Laserové omlazení

Neinvazivní omlazení pleti tzv. tepelnou cestou s využitím laserového záření

Při laserovém omlazení se využívá vysokovýkonný CO2 laser. Ten lze vedle omlazení s pozměněným nastavením využít i na jizvy po akné, hyperpigmentaci a odstranění červených žilek.

Laser zastaví stárnutí pleti

Přesně cílený laserový paprsek ohřívá kůži a podkoží, a utváří v ní drobná poškození. Ta jsou zcela neškodná, ale vyvolávají žádoucí proces novotvorby kolagenu a obnovu elastinu. Výsledkem je vypnutí a zpevnění pleti. Nárůst obsahu kolagenu v pleti působí pozitivně na rozšířené póry, které stahuje a zlepšuje jejich vzhled. Celkově laserové záření pleť zjemňuje a redukuje jemné linky a drobné vrásky.

Laserové omlazení je vhodné pro stárnoucí pleť, která není ještě příliš devastována stárnutím. Laser nedokáže odstranit vrásky podobně jako skalpel, díky navýšení produkce a přestavbě kolagenu ale dokáže „zakonzervovat“ stávající stav pleti a brání jejímu dalšímu stárnutí. Účelem tohoto ošetření je tedy spíše oddalování invazivních omlazujících procedur typu lifting.

Účinek laserového omlazení

  • Redukce jemných linek a vrásek
  • Zpevnění pleti
  • Obnovení povolených kontur pleti
  • Svěží, rozzáření vzhled pleti

Ošetření nebolí

Doba, po jakou ošetření trvá, je závislá na velikosti ošetřované oblasti, typicky v případě rejuvenace obličeje počítejte zhruba s třiceti minutami. Laserové omlazení není bolestivé, vnímat můžete samozřejmě teplo, někdy štípání. Tohoto nepříjemného pocitu se lze ale vyvarovat aplikací znecitlivující masti na ošetřovanou oblast před samotným zákrokem. Po ošetření se může objevit mírný otok či začervenání, které lze ovšem snadno zamaskovat make-upem. Pleť je také třeba chránit vhodným širokospektrálním přípravkem před ultrafialovým zářením, aby nedošlo ke vzniku hyperpigmentace.

Výsledky ošetření nejsou patrné ihned, ale zhruba po dvou měsících po něm. Pro viditelné a trvalé účinky je vhodné na počátku terapie ošetření opakovat zhruba v měsíčních odstupech asi třikrát až pětkrát. Následně postačí „udržovací“ ošetření, zhruba jednou až dvakrát do roka pro zachování efektu omlazení.