Kurkumin

Aktivní látka v koření kurkuma

Kurkumin patří do skupiny látek zvaných kurkuminoidy. Tyto polyfenoly mají žluto-oranžovou barvu a jsou hlavní složkou koření kurkuma získávaného z kurkumovníku dlouhého, jihoasijské rostliny spadající do rodiny zázvorovitých. Právě díky nim má koření kurkuma svoji typickou žlutou barvu.

Proti zánětům

Kurkumin působí podle laboratorních studií protizánětlivě a podle některých zjištění inhibuje i růst rakovinných buněk. Podle těchto názorů může být doplňkem v léčbě autoimunitních onemocnění, jako je revmatoidní artritida, lupénka či diabetes I. typu.

Proti bolestem kloubů

Další výzkumy ohledně kurkuminu se zaměřují na to, jak může ulevit a zlepšit stav kognitivního úpadku spojeného se stárnutím organismu a nakolik ovlivňuje kardiovaskulární zdraví. Snižovat totiž může ukládání plaku v cévách. Mezi další oblasti, kde se zkoumá účinek kurkuminů, jsou bolesti kloubů, které může redukovat díky svému protizánětlivému působení.

Jeho biodostupnost nicméně není vysoká, jeho vstřebávání a využití organismem je proto třeba podpořit užíváním dalších látek. Největší podporou je v tomto ohledu extrakt z pepřovoníku černého obsahující piperin

S článkem souvisí tyto výrobky:

Doprava zdarma
SUPER C FERULIC
Povyšte svojí ranní péči o pleť na vitamínový rituál pro omlazení s nejsilnějším antioxidačním sérem
100% vegan
V těhotenství a při kojení
2 070 Kč
Skladem - ihned posíláme