Derma roller pro plné rty: podpořte ve rtech tvorbu kolagenu

Derma roller pro plné rty: podpořte ve rtech tvorbu kolagenu

Jak mít plné rty? Možností je spoustu. Získat je můžete díky šikovným rukou, konturovací tužce a rtěnce ve stejném odstínu, injekčně aplikovaným výplním nebo s pomocí derma rolleru.

Derma válečky řada žen využívá pro omlazení pleti a pro zlepšení absorpce aktivních látek z kosmetických produktů do hlubších vrstev pleti, kde mohou lépe působit proti jejímu stárnutí.

Derma roller proti stárnutí pleti

Mikrojehličkování se účastní stovky drobných jehliček. Jemným, rovnoměrným tlakem na váleček jehličky pronikají do pleti. Jejich průnik pletí způsobuje mikrotraumata, která spouští vlastní hojivé a omlazující mechanismy. Typické je pro ně navýšení produkce kolagenu a elastinu, díky nimž se pleť stane pevnější, pružnější a mladistvě vypnutou. Mikrojehličkování se proto využívá pro zpevnění stárnoucí pleti i redukci jizev po akné.

Jakkoliv to může znít brutálně, mikrojehličkování skutečně může zlepšit stav pleti. Jak může být prospěšné rtům? Tím se nedávno zabývala známá americká youtuberka a beautybloggerka Michelle Phan.

Může dodat objem rtům

Derma váleček je kromě toho poměrně levným způsobem, jak dodat rtům na atraktivitě. Při ceně výplní minimálně 5000 Kč je cena za necelých 1500 Kč dobrá investice. Používat můžete derma váleček každý den minimálně po dobu tří měsíců.

Ve rtech se sice produkuje méně kolagenu než v pleti, i tak ale jeho nárůst navýší objem rtů. Plus může také napomoci vyřešit asymetrie rtů. Skvělé je mikrojehličkování i coby prevence vzniku vrásek nad horním rtem, tzv. „kuřáckých vrásek“, které ale mohou vznikat nejen kouřením, ale třeba i častým pitím nápojů brčkem.

Na délce záleží

Důležitá je délka a velikost jehliček na derma válečku. Váleček jich na sobě může mít 180, ale i tisíc. Derma váleček Skinrölla jich má 192 a jsou vyrobeny z titanu. Délka jehliček se u různých typů derma válečků může lišit od 0,2 až 3 mm. V případě ošetřování rtů za podporou produkce kolagenu by se délka měla pohybovat mezi 0,2 až 0,75 mm, podobně jako v případě ošetřování pleti na obličeji. Pokud byste ovšem pracovali s pevnější, hrubší pletí, například na břiše či stehnech za účelem redukce strií, můžete sáhnout i po válečku s delšími jehličkami.

Používání válečku nezabere příliš času. Každou ošetřovanou lokalitu je vhodné přejet asi desetkrát, a to skutečně nezabere víc než pár minut. Výsledky nejsou samozřejmě vidět okamžitě po použití válečku, je třeba si počkat. V případě rtů dochází k navýšení objemu asi po měsíci pravidelného „rollování“.

Jak přesně derma roller na rty používat?

Vhodné je, aby plocha, kterou přejíždíte, byla co nejrovnější a nejpevnější, rty proto roztáhněte do co nejširšího úsměvu a rty zkuste napnout přes zuby. Ošetřovanou lokalitu nepřejíždějte jen v jednom či dvou směrech, například zprava doleva a zleva doprava, válečkem byste měli přejíždět každé místo všemi směry, tedy i shora, zdola a diagonálně, a takto každé místo „projet“ desetkrát.

Pokud vám vadí bolest, můžete si pořídit znecitlivující mast. Rty patří k citlivějším lokalitám, po aplikaci podobného krému ji ale vnímat nebudete. Na rty krém naneste zhruba dvacet minut před plánovaným použitím derma válečku. Po ošetření nezapomeňte na rty aplikovat produkt, který rty hloubkově hydratuje, jako je pomáda na rty SAL29 Perfect Lips. Ta vedle toho, že hydratuje, navyšuje tvorbu kolagenu ve tkáni rtů.

SAL29 Perfect lips SAL29 Perfect lips Získejte krásnější rty bez pomoci plastického chirurga. Bezbarvá balzámová rtěnka zajistí hydrataci rtů a podpoří v nich tvorbu kolagenu. Díky tomu budou vaše rty plné a smyslné. 429 Kč

Dodržujte zásady

Nezapomínejte na to, že derma váleček je ryze osobní věc a používat byste ho měli pouze vy sami. Protože při ošetřením válečkem vznikají na pleti drobné ranky, je třeba jej důsledně čistit po každém použití a s nikým jej nesdílet. Ze stejného důvodu je třeba „rollovat“ pouze důkladně vyčištěnou pleť bez make-upu. Vhodné je pleť ošetřovat večer před spaním, protože se mohou objevit lehké otoky a začervenání. Během noci se podrážděná pleť či rty budou mít čas zklidnit.

Dejte si také pozor, abyste to nepřehnali, protože příliš velký tlak by mohl mít za následek poškození pleti a rtů a jejich krvácení a přinést vše, jen ne žádoucí výsledek. Derma roller byste neměli používat ani v případě akné či po nadměrném slunění. Pokud si pořídíte váleček s jehličkami přesahující délku 0,5 mm, pak jej nepoužívejte častěji než jednou týdně.

Starší články:
Retinol proti vráskám může mít různou koncentraci. K čemu se hodí vyšší a k čemu nižší?
Omlazení pleti15.2.2018

Retinol proti vráskám může mít různou koncentraci. K čemu se hodí vyšší a k čemu nižší?

At už jsou to vrásky, povolení pleti, nadměrná pigmentace a nestejnoměrný barevný tón pleti, ucpané či rozšířené póry nebo začervenání pleti, retinol může pomoci každému typu pleti s takřka každým problémem.

15 tipů na omlazení pleti
Omlazení pleti6.2.2018

15 tipů na omlazení pleti

Kdo by nechtěl vypadat mladší, než ve skutečnosti je? Představujeme vám 15 ověřených tipů, s nimiž bude omlazení hračka!

Suchá pleť zaplesá po panthenolu. Prospěšný je také pleti normální či vlasům
Omlazení pleti31.1.2018

Suchá pleť zaplesá po panthenolu. Prospěšný je také pleti normální či vlasům

Panthenol podporuje hydrataci, hojení a revitalizaci pleti, krásu a lesk propůjčuje také vlasům. Jak to dokáže?

Jak pečovat o pleť v zimě: Hlavní je hydratovat a chránit před sluníčkem
Omlazení pleti16.1.2018

Jak pečovat o pleť v zimě: Hlavní je hydratovat a chránit před sluníčkem

Protože pokud máte pocit, že v zimě sluníčko nehrozí, jste na omylu. Zejména pokud vyrazíte kamkoliv na hory do vyšších nadmořských výšek, slunce pálí násobně více. Hydratace je zase důležitá kvůli chladnému počasí a větru, které pleť vysušují.

Zabraňte povolení pleti v obličeji
Omlazení pleti10.1.2018

Zabraňte povolení pleti v obličeji

Mezi projevy stárnutí pleti nepatří jen jemné linky a vrásky či nadměrná pigmentace, v důsledku úbytku kolagenu a elastinu dochází také k povolování pleti. Nevýrazněji je tento projev viditelný na konturách sanic.