Nechcete o Vánocích vypadat unaveně? Pár tipů na rozzářenou pleť bychom měli už teď

Nechcete o Vánocích vypadat unaveně? Pár tipů na rozzářenou pleť bychom měli už teď

Vánoce jsou sice svátky pohody a klidu, s tím naprosto souhlasíme. Ale ta hektika, která se stupňuje zhruba od začátku listopadu až do Štědrého dne, to je nápor jak na psychiku, tak na organismus celkově. A projevuje se samozřejmě i na pleti.

Vánoční večírek ve firmě, sedánek s přáteli, nekonečné nákupy dárků, pečení cukroví a perníčků (pozor, za chvíli začínáme!), úklid bytu… To je jen malý výčet toho, co všechno nám v období před Vánoci bere energii. Jenže ono se proti tomu zkrátka nedá nic moc dělat, cukroví se samo neupeče… Abyste ale nedopadla jako zombie s šedivou pletí plnou vrásek, je potřeba se o ni začít řádně starat.

Jestli se vám nechce přemýšlet, jaké přípravky pro krásnou rozzářenou pleť vybrat a jaké rutiny za stejným účelem následovat, nedivíme se vám. Právě proto jsme pro vás připravili luxusní vánoční balíček pro rozjasnění pleti, v němž najdete vše potřebné, abyste vypadali svěže a bez vrásek.

Už teď jste vynervovaná a máte vrásky z toho, jaké dárky koupíte všem k Vánocům? Vyřešte tento problém třeba vánočními balíčky s luxusní kosmetikou proti vráskám, proti akné nebo pro krásné vlasy.

A pro ty snaživější máme i pár dalších tipů, jak dosáhnout rozzářeného, mladistvého vzhledu pleti:

Nová svatá trojice: Čistit, hydratovat…

Pro rozzářený vzhled byste pleť měli čistit každý den, a to dvakrát, ráno a večer. Jestli si říkáte, že večer to není nutné, že nepoužíváte make-up (pokud ho používáte, odlíčení a vyčistění pleti je povinnost), jste na omylu. Pleť je potřeba večer zbavit všech nečistot a mastnoty, které se na ni přes den nachytaly. Nechcete mít přece ucpané póry a unavenou pleť, ne?

Jenže čištění někdy pleť tak trochu vysušuje, tudíž je třeba ji vždy hydratovat. Když nehydratujete, suchá pleť má tendenci vypadat starší, mimo jiné kvůli viditelným jemným vráskám, které se na ní objevují. Ideální je spojit hydratační krém s přípravkem s UV filtrem, protože…

… a chránit. Ochrana před sluncem je nutnost!

Jestli je vaším záměrem vypadat mladistvě a mít pleť bez vrásek, pak byste si měli dávat pozor na sluneční ultrafialové záření. Právě to je totiž z velké části zodpovědné za předčasné stárnutí pleti a vznik vrásek. A když se necháte sluníčkem spálit (mimochodem na to mnohdy stačí 15 minut ostrého slunce), je na poškození, které může vést až k rakovině kůže, zaděláno. Vybrat si můžete přípravek s ochranným SPF faktorem nebo rovnou denní hydratační krém, který SPF obsahuje, a vy tak zabijete dvě mouchy jednou ranou, nebo spíš jedním krémem.

„Jeďte“ vitamíny

Zdravá strava nabitá vitamíny je samozřejmě důležitá, ale o tom až později. Teď máme na mysli vitamíny pro vaši pleť. Pro mladistvou pleť bez vrásek, pigmentových skvrn, zářící zdravím jsou klíčové vitamíny C, E a B.

Co se týče vitamínu C, má tento antioxidant až neskutečné rozjasňující vlastnosti. Pomůže každému, kdo bojuje s tmavými skvrnami na pokožce, ať už jsou způsobeny věkem nebo slunečním zářením, a barevnými nerovnostmi pleti. Používá-li se vitamín C společně v jednom přípravku s vitamínem E, zlepšují vlastní schopnost pleti chránit se před poškozením slunečním zářením. Společně také dokáží účinně bojovat proti projevům stárnutí pleti, tedy vráskám. Třetí zmíněný, vitamín B, podporuje cirkulaci krve v buňkách a je nedílnou součástí regenerace pleti, čímž zpomaluje vznik viditelných známek jejího stárnutí.

Jestli vás zajímá účinek těchto vitamínů na pleť, pořiďte si balíček pro rozjasnění pleti, který zmiňujeme výše. Obsahuje totiž zmenšená balení produktů C-Tetra + Intense a Hydr8 B5, které, jak už můžete z názvu vyvodit, obsahují vitamíny C, E a B! A jestli jste pozorně dočetli až sem, můžeme vám prozradit, že balíček obsahuje i denní hydratační krém s ochranným faktorem a čistící pěnu Gentle Cleanse. Proč je potřebujete? Přesně tyhle dva produkty vám totiž stačí, abyste splnili 1. a 2. doporučení pro rozjasněnou a mladistvou pleť. Tento balíček prostě musíte mít!

A rada na konec: dobře jíst, dobře spát a občas si zacvičit

Pro zářící pleť bez vrásek je důležitá vyvážená strava s obsahem antioxidantů (konzumujte ovoce, zeleninu a dejte si zelený čaj) a omega-3 mastných kyselin (zajistí vám je třeba losos, špenát nebo vlašské ořechy). Tyto látky podporují pleť v tom, aby zůstávala vypnutá a jemná, a podporují ji také v boji proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za její předčasné stárnutí. Pro vypnutou pleť je také velmi důležitý obsah bílkoviny kolagenu. Jeho produkci stimuluje zinek, dopřejte si proto čas od času mořské plody, pořádný hovězí steak, celozrnné pečivo nebo řecký jogurt. A určitě si konzumujte rajčata a pokrmy z nich, protože lykopen, který obsahují, redukuje akné a navíc pomůže pleti stejně jako vitamíny C a E vypořádat se lépe se slunečním zářením.

Každý, kdo si tu a tam zacvičí, to může potvrdit – pleť je po náročném cvičení sice kvůli „rozjetému“ krevnímu oběhu začervenalá, když se ale vrátí k normálnímu odstínu, přímo září. A o to tady jde! Díky zvýšené cirkulaci krve je do buněk pleti dopraveno daleko větší množství kyslíku a živin, buňky jsou poté zdravější, a pleť tím pádem lépe vypadá, není to žádná věda. Ranní cvičení = celodenně rozzářená pleť.

Jenže abyste zvládli ranní cvičení, chce to také dostatek spánku. Potřebujete ho vy, abyste měli dostatek energie, ale potřebuje ho i pleť sama, aby se zvládla dostatečně zregenerovat a obnovit kožní buňky. Sami to určitě po noci, kdy jste spali málo, znáte – pleť je šedivá, napuchlá, vrásky vyvstávají a ne a ne zmizet. Tohle je vlastně úplně nejlevnější a nejjednodušší tip, jak získat krásnou pleť. Prostě se pořádně vyspat!

Starší články:
Tyhle tři hormony, které souvisí se spánkem, mají fakt velký vliv na vaši pleť!
Omlazení pleti9.11.2015

Tyhle tři hormony, které souvisí se spánkem, mají fakt velký vliv na vaši pleť!

Pozor, ne vždy je ten vliv zrovna pozitivní. O jakých hormonech hovoříme? A proč je kvalitní spánek natolik důležitý pro mladistvě vypadající pleť, která září zdravím?

Mýty o retinolech: díl druhý
Omlazení pleti29.10.2015

Mýty o retinolech: díl druhý

Retinoly jako by byly kouzelné substance. Dokáží pomoci, omladit, ale i přes to o nich stále koluje spoustu nepodložených mýtů. Máme pro vás proto již druhou várku odhalených nesmyslů!

Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?
Omlazení pleti26.10.2015

Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?

Vrásky jsou hluboké záhyby pleti, případně pleť takzvaně „pomačkaná“. Jemné linky se v průběhu času mění na vrásky, kterou jsou s vyšším věkem stále hlubší a hlubší. Jenže jak vlastně taková linka a vráska vzniká? A kdy se na naší pleti začnou objevovat?

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu
Omlazení pleti1.10.2015

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu

Některá jídla totiž vyloženě podporují mladistvý vzhled pleti. Vybrali jsme několik nejfunkčnějších (asi nemusíme zdůrazňovat, že nejlépe je konzumovat je v biokvalitě), které napomáhají přírodní detoxikaci organismu, přičemž zároveň dodávají základní živiny potřebné k tomu, aby pleť prospívala.

Dopřejte své pleti restart po náročném létě
Omlazení pleti14.9.2015

Dopřejte své pleti restart po náročném létě

Jak jsme psali v našem Magazínu krásy dříve, léto je pro vaši pleť velmi náročné, jakkoliv si nápor sluníčka a tepla užíváte naplno a nezdá se vám, že by snad měl škodit. Ale bohužel, škodí.