CSA

Filozofie na omlazení pleti od Medik8

 

 Filozofie CSA obsahuje tři prvky: vitamín C, sunscreen (ochranu před slunečním zářením), a vitamín A. Vitamín C a ochranu před UV aplikujte ráno, vitamín A naopak večer. Pokud budete dle zakladatele Medik8 Elliota Isaacse od svých třiceti let dodržovat zásady filozofie CSA, budete vypadat v padesáti na čtyřicet.

1. krok: Vitamín C

Vitamín C je jedním z nejsilnějších antioxidantů, který neutralizuje škodlivý vliv volných radikálů, čímž brání předčasnému stárnutí pleti. Volné radikály totiž poškozují například kolagenelastin nebo buněčnou DNA či membránu. Antioxidanty jim ale poskytnou chybějící elektron a stabilizují je, čímž těmto poškozením brání. Bez vitamínu C se navíc v organismu nemůže tvořit kolagen. Při jeho topické aplikaci stimuluje produkci kolagenu v buňkách fibroblastech. Podpora produkce kolagenu je jen jeden z mechanismů, kterým podporuje mladistvý vzhled pleti.

Při topické aplikaci inhibuje také aktivitu enzymu tyrozináza, který je zodpovědný za nadměrnou pigmentaci, a výsledkem pravidelného používání je mladistvě rozzářená, barevně sjednocená pleť a redukované pigmentové skvrny. Když nanesete na pleť vitamín C ráno, vaší pokožce poskytne celodenní ochranu před negativními vnějšími faktory zodpovědnými za její předčasné stárnutí.

2. krok: Ochrana před sluncem

Dalším ranním krokem po vitamínu C je „sunscreen“, tedy ochrana před slunečním zářením. To je příčinou asi 80 % veškerých viditelných známek stárnutí pleti. Pokud si myslíte, že ochrana je nutná jen v případě, kdy sluníčko svítí, vyvedeme vás z omylu. Ultrafialové záření totiž dokáže projít až z 50 % skrz mraky. Ochrana před paprsky by proto měla být základním kamenem anti-agingové péče.

3. krok: Vitamín A

Posledním večerním krokem je vitamín A (retinol), který je snad nejdůležitější složkou pro omlazení pleti. Pozitivních účinků má na pleť řadu, od urychlení obnovy kožních buněk po omezení produkce kožního mazu. Dokáže zvrátit známky poškození pleti UV zářením, tzv. fotostárnutí. Stimuluje proces deskvamace, tedy růst nových kožních buněk a jejich stoupání k povrchu kůže, a jejich následné odloučení. Díky tomu redukuje ucpané póry, pročišťuje komedony a pleti propůjčuje vyhlazený a rozzářený vzhled. Vedle toho navyšuje produkci kolagenu ve fibroblastech, čímž podporuje zpevnění pleti a redukci vrásek a jemných rýh na kůži. Brání také hromadění kožního pigmentu, čímž působí proti nadměrné pigmentaci.