Kolagen na vlasy? Ano, díky doplňkům stravy s kolagenem budete mít krásné vlasy

Kolagen na vlasy? Ano, díky doplňkům stravy s kolagenem budete mít krásné vlasy

Jednoduchá odpověď zní – ano!

Kolagen, který organismus přijme prostřednictvím doplňků stravy, mu totiž poskytne dostatečnou výživu, kterou vlasové váčky (folikuly) pro růst zdravého vlasového vlákna potřebují. Nejlepší volbou je kolagen I. typu, především ve formě mořského kolagenu, který je nejbohatším zdrojem esenciálních aminokyselin jako prolin. Ty nejen, že vlas posilují a ztlušťují vlasové vlákno, ale navíc redukují i vypadávání vlasů a urychlují jejich růst. A přesně takový, 100% čistý rybí kolagen, jsme přidali i do doplňku stravy Collagen+11 ANNA BRANDEJS, který jsme obohatili o dalších 11 účinných látek podporujících nejen lepší stav pleti, ale i kvalitu vlasů a nehtů.

Posiluje kolagen vlasy?

Ano, kolagen je účinným a zároveň přirozeným způsobem, jak vlasy posílit a zahustit. Kromě toho, že urychluje růst vlasů a brání jejich vypadávání, zlepšuje i zdraví pleti a nehtů. Pravidelná konzumace kolagenu může zlepšit zdravotní stav vlasů tím, že jim dodá esenciální aminokyseliny, které organismus potřebuje pro produkci nových vlasových vláken.

Jak to funguje? Vlasy sestávají především z bílkoviny keratinu. Protože je kolagen bohatým zdrojem esenciálních aminokyselin, které keratin v těle utváří, napomáhá i zahuštění vlasů. Na svědomí to má především aminokyselina prolin.

Antioxidanty pro krásné vlasy

Dalším důležitým prvkem pro zdravé vlasy je stav vlasových váčků. Aby byly vlasy silné, lesklé, zdravé a nevypadávaly, musí být zdravé i folikuly. Vlasové váčky nicméně často poškozují volné radikály, které se v pokožce hromadí v důsledku chronického stresu, špatné stavy, ultrafialového záření nebo jen rostoucího věku. Podle studie provedené na Tokyo Medical University mají volné radikály na vypadávání vlasů přímý vliv. Čím více volných radikálů se podle studie hromadí v kůži ve vlasové části hlavy, tím výraznější je tenčení vlasů a jejich vypadávání.

Právě zde může pomoci kolagen. Sám je totiž bohatý na antioxidanty, které škodlivé volné radikály neutralizují, a tím působí preventivně proti poškození vlasů. Zejména kolagen I. typu je v neutralizaci volných radikálů účinný a stimuluje regeneraci vlasů, stejně jako zpomaluje jejich vypadávání. Antioxidanty ale nepůsobí jen proti vypadávání vlasů, preventivně mohou působit i proti jejich šedivění.

O kolagenu se ví, že zlepšuje elasticitu pleti a redukuje vrásky. Pro krásu a zdraví vlasů je nicméně elasticita pokožky ve vlasové části hlavy klíčová. Vrstva kůže, v níž jsou umístěny vlasové folikuly, může podléhat negativnímu vlivu stárnutí, které ji samozřejmě v průběhu času začíná poškozovat, a následně má za následek vypadávání vlasů spojené s vyšším věkem. Protože ale kolagen posiluje kůži celkově, zlepšuje tím i stav vlasů ve vyšším věku.

Jaký kolagen je na vlasy nejlepší?

Stejně jako pro zlepšení stavu pleti, tak i pro krásu a zdraví vlasů, je klíčový kolagen I. typu, na který je bohatý především mořský kolagen. Jeho molekuly jsou totiž menší a mají lepší biologickou využitelnost organismem. Obsahuje také velké množství aminokyseliny hydroxyprolinu, která je základem pro zdravou pleť.

Usuzuje se, že kolagenů existuje na 16 typů a každý má na organismus různý účinek. Například kolagen II. a III. typu je bohatý na aminokyselinu glycin. Ta je zodpovědná za zdravé kosti, klouby a vnitřní orgány.

Collagen+11 ANNA BRANDEJS Collagen+11 ANNA BRANDEJS Zdokonalte svou pleť zevnitř s Collagen+11 ANNA BRANDEJS s nejčistším rybím kolagenem a patentovanými Ceramosidy. Světově unikátní složení navrhla sama doktorka Anna Brandejs. Doplněk stravy napomáhá vyhlazení vrásek, rozjasnění a zjemnění pleti. 1 880 Kč

S článkem souvisí tyto výrobky:

Collagen+11 ANNA BRANDEJS
Zdokonalte svou pleť zevnitř s Collagen+11 ANNA BRANDEJS s nejčistším rybím kolagenem a patentovanými
1 880 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Zácpa, nepříjemná to věc. Jak na ní?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS15.2.2020

Zácpa, nepříjemná to věc. Jak na ní?

Snad neexistuje člověk, který nezná ten velmi nepříjemný pocit, a to po tom, co se několik dní nevyprázdnil, jak sedí na toaletě a snaží se zbavit tvrdé a suché stolice.

Jak na suchou vrásčitou pleť?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS15.2.2020

Jak na suchou vrásčitou pleť?

Hlavně v zimě má sklon pleť vysychat, svědit, pnout a je i náchylnější k tvorbě vrásek.

Víte, co je nejnovějším trendem v omlazení? Krása, kterou si vybudujete zevnitř
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS15.2.2020

Víte, co je nejnovějším trendem v omlazení? Krása, kterou si vybudujete zevnitř

V dnešním článku se zaměříme na dvě v současnosti nejdiskutovanější látky – novinky, které vás omladí zevnitř. Omlazení zevnitř je skutečně velký trend a kosmetický průmysl začíná chrlit množství produktů s těmito látkami k vnitřnímu užití, protože čím dál víc žen i mužů sdílí své pozitivní zkušenosti.

Vlasy svěřte lopuchu a palmě
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS7.2.2020

Vlasy svěřte lopuchu a palmě

Než začnu vyvíjet nějaký doplněk stravy, ptám se nejdřív sama sebe: S čím by moje tělo potřebovalo pomoct? Co potřebuju podpořit? Protože vlasům jsem dávala v životě občas dost zabrat, vznikl doplněk stravy Beautiful Hair Anna Brandejs. To abych jim poděkovala, že to se mnou vydržely a odměnila se jim ideální výživou, která jim pomůže rychle růst.

Anna Brandejs: Proč beru doplňky stravy
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS5.2.2020

Anna Brandejs: Proč beru doplňky stravy

Je to moje vášeň. A možná i závislost. Přiznám se, každý den sezobnu několik tabletek. Dělají mi moc dobře. Nebojte se, mluvím celou dobu o doplňcích stravy.