Nepovedené zvětšení rtů jde jednoduše opravit. Má to ale háček

Nepovedené zvětšení rtů jde jednoduše opravit. Má to ale háček

Podle některých názorů jsou rty jediným okamžitě viditelným sexuálním orgánem. S tímhle tvrzením můžete souhlasit nebo ne, ale každopádně je fakt, že rty a jejich tvar (a přiznejme si to) a plnost hrají významnou roli v tom, jak se cítíme a jakým způsobem na nás reagují ostatní.

Není proto divu, že se víc a víc lidí uchyluje k „přifouknutí“ přírodně úzkých rtů. Zákrok je to vcelku jednoduchý a nenáročný, který vás zatíží rozhodně míň třeba chřipka... I tak je ale dobré mít ještě před jeho provedením na paměti několik věcí!

Kyselina hyaluronová na rty

Stejně jako má každý malíř svou oblíbenou malířskou techniku a barvu, mívá i každý lékař svou oblíbenou složku. My v Medaprexu dáváme přednost dočasným výplním na bázi kyseliny hyaluronové. Tato látka je totiž tělu vlastní, takže ji organismus sám přirozeně odbourává. 

Když se vám výplň z kyseliny hyaluronové nebude líbit, nevadí! Protože se v případě těchto výplní nejedná o trvalý zásah, lékař může v případě nespokojenosti aplikovat hyaluronidázu, enzym, který je kyselinu hyaluronovou schopen rozložit. Během několika málo minut tento enzym výplň rozpustí a neštěstí v podobě zpackaných rtů je zažehnáno. Ovšem připomínáme, tuhle výhodu lze využít pouze v případě, že vyplňujete kyselinou hyaluronovou!

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové udrží vaše rty plnější zhruba osm až dvanáct měsíců. Ovšem  pozor, teď pro vás máme informace, která by vám mohla být sympatická: Máte-li pomalejší metabolismus, což má často za následek nějaká ta kila navíc, v tomto případě to může být výhodou! Pomalejší metabolismus totiž znamená pomalejší vstřebávání kyseliny hyaluronové, potažmo déletrvající plné rty.

Výsledky jsou vidět téměř hned. Zprvu bývají sice rty mírně nateklé, otok však rychle ustupuje. Po 24 hodinách od aplikace si výplň „sedne“, rty se zklidní a vy uvidíte, jak bude vaše pusinka vypadat po následující měsíce (a pokud nejste spokojeni, vraťte se o pár odstavců výš v našem článku, vše se dá totiž vyřešit!)

Je-li zvětšení rtů provedeno správně (v což i za vás doufáme), měli byste vnímat všechno stejně jako před zvětšením. Včetně líbání!

Téměř bezbolestné

Na začátku procedury zvětšení ucítíte slabé „pigáro“ asi tak jako od včely a po rtech se rozhostí mírný pocit štípání, jak se výplň rozprostře ve tkáni. Poté následuje jemná masáž rtů, jejich zachlazení a pak už si můžete dělat, co chcete. Vaše nové, plnější rty vám nezaberou víc času než prohlídka u zubaře.

Rty si můžete ještě před aplikací nechat znecitlivět, buď topicky aplikovaným anestetikem, nebo starou dobrou injekcí (tak jako u zubaře).

Při zvětšování rtů nejsou téměř žádné zbytečné prostoje. Samotná procedura zabere mezi patnácti a dvaceti minutami, přičemž znecitlivění začíná opadat po asi čtvrt hodině po aplikaci. Po proceduře můžete dělat vlastně cokoliv, i když se doporučuje, abyste neměli v plánu žádné velké události jako třeba návštěvu svatby. 

Ideální je je odložit zhruba o tři dny, protože, ač se to nestává často, je zde malá pravděpodobnost, že se po proceduře objeví na pleti kolem rtů modřinky. V den procedury je také vhodné vyhnout se výrazné fyzické aktivitě, která zvyšuje cirkulaci krve, a masážím. Otok na rtech by tak oplaskával pomaleji.

 

Rty se nemusíte nechávat „přifouknout“ celé, klidně si můžete vybrat, jestli chcete plnější horní ret, oba dva, spodní ret nebo třeba jen střední část vrchního rtu. Vhodné je se poradit s lékařem, který určí, zda bude úprava, kterou jste si vybrali, korespondovat se zbytkem obličeje.

Zhruba deset dní před procedurou se vyhněte „zobání“ prášků proti bolesti, konzumaci rybího oleje a přípravků s vitamínem E, které mají za následek ředění krve. Řidší krev totiž způsobí, že rty mohou po aplikaci krvácet a navíc podporuje vznik modřin. A to přece nechceme!

Pozor na opary

lékaře to bohužel nefunguje jako u kadeřníka, kam přijedete s fotkou svého idolu, lípnete ji žvýkačkou na sklo a „šmikáme“. Jakkoliv chcete mít rty jako Angelina Jolie, pokud máte jiný tvar rtů, stejné vizáže nikdy nedosáhnete. Vždy je potřeba konzultovat možné výsledky s odborníkem. A pokud máte pocit, že rtíky potřebujete zvětšit opravdu hodně, vždy je lepší aplikaci opakovat po menších dávkách a rty tak postupně zvětšovat, než je zvětšit o hodně najednou. Jedině tak dosáhnete přirozeného vzhledu.Malá modřinka nebo trošku krve by zase po proceduře neměly způsobit paniku. Některé rty zvládnou aplikaci výplně lépe, některé hůře, nicméně případné modřinky zblednou a zmizí nejpozději do týdne. Nebo je možné podpořit rozpuštění krevních sraženin laserem. Na to se zeptejte svého lékaře.

 

Jestliže máte problémy s opary, doporučujeme dva dny před procedurou začít s preventivní medikaci. Injekce totiž mohou vyvolat vznik oparu.Hrbolky a bouličky ve rtech, které někdy bývají viditelné, jsou důsledkem toho, že je výplňový materiál příliš blízko povrchu rtů. Jde ovšem o nedostatek, který lze opravit, takže žádné obavy.

Když se rozhodnete nepokračovat v aplikaci výplní rtů, nemusíte se bát, že vaše rty budou vypadat jako vyfouklý, vrásčitý balonek. Ba naopak, aplikace kyseliny hyaluronové do rtů podporuje další produkci kyseliny hyaluronové přímo ve rtech, takže vaše rty spíše zůstanou ještě o něco větší, než by byly bez předchozích injekcí.

Starší články:
Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!
Omlazení pleti22.6.2015

Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!

Poslední doba by se dala nazvat dobou výrazného a hustého obočí. Jenže jak ho docílit, když vám příroda v tomto ohledu zrovna dvakrát nepřála? Zjistili jsme to pro vás.

4 prohřešky, co vám způsobují vrásky kolem očí
Omlazení pleti1.6.2015

4 prohřešky, co vám způsobují vrásky kolem očí

S očními vráskami je kříž. Dělají nás starší, dokážou nás potrápit i zhoršením zraku, a navíc v boji proti nim utrácíme nemalé částky za séra a krémy proti vráskám. Zkrátka a jednoduše, kdo vrásky kolem očí potřebuje?

VELKÝ PRŮZKUM: Jak to mají české ženy s vráskami? V dekoltu je moc netrápí
Omlazení pleti29.5.2015

VELKÝ PRŮZKUM: Jak to mají české ženy s vráskami? V dekoltu je moc netrápí

Zajímalo nás, jestli české ženy trápí vrásky, jaké přípravky používají, kolik do nich investují a jestli to vlastně všechno pomáhá. A některé z výsledků nás tedy samotné dost překvapily!

Ricinový olej pro krásné obočí se může zdát jako super volba. Ale má svá rizika
Omlazení pleti6.5.2015

Ricinový olej pro krásné obočí se může zdát jako super volba. Ale má svá rizika

Husté obočí patří v současnosti k trendům z největších. A pokud nepatříte k jeho hrdým majitelkám takříkajíc „od přírody“, dost možná jste už zajímali o možnosti, jak jej vylepšit. Jednou z nich je ricinový olej.

Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni
Omlazení pleti29.4.2015

Velmi citlivá kůže se na peeling nehodí. Enzymatický peeling je ale vhodný i pro ni

Chtěli byste někdy vyzkoušet ten zázračný peeling, ale protože víte sami moc dobře, že máte pleť velmi citlivou, radši se mu vyhýbáte? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu pro vás!