Navyšte účinky filozofie CSA. Jak? S pomocí peptidů

Navyšte účinky filozofie CSA. Jak? S pomocí peptidů

Filozofie CSA sestává z aplikace vitamínu C a ochrany před UV paprsky ráno a aplikace vitamínu A večer. To vše má za následek obnovu kolagenu a elastinu v kůži, a tím pádem její omlazení. Pokud do péče přidáte peptidy, účinek filozofie CSA tak maximalizujete.

Peptid je organická látka, která je složená ze dvou a více aminokyselin, které jsou spolu propojené peptidovou vazbou. Jedná se v podstatě o kusy bílkovin s o něco kratším řetězcem aminokyselin. Aminokyselin se přirozeně vyskytuje dvacet druhů, které se na sebe mohou v jakémkoliv pořadí vázat, čímž utváří neskutečně obrovské množství (v řádu milionů) různých typů peptidových kombinací.

Bílkoviny se přirozeně vyskytují v kůži, kde utváří kolagen, elastin a keratin. Tyto bílkoviny jsou zodpovědné za typické vlastnosti kůže, její sílu, pružnost a odolnost. Při topické aplikaci mají peptidy řadu účinků, včetně navýšení obsahu těchto bílkovin v kůži, čímž podporují její mladistvý vzhled. Aktivovat dokáží peptidy také určité druhy kožních receptorů. Tím, že peptidů existuje široké spektrum, stejně široká je i škála jejich vlivu na kůži.

Podpořte efekt filozofie CSA

Filozofie CSA, to je anti-ageingová strategie britské značky Medik8, která sestává z aplikace produktů s vitamínem A a vitamínem C, společně s ochranou před slunečním zářením.

Více se o ní dočtete v našem článku, který jsme CSA věnovali:

Díky filozofii CSA budete vypadat o deset let mladší. Oč se jedná? Díky filozofii CSA budete vypadat o deset let mladší. Oč se jedná? Filozofie CSA je nejnovějším počinem britské firmy Medik8. Kombinuje v sobě ochranu před slunečním zářením s vitamíny A a C.

Kolagen a elastin v extracelulárním matrixu utváří strukturu kůže. Se zvyšujícím se věkem se snižuje produkce jak kolagenu, tak elastinu. Na druhou stranu se navyšuje produkce enzymu metaloproteináza, který existující kolagen a elastin rozkládá. Výsledkem je, že mezibuněčný prostor kůže ztrácí svoji oporu, a tím pádem se navenek začíná projevovat ztráta pružnosti, pro níž jsou tolik charakteristickým rysem vrásky a jemné rýhy.

Podobná struktura jako kolagen

Kolagen a elastin jsou tvořeny specifickou kombinací aminokyselin ve svých řetězcích. Tím, že do kůže dodáme peptid, který má podobnou strukturu jako kolagen a připomíná jeho fragmenty, který by za normálních okolností vznikl jeho rozpadem, kůže dojde k přesvědčení, že skutečně došlo k rozpadu kolagenu, a začne jej syntetizovat větší množství. Obsah kolagenu v kůži tak přirozeně naroste, což se navenek projeví jejím zpevněním, v případě elastinu nárůstem její pružnosti.

Jednu z nejúčinnějších kombinací peptidů najdete v séru Liquid Peptides. O jaké peptidy se konkrétně jedná?

Matrixyl 3000 (Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7)

Matrixyl 3000 je kombinací dvou tzv. matrikinů, signalizačních peptidů, které společně působí tak, že obnovují mezibuněčný matrix kůže. Obsahuje Palmitoyl Tripeptide-1 a Palmitoyl Tetrapeptide-7.

Palmitoyl tripeptide-1 (Pal-GHK) je peptid tvořený řetězcem tří aminokyselin, a to glycinu, histidinu a lysinu napojených na kyselinu palmitovou, mastnou kyselinu, která je do peptidu přidaná pro zlepšení jeho rozpustnosti a prostupu do kůže. Kolagen I. typu má peptidový řetězec tvořený taktéž aminokyselinami glycinem, histidinem a lysinem. Tím, že kůži dodáme fragment glycinu, histidinu a lysinu, vyvolá to reakci, jako by došlo k rozpadu kolagenu. Výsledkem je navýšení jeho produkce, a tím pádem dochází ke zpevnění pleti, jejímu vypnutí a redukci vrásek.

Palmitoyl tetrapeptide-7 (Pal-GQPR) je peptid tvořený čtyřmi aminokyselinami, tedy glycinem, glutamin, prolinem a argininem, které jsou opět navázány pro lepší penetraci pletí na kyselinu palmitovou. Tento peptid působí jiným mechanismem, kdy snižuje produkci prozánětlivého interleukinu-6 (IL-6) v keratinocytech a fibroblastech. Interleukin může mít za následek degradaci mezibuněčné hmoty v kůži. Palmitoyl tetrapeptide-7 tak zpomaluje stárnutí pleti a vznik vrásek.

Matrixyl Synthe’6 (Palmitoyl Tripeptide-38)

Matrixyl Synthe’6 je okysličený lipopetid na bázi palmitoyl-lysyl-dioxymethionyl-lysinu. Získává se z tripeptidu, který se přirozeně vyskytuje v kolagenu IV. typu a lamininu. Tento peptid má schopnost stimulovat šest hlavních složek kožní tkáně, a to kolagen I. typu, hlavní složku dermální mezibuněčné hmoty, kolagen III. typu vznikající v prvních fázích hojivých procesů v kůži, kolagen IV. typu stimulující hojení poranění, fibronektin, glykoprotein napomáhající opravě tkání, kyselinu hyaluronovou podporující elasticitu, hydrataci a hojení tkání a laminin-5, složku základních membrán mezi epidermis a dermis, která napomáhá migraci keratinocytů.

Syn-Eye (Palmitoyl Tripeptide-5)

Syn-Eye je další peptid stimulující produkci kolagenu ve fibroblastech, čímž napomáhá zachovat optimální stav extracelulárního matrixu kůže a podporuje vyhlazení jemných rýh a vrásek a celkově zlepšuje texturu pleti.

TegoPep 4-17 (Tetrapeptide-21)

Na základě opakujících se aminokyselinových řetězců v různých typech extracelulárního matrixu (kolagen I. typu, II. typu, III. typu, IV. typu, V. typu a elastin a proelastin) byly vytipovány sekvence mající omlazující účinek. Nejaktivnější z nich byl právě tento tetrapeptid, který stimuluje produkci kyseliny hyaluronové a fibronektinu. Díky tomu dochází ke zjemnění pleti a úbytku jemných linek i hlubokých vrásek.

S článkem souvisí tyto výrobky:

LIQUID PEPTIDES - Omlazení s peptidy
Sérum s peptidy LIQUID PEPTIDES proti vráskám omladí vaši pleť. Speciální technologie s 30% koktejlem
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 650 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Seskládejte si správně péči o pleť. Poradíme vám!
Omlazení pleti15.4.2019

Seskládejte si správně péči o pleť. Poradíme vám!

To, jak seskládat jednotlivé kosmetické produkty dohromady, aby co nejlépe fungovaly, nemusí být nejjednodušší. A to dokonce ani v případě, kdy kombinujete produkty jedné značky, které jsou v případě britské Medik8 přímo určeny k tomu, aby se společně kombinovaly.

Proč je antioxidace pleti důležitá?
Omlazení pleti14.4.2019

Proč je antioxidace pleti důležitá?

My, Češi, na antioxidaci trochu zapomínáme. Možná tak ještě, pokud by znamenala konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny, tak na ni přikývneme Pokud se má ale jednat o antioxidaci pleti, jsme skeptičtí. Skepse přitom není vůbec na místě!

Pecka pro suchou a citlivou pleť? To jsou ceramidy
Omlazení pleti11.4.2019

Pecka pro suchou a citlivou pleť? To jsou ceramidy

Znáte ceramidy? Tyto složky kosmetických produktů jsou dokonale multifunkční. Nejen, že podporují hojivé a regenerační procesy v pleti, ale navíc stimulují také její omlazení. Najdete je povětšinou v pleťových krémech.

Vápník není jen pro silné kosti. Pomůže i s omlazením
Omlazení pleti22.2.2019

Vápník není jen pro silné kosti. Pomůže i s omlazením

Vápník je důležitá minerální látka, která je v těle nezbytná pro řadu procesů. Možná vás ale překvapí, že důležitý je jeho obsah v kůži i pro její mladistvý vzhled.

Užijte si retinol a vitamín C na plno. Díky těmto látkám!
Omlazení pleti20.2.2019

Užijte si retinol a vitamín C na plno. Díky těmto látkám!

Retinoidy, tedy deriváty retinolu (vitamín A) a vitamín C jsou látky, které vám umožní zpomalit stárnutí pleti. Pokud je ale do péče zahrnete i s následujícími aktivními látkami, zajistíte si ještě větší účinnost.