Průvodce péče o pleť proti stárnutí (starší, sušší a citlivá pleť).

Průvodce péče o pleť proti stárnutí (starší, sušší a citlivá pleť).

Jak to dělám já, Anna Brandejs.

POUŽÍVÁM JEMNÝ OLEJOVÝ ODLIČOVAČ 

Mám normální až suchou, a i trochu citlivou pleť, proto používám na odličování olej, ne micelární vodu. Tak jemné odličování jako je pomocí oleje jsem nezažila, a k k micelárním vodám se již nevrátím. Micelární vodu ale v koupelně mám, ale využívám ji jen na čištění límečku od make-upu. Na obličej tedy používám olejový čistič, který pokožku zklidňuje, hojí a vyživuje, a to od značky Medik8 (Lipid-Balance Cleansing Oil). Ale pozor, na tomto odličovači vzniká závislost. 😊

RÁNO POUŽÍVÁM HYDRATAČNÍ, VYŽIVUJÍCÍ KRÉM NA OBLIČEJ S SPF 50+ 

Vždy každému říkám, ať si ráno maže obličej krémem s SPF minimálně 30. UV světlo ze sluníčka spouští v kůži zánětlivé procesy, poškozuje DNA buněk a přispívá k předčasnému stárnutí kůže. Britská lékařská kosmetika Medik8 přišla s parádní vychytávkou, krémem na den s SPF 50, který blokuje skoro 100 % UVA a UVB záření, zároveň se dobře roztírá a skvěle na něm drží i make-up. Krém se jmenuje Advanced Day Ultimate Protect. Tento krém obsahuje řadu zajímavých anti-agingových látek proti stárnutí, například obsahuje enzymy z planktonu, extrakt z borůvek atd.

skoje

VEČER

Večer po odlíčení používám intenzivně hydratační krém, který je nabitý ceramidy, cholesterolem, antioxidanty, obsahuje i extrakt z kanadské borůvky apod. Krásně se vstřebává, a i ráno je pleť hydratovaná. Krém se jmenuje Advanced Night Restore a je od firmy Medik8. Někdy ho střídám s nočním krémem od firmy Endor (Anti-aging Nutritive Cream Endor). 

VRSTVÍM PRODUKTY

Pod denní i noční krém používám vždy některé z desítek sér, které firma Medik8 má, a to vždy jiné podle aktuální potřeby mé pleti. Moje nejoblíbenější sérum je C-Tetra sérum, které obsahuje 7 % vitaminu C a vitaminu E. Je to jejich základní sérum. Medik8 má ale i mnohem vyšší koncentrace, které jsou určeny pro ty, kteří nemají citlivou pleť. Silnější séra mají silnější anti-aging účinky, ale je zapotřebí s nimi zacházet opatrně a postupně si na ně zvykat.

PEELING

Jednou za týden si dělám domácí jemný peeling, který nedráždí pokožku (Pore Refining Scrub od firmy Medik8). Obsahuje složky, které čistí póry a odstraňuje staré mrtvé buňky. Je tak šetrný, že nedráždí ani tu nejcitlivější pleť, protože neobsahuje žádné mikroplasty. Obsahuje částečky z jojoby, dále obsahuje vitamin B3, kyselinu mandlovou a salicylovou.

DOBRÁ VÝŽIVA

Pokožka touží po dobré výživě stejně jako zbytek těla. Některé studie naznačují, že živiny mohou zlepšit a chránit pokožku. Krémy a séra, které obsahují vitaminy C a E, mohou chránit před poškozením sluncem. Ty, které mají vitamíny A nebo B3, mohou být schopny napravit poškození sluncem, které již máte. Firma Medik8 má několik desítek produktů s různými vitaminy, peptidy a extrakty z rostlin. Samozřejmě ale stále potřebujete i vitamíny z potravin. 

Dobré je i zvážit některý z doplňků stravy, nejoblíbenější na našem e-shopu je produkt Collagen+11 ANNA BRANDEJS, který obsahuje kolagen + dalších 11 nutričních látek proti předčasnému stárnutí. Výborný je i náš nový produkt Acne X ANNA BRANDEJS, který není jen pro lidi s akné, ale pro každého, kdo chce mít čistou pleť. Obsahuje 10 vitaminů a minerálů a výtažky z tymiánu obecného, měsíčku lékařského, aloe vera, kopřivy dvoudomé a pampelišky lékařské. 

skoje

Čemu se snažím vyhýbat, i když se ne vždy daří 

  • Znečištěný vzduch. Mikroskopické částečky, které penetrují do kůže, způsobují záněty a poškozují kůži tvorbou volných radikálů.
  • Nekvalitní strava – zejména mnoho cukru. Na kolagenové peptidy v krvi se navážou molekuly cukru, a tak se brzdí tvorba nového kolagenu v pleti. Navíc cukr přispívá k tvorbě volných radikálů, které poškozují kožní buňky.
  • Stres. Pod vlivem stresu se vytváří přemíra hormonu kortizolu, který zabraňuje tvorbě nového kolagenu.
  • Kouření. Nejenže vdechováním kouře dostáváme do těla hodně toxinů, ale kouření poškozuje drobné cévky v kůži, které do kůže přinášejí stavební látky potřebné k nové tvorbě kolagenu.
  • Alkohol. Pití alkoholu taktéž poškozuje krevní vlásečnice v kůži, a navíc kůži dehydruje. Dlouhodobé popíjení alkoholu vede k tomu, že člověk vypadá starší, než je jeho skutečný věk.
  • Nadměrně časté mytí a drhnutí pokožky. Vyhýbejte se horké vodě a přílišnému drhnutí kůže, protože si oslabíte kožní bariéru, a kůže je pak náchylná k praskání, vysychání a tvorbě vrásek.

Produkty, které mně po nanesení na pleť pálí, vyhazuji :-)

 

Starší články:
Potrava pro vaše srdce.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS19.7.2021

Potrava pro vaše srdce.

SEZNAM NEJLEPŠÍCH POTRAVIN PRO ZDRAVÉ SRDCE.

Chcete, aby Vaše pleť vypadala co nejlépe?
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS30.6.2021

Chcete, aby Vaše pleť vypadala co nejlépe?

Spolu s „must have“ návykem – každý den nanést na obličej krém s ochranným faktorem SPF 30 je nutné se také podívat, co máte na talíři. A vůbec není dobré být posedlý nějakou jednou „superpotravinou“. Naopak, existuje mnoho potravin, které pleti pomůžou pomaleji stárnout, anebo ji dokonce můžou i vylepšit. V případě, že vaše strava bude dlouhodobě obsahovat hodně těchto potravin.

Každý chce dlouho žít, ale nikdo nechce být nemocný.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2021

Každý chce dlouho žít, ale nikdo nechce být nemocný.

Ještě před sto lety byla v ČR průměrná doba dožití 44 let. Průměrný věk dožití se za posledních 100 let navýšil o 35 let! Dožíváme se o neuvěřitelných 35 let déle, ale mnoho lidí již po 40 začne trpět chronickými nemocemi, které kvalitu života výrazně snižují. 

Srdce znamená život a u jeho podpory byste neměli dělat kompromisy.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS23.3.2021

Srdce znamená život a u jeho podpory byste neměli dělat kompromisy.

V čem se Omega 3+3 ANNA BRANDEJS liší od doplňků nabízejících pouze omega 3 mastné kyseliny či všeobecně známé antioxidanty typu česnek, zelený čaj či Koenzym Q10? 

Kurkuma je jednou z nejoceňovanějších rostlin na světě.
Doplňky stravy ANNA BRANDEJS16.3.2021

Kurkuma je jednou z nejoceňovanějších rostlin na světě.

A to proto, že obsahuje 4 % látek zvaných kurkuminy, které mají silný antioxidační a protizánětlivý účinek.