Bez nadsázky, už žádné vrásky!

Bez nadsázky, už žádné vrásky!

I když si to asi nechceme připustit, vrásky se dříve či později objeví i na vlastní pleti. Existuje však mnoho účinných kosmetických přípravků, které proces stárnutí pozastaví či alespoň zmírní. Kromě toho je důležité dodržovat několik jednoduchých zásad, aby naše pokožka zůstala po delší dobu jako ze škatulky.

Vrásky nás obvykle nejvíce trápí na obličeji a to okolo očí, úst nebo na čele. Postupem času jsou zřetelné také na rukou, krku a v dekoltu. Věnovat pozornost je však dobré celému tělu a hlavně naší životosprávě. 

Pozor na životosprávu

Ačkoliv množství vrásek může být zčásti genetická záležitost, znatelným faktorem je naše celková životospráva. Pokud se například denně pohybujete v zakouřeném prostředí nebo sami kouříte, může to do značné míry ovlivnit stav Vaší pleti. Cigaretový kouř totiž do ovzduší uvolňuje volné radikály, které mají přímo devastující vliv na naši pleť. Také značně narušují přítomnost důležitého kolagenu, který zajišťuje pružnost a vláčnost pokožky. Kouř ale není jediný negativní prvek, patří sem rovněž alkohol, příliš tučné a sladké jídlo nebo nedostatek pohybu. Zdravý životní styl tedy velmi přispívá i k hladké a bezvrásčité pokožce. 
 

V hlavní roli mimika

Specifické rysy našeho obličeje dokreslují mimické vrásky. Různé emoce dokážeme vyjádřit prostřednictvím automatických grimas, které podtrhují právě tyto vrásky. Těžko se jich ale zbavujeme. Můžeme se snažit omezit mračení a křivení obočí nebo využít tzv. „botoxu“. Ne každý však preferuje injekční aplikaci botulotoxinu přímo do pokožky. Jako neinjekční alternativa se proto nabízí přípravek Pretox 20. Obsahuje peptid argirelin, který má podobné účinky jako botulotoxin. Aplikuje se každé ráno a večer na zvolenou oblast obličeje. 
 

Boj proti stařeckým vráskám

Na rozdíl od mimických vrásek, stařeckým můžeme účinně předcházet a bojovat s nimi. Na trhu existuje řada kvalitních kosmetických produktů, které s vráskami doslova zatočí. Pokud například ještě nemáte hluboké vrásky, doporučujeme revitalizační krém Dermaheal. Základem tohoto produktu jsou biomimetické peptidy, které stimulují produkci nových kožních buněk. S hlubokými vráskami naopak zatočí krém Dermaheal Cosmeceutical, který podporuje tvorbu kolagenu, elastinu, fibronektinu a kyseliny hyaluronové. Vyhlazuje tak již existující vrásky a dodává pokožce maximální elasticitu. K docílení dokonalého efektu je možné používat váleček Derma Roller, díky kterému se pod kůži dostane několikanásobně větší množství účinných látek než při běžném používání. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Doprava zdarma
Krém Dermaheal Cosmeceutical
Zapomeňte na botulotoxin! Máme pro vás krém, který dokáže udělat s vaší pletí divy. Růstové faktory a
V těhotenství a při kojení
2 300 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
5 rad pro krásné rty i v zimě
Omlazení pleti1.12.2012

5 rad pro krásné rty i v zimě

Rty jsou v průběhu chladného počasí vystaveny mnoha negativním vlivům. Rychle tak schnou, praskají a celkově slábnou. Přinášíme vám několik jednoduchých zásad, které stačí dodržovat, aby rtíky byly jako ze škatulky i v zimě. Zároveň poradíme, jak vykouzlit krásné a plné rty třeba na silvestrovskou párty.

Brrr… zase ta zima!
Omlazení pleti17.10.2012

Brrr… zase ta zima!

Ráno se probouzíme do teplot jen něco málo nad nulou a většina z nás už nažhavila svá topná tělesa, nebo je minimálně připravila do pohotovostní polohy. Nekompromisní znamení, že i babí léto je definitivně u konce. Nejvyšší čas vyzbrojit se proti mrazivému počasí.

Hydratace a zvětšení rtů
Omlazení pleti23.6.2012

Hydratace a zvětšení rtů

Udržet krásné zdravé rty během léta není jednoduché. Sluneční paprsky a tropické vedro způsobují celkovou dehydrataci organismu a ta se jako první projeví na rtech. Začnou být seschlé a jemná pokožka může praskat. Pokud naše rty nemají dostatečnou hydrataci, nemůžou být ani velké a plné. Řiďte se proto během léta několika pravidly: hydratovat, vyživovat a chránit.

Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut
Omlazení pleti9.6.2012

Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut

Budík nezazvonil nebo prostě zase nestíháte a máte na dokonalé líčení pouze 10 minut? Projděte si naše rady, jak vtěsnat do krátké doby všechny důležité kroky každodenního líčení a odejít z domu přirozeně krásná.

17 nejhorších zvyků při péči o pleť
Omlazení pleti16.5.2012

17 nejhorších zvyků při péči o pleť

Tak dámy, přiznejte se. Kolik špatných zvyků při péči o svou pleť se týká také vás? Poradíme vám, čemu se vyhnout...