Mezoterapie

Nechirurgické kosmetické ošetření využívající množství malých jehliček, které narušují pleť a usnadňují průnik aktivních látek do kůže

Při mezoterapii se využívá rostlinných extraktů, vitamínů, kmenových buněk a dalších látek, které jsou prostřednictvím mnoha malých jehliček transportovány do podkožního tuku.

Proti celulitidě

Díky tomu působí mezoterapie proti předčasnému stárnutí pleti, podporuje opětovný růst vlasů, eliminuje celulitidu, podporuje hubnutí a redukuje tukové polštářky a omlazuje pleť například v dekoltu či na rukách. Pomoci může mezoterapie také v případě akné, strií a jizev, které dokáže vyhladit.

Co se týče celulitidy, působí mezoterapie hned na tři faktory, které se vzniku celulitidy účastní. Lékař obvykle při mezoterapii vytvoří speciální směs látek, které redukují tuk v celulitidou postižených oblastech, zlepšují narušenou cirkulaci a rozkládají poškozenou pojivovou tkáň. Díky tomu dochází k vyhlazení povrchu kůže. Mezoterapií je možné působit proti celulitidě kdekoliv na těle.

I proti vráskám

Mezoterapii lze však použít i k omlazení kůže. Subdermální injekce vitamínů a dalších látek obnovují buňky, stimulují jejich aktivitu, a tím pádem stimulují také produkci kolagenu a elastinu. Podle některých dermatologů je vhodné s ošetřením mezoterapií jako prevencí vrásek začít již před třicátým rokem života a ošetření několikrát za rok opakovat. Vrásky na obličeji, krku a rukou se díky němu nebudou rozvíjet tak rychle.

Mezoterapie má však potenciál podporovat hubnutí, a to díky speciální injekčně aplikované látce, která působí proti ukládání tuku v buňkách, a navíc napomáhá rozložit již existující tukové buňky. Tento typ ošetření je možné cílit přímo i na určité oblasti jako je dvojitá brada či „madla lásky“.

Ošetření mezoterapií však dokáže podpořit a obnovit růst vlasů. Přečtěte si o tom celý článek:

Vlasová mezoterapie vám dokáže vrátit bujnou hřívu Vlasová mezoterapie vám dokáže vrátit bujnou hřívu Termín mezoterapie se poslední dobou skloňuje v mnoha různých spojeních. Jednak je to účinný způsob omlazení (ale o tom až příště), jednak možnost, jak podpořit růst vlasů na hlavě. Což se může hodit, protože se ztrátou vlasů během svého života mají alespoň jednou zkušenost dva ze tří mužů a o něco menší počet žen.

Ačkoliv může působit mezoterapie jako bolestivé ošetření, ve skutečnosti není. Průměr jehliček je skutečně miniaturní, bolest tedy není na místě. V místech vpichů je možné vnímat slabé píchání či pocity mírného pálení, těm je však možné předejít aplikací znecitlivujícího krému před ošetřením.