Mikrojehličkování

Kosmetická procedura, která využívá drobná traumata pleti k stimulaci produkce kolagenu a následnému omlazení

Při mikrojehličkování se přejíždí zařízením s drobnými jehličkami po kůži v oblasti obličeje, krku a dekoltu. Jak jehličky prochází kůží, utváří drobná poranění. Pleť se tak přepíná do „opravného módu“, stimulují se regenerační a hojivé procesy.

Délka mikrojehliček se může značně lišit, od 0,2 mm až po 3 mm.

Jakmile se v kůži spustí hojivé procesy, maximalizuje se produkce bílkovin kolagenu a elastinu, které zajistí vypnutí pleti, obnovu její pevnosti a elasticity. Ošetření tak zlepšuje texturu pleti, vzhled jizev a dokonce strií. Výsledkem je omlazená pleť a redukce nedokonalostí.

Lepší absorpce aktivních látek

Dalším účinkem je, že použití derma válečku zlepšuje absorpci účinných látek z koncentrovaných sér a dalších produktů tím, že na pleti utváří drobné ranky. Proto se doporučuje nejprve použít derma váleček a následně aplikovat kosmetická séra.

Mikrojehličkování je možné podstoupit jak u profesionála, tak doma po pořízení domácí sady derma válečku. Ty mají obvykle kratší a tenčí jehličky, aby nedošlo k poškození pleti. Vyškolený odborník již může volit jehličky delší. V takovém případě obvykle ošetření předchází aplikace znecitlivujícího krému. Po takovém ošetření bývá pleť obvykle začervenalá, objevit se může i mírné krvácení. V případě domácího použití s drobnějšími jehličkami nebývá aplikace topické anestezie nutná.

Opakování a udržovací procedury

U profesionála se ošetření obvykle opakuje zhruba 3 – 5 krát v intervalu asi jednoho měsíce. Pro udržení finálního výsledku je následně vhodné ošetření opakovat každých asi 6 až 9 měsíců. Domácí použití derma válečku se doporučuje i vícekrát týdně, nemělo by být ale častější než jedenkrát denně.

Mikrojehličkování může zlepšit stav vrásek a stárnoucí pleti, vyhladit vrásky i jizvy. Není nicméně vhodné za přítomnosti infekcí pleti jako je impetigo, zánetlivé akné či rosacea. Ani velmi citlivá pleť, pleť s ekzémem nebo pleť spálená od sluníčka nejsou pro mikrojehličkování vhodné.