Q10

Substance podobná vitamínu, také známá pod názvem ubiquinon

Koenzym Q10 se nachází v každé buňce v těle. Organismus Q10 vytváří a buňky Q10 využívají k produkci energie, kterou tělo potřebuje pro růst a udržení buněk v dobrém stavu. Q10 působí také jako antioxidant, chrání organismus před poškozením škodlivými molekulami, volnými radikály.

Q10 v potravinách

Koenzym Q10 je v malém množství obsažen v široké paletě jídel, vysoká je jeho hodnota zejména ve vnitřnostech jako jsou srdce, játra a ledviny, dále pak v hovězím mase, sójovém oleji, sardinkách, makrelách a burských oříšcích.

Koenzymy napomáhají enzymům lépe trávit jídlo a podporují další procesy v těle, chrání také srdce a kosterní svalstvo.

Q10 koenzym pro krásu i zdraví

O účincích koenzymu Q10 se toho tvrdí mnoho: pomáhá při srdečním selhání, stejně jako v případě onemocnění rakovinou, svalovou dystrofií a onemocněních parodontu. Podporuje také rychlé zotavení se ze cvičení.

Kromě toho studie prokazují, že má koenzym Q10 vliv na pleť a vznikající vrásky, zejména kvůli schopnosti viditelně omezit poškození ultrafialovým zářením. Q10 stimuluje produkci kolagenu v pleti a eliminuje látky v pleti, které poškozují její nosnou strukturu. Poslední průzkumy prokazují, že topická aplikace koenzymu Q10 má na pleť antioxidační a protizánětlivý vliv.

Nejčastěji vyhledáváte: q10 vitamin, q10 ubiquinol, q10 tablety, q10 krem, vitamín q10, q10 zkušenosti, q10 studie, kolagen q10, antioxidant q10