Radiofrekvence

Kosmetické ošetření zpevňující pleť

Typ energetického kosmetického ošetření, které si dokáže poradit se stárnoucí pleti, jizvičkami a dalšími kožními nedostatky, dle typu však může být účinné i proti tukovým polštářkům nejen v problematických partiích.

Tato metoda nechirurgického zpevnění povolené pleti je indikována je především pro třicátníky až padesátníky, kdy pleť není ještě zcela devastována stárnutím. Mezi lokality, které lze radiofrekvencí omladit, se řadí především obličej, tedy vrásky na čele, kolem očí a pod očima, tváře, linie čelistí a samozřejmě i krk a dekolt.

Ošetření radiofrekvencí...

  • Redukuje vrásky a jemné linky
  • Zpevňuje pleť
  • Obnovuje v kůži obsah kolagenu a elastinu
  • Hloubkově posiluje pleť
  • Zlepšuje pružnost a strukturu pleti
  • Obnovuje a zpevňuje kontury obličeje
  • Minimalizuje hyperpigmentaci a stařecké skvrny

Radiofrekvenční omlazení stojí na využití elektrických impulzů. Vedle dermatologie se využívá několik dekád pro ošetření dutiny ústní, očí, při gynekologických zákrocích, ale i v rámci kardiologie, neurochirurgie či hepatologie. Nižší frekvence mohou pozitivně působit na svaly při fyzioterapii.

Omlazení díky prohřátí

Vlny elektromagnetických impulzů mají za následek hloubkové prohřátí tkání, které může být dle frekvence záření spojeno s dalšími chirurgickými zákroky v případě ablační radiofrekvence.

Radiofrekvence neablační se zaměřuje především na anti-aging, kdy svými elektrickými impulzy stimuluje hlubší vrstvy dermis a podkoží, aniž by došlo k poškození epidermis. Dochází k prohřátí hlubších vrstev, kde probíhají drobné změny a zvyšuje se produkce kolagenu, která přetrvává několik měsíců po ošetření.

Oblíbená sublativní radiofrekvence

Jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších typů radiofrekvence je radiofrekvence sublativní. Radiofrekvenční proud je do kůže veden maticí mikroelektrod a postará se o vypnutí vrásek, viditelné zpevnění pleti a obnovení kontur obličeje. Hluboko v kůži záření totiž utváří mikroskopická poranění, která stimulují tvorbu kolagenu.

Na povrchu kůže není sice po ošetření vidět takřka nic, objevit se může lehké začervenání a podráždění. Hluboko v podkoží se však dějí velké změny. Zlepšení kvality pleti začíná být viditelné po zhojení podráždění, tedy asi tři týdny po proceduře. Pro trvalý efekt je ideální ošetření alespoň třikrát zopakovat a následně docházet na tzv. „udržovací“ ošetření.