množství ovoce a zeleniny se nedostatek důležitých živin nemusí vyhnout.

Omládnou-li vaše intimní partie, omládnete i vy
Zdravý život21.9.2015

Omládnou-li vaše intimní partie, omládnete i vy

Mladistvé intimní partie jsou pro spokojený a aktivní sexuální život něco jako svěží vítr pro plachetnici. Bez toho to sice také jde, ale s ním je to mnohem lepší. Že nechcete jít „pod kudlu“, to naprosto chápeme. Nabízíme ale jiné řešení!

Takhle svou pleť určitě nečistěte!
Zdravý život12.8.2015

Takhle svou pleť určitě nečistěte!

Chybek, kterých se na své pleti dopouštíme, je plno. Určitě se shodneme na tom, že jednou z nich je vynechávání odličování a čištění pleti. Možná jste ale nevěděli, že pleti může uškodit i čištění jako takové, pokud není prováděno správně. A jaké jsou ty největší hříchy ohledně čištění pleti?

11 tipů na bezpečné opalování, co se vám budou tohle léto hodit
Zdravý život29.6.2015

11 tipů na bezpečné opalování, co se vám budou tohle léto hodit

I když přiznáváme, že první tip není zrovna dvakrát dobrá zpráva. Hned na úvod je totiž potřeba zdůraznit, že žádná 100% ochrana proti slunečním paprskům neexistuje. Bohužel...