Peeling skrz na skrz

Peeling skrz na skrz

Peeling je jedna z kosmetických procedur, které mají za úkol navrátit pleti její zářivost a jas. Naše pleť se sice po určité době obnovuje sama, vytváří si stále nové a nové buňky, které prostupují vrstvami kůže až napovrch, kde rohovatí. Ale právě ty odumřelé, zrohovatělé a staré buňky působí tak, že naše pleť vypadá unavená, šedá a mdlá.

Proto tu máme účinnou pomoc v podobě peelingu. Tuto kosmetickou proceduru můžete provádět pravidelně jednou za týden či dva, záleží na typu pleti. Odměnou je pak hladká a svěží pokožka.  Jaké máme tedy druhy peelingů a co nám mohou dopřát?
 

PeelingMechanický peeling

Tento druh peelingu funguje na jednoduchém principu abrazivních (brusných) částic různých velikostí, které jsou obsažené v krémech nebo mycích gelech. Nejčastěji se používají drcené mandlové skořápky, ale také mořský písek či mletá pemza. Nejen že svou abrazí odstraňují odumřelé buňky a mají funkci hloubkového čistění, navíc také zlepšují prokrvení kůže jemnou masáží. Nehodí se však pro velmi citlivou a suchou pokožku. 
 

Chemický peeling

Pracuje především s chemickými vlastnostmi slabých kyselin, které pronikají do horních vrstev kůže, čímž uvolňují odumřelou tkáň a podporují odstranění a rychlejší obnovu kožních buněk. Zlepšuje se tak elasticita a hydratace kůže, snižuje se produkce mazu a pleť je zářivější. 
 
Dělí se na tři typy:
Povrchový (do hloubky 0,06 mm, hojí se cca 3 až 5 dní).
Střední (do hloubky 0,45 mm, hojení trvá až 10 dní).
Hloubkový (do hloubky 0,6 mm, reepitelizace trvá až 12 týdnů).
 
Chemický peeling je druhem peelingu, který by se neměl zkoušet na vlastní pěst, ale pouze po konzultaci s odborníkem. Ten vám doporučí na váš problém konkrétní přípravek, počet ošetření a poučí vás o celkové době na zotavení. Pro tento kosmetický omlazující zákrok můžeme doporučit peeling Medik8 TCA s kyselinou trichloroctovou. Je to jeden z nejúčinnějších středních až hloubkových peelingů. Tento peeling najdete pouze u proškolených lékařů. Pronikne až do horní papilární dermis. Je to velmi silná chemická látka, která koaguluje proteiny v pokožce, což následně vede k odstranění vrstev pokožky. Dochází tak k redukci závažných kožních problémů jako jsou hluboké jizvy, vrásky, pigment a akné třídy IV.
 

Ultrazvukový peelingUltrazvukový peeling

Patří k nejmodernějším metodám čištění pleti, účinkuje pomocí vysokofrekvenčních vibrací ze speciální ultrazvukové špachtle. Tyto vibrace účinně čistí póry a odstraňují povrchové odumřelé buňky, zároveň jemně masírují pleť. Čištění pleti tímto způsobem působí příznivě i na cuperosu, což jsou dobře známé popraskané žilky, a mimo jiné i zlepšuje hydrataci pokožky či léčí akné. Tato peelingová procedura se provádí v kosmetických salonech, doma se nedoporučuje. Jeho velkou výhodou je bezbolestnost a hodí se pro jakýkoliv typ pleti. 
 
Peelingem můžeme odbourat nejen odumřelé buňky, ale také spoustu jiných nedostatků. Můžeme jimi omezit nežádoucí pigmentaci, vrásky, jizvy, ... Nezapomeňte, že po peelingu je naše pleť „obnažená“, je to tedy ideální čas, aby se hlouběji dostaly aktivní složky v krémech a sérech, tak toho využijte! Vhodná jsou například jakákoliv séra od značky Medik8, jejichž složení je klinicky testováno a vhodné pro citlivou pokožku. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

PORE REFINING SCRUB
Odhalte dokonalou, zářící pleť s PORE REFINING SCRUB, krémovým scrubem s dvojitým účinkem. Kombinace
100% vegan
V těhotenství a při kojení
960 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
4 rady pro krásné ruce
Omlazení pleti15.2.2014

4 rady pro krásné ruce

Ruce. Představují nás, mluví za nás a jsou vidět víc, než si myslíme. Všeobecné povědomí je takové, že pěstění rukou znamená starat se o nehty. To ale není všechno. Ruce by měly mít péče mnohem více...

Pohled, kterým si muže omotáte kolem prstu. Jak na to?
Omlazení pleti23.1.2014

Pohled, kterým si muže omotáte kolem prstu. Jak na to?

Jak se říká, oči jsou bránou do duše. A oslnivý pohled do duše nám přinesou krásné dlouhé řasy, takové, jaké dnes vídáme v hollywoodských filmech a na přehlídkových molech. Bohužel mnoho z nás zapomíná o své řasy pečovat, protože jsou jen malou částí obličeje. Proto se čím dál častěji setkáváme s případy, kdy řasy začnou samy od sebe nadměrně vypadávat.

Co jsou růstové faktory
Omlazení pleti15.6.2013

Co jsou růstové faktory

Musíme si přiznat, že většinu žen po třicítce už začínají trápit projevy stárnutí, úplně konkrétně řečeno- vrásky. Prodejci se nám snaží nabídnout nespočet krémů, sér a zázračných kúr, a k tomu ještě většina slibuje vyhlazení vrásek a lifting obličeje do druhého dne.

4 tipy, jak ochránit pleť před účinky slunečních paprsků
Omlazení pleti8.5.2013

4 tipy, jak ochránit pleť před účinky slunečních paprsků

Každoročně odpočítáváme poslední zimní dny a netrpělivě vyhlížíme první jarní sluneční paprsky. Slunce nás nabíjí energií a ke svému životu jej potřebujeme. Avšak jako vše i slunce má své dobré i špatné stránky a účinky na lidské zdraví. Pleť bychom měli před škodlivými účinky slunečních paprsků chránit.

Téměř nejprodávanější dermatologický produkt v Británii – Retinol 3TR
Omlazení pleti1.3.2013

Téměř nejprodávanější dermatologický produkt v Británii – Retinol 3TR

Do naší nabídky jsme zařadili nový a velmi zajímavý výrobek. Jedná se o noční sérum které napomáhá k tvorbě syntézy kolagenu, zlepšuje texturu pokožky a navyšuje hydrataci pokožky.