Spirulina

Mořská řasa

Spirulina je jednou z nejstarších životních forem na Zemi. Tato modrozelená řasa je částečně zodpovědná za vznik atmosférického kyslíku před biliony let, kdy se „skutečný“ život na planetě začínal teprve rozvíjet. Spirulina je vůbec první tzv. superpotravinou a jednou z na živiny nejbohatších potravin.

Spirulina se přirozeně vyskytuje v teplých sladkých vodách. Její tmavá modrozelená barva vodě propůjčuje její zelenkavé zbarvení. Spirulinu je nicméně možné pěstovat i uměle. 

Spirulina - nutriční hodnoty

Obsahuje mezi 55 a 70% bílkovin, více než například hovězí, kuřecí či sója, 8 esenciálních a 10 neesenciálních aminokyselin. Obsahuje také velké množství kyseliny gammalinoleové, beta-karotenu, kyseliny linolové, vitamínu B12, železa, vápníku, fosforu, RNA a DNA, chlorofylu a další.

Spirulina - účinky

Spirulina poskytuje široké spektrum účinků, přičemž některé z nich nastupují ihned po konzumaci. Dodává energii, navyšuje výdrž a odstraňuje únavu. Zlepšuje fungování imunitnho systému a podporuje zdraví srdce, jater a ledvin.

Stimuluje detoxikaci organismu, okysličuje krev a napomáhá tělu vyplavit toxiny a další nečistoty, které mohou být příčinou nemocí a dalších zdravotních komplikací.

Spirulina a hubnutí

Spirulina také potlačuje chuť k jídlu a zlepšuje fungování trávicí soustavy. Má silné antioxidační vlastnosti a napomáhá vyrovnat pH organismu. Působí díky tomu protizánětlivě.

Nejčastěji hledáte: spirulina chlorella, spirulina prášek, spirulina tablety, spirulina recenze, spirulina modra, spirulina pro psy, spirulina dávkování, spirulina havajská, spirulina zkušenosti, spirulina tablety na hubnutí, spirulina smoothie, spirulina složení, spirulina řasa, spirulina rostlina, spirulina recept, spirulina barvivo, spirulina vitaminy, spirulina těhotenství, spirulina tablety účinky, spirulina tablety recenze, spirulina prášek účinky