Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť

Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť

Nyní vám v sedmi krocích poradíme, na co hledět při péči o vaši pleť na obličeji a dekoltu. Čtěte dále...

Jak často mohu na pleť používat peeling?

Kosmetický peeling byste měli používat jednou až dvakrát týdně. Kdo má velmi suchou a citlivou pokožku, neměl by peeling použít víc než jednou za dva týdny. Peeling obsahující ovocné kyseliny nebo chemický peeling si pořiďte pouze po konzultaci s vaším dermatologem (vzhledem k jejich koncentraci a hloubky působnosti se z pravidla doporučují  použít jen jednou ročně).
 

Může dojít k „přepečování“ o mou pleť?

Ano! A to díky častému střídání produktů a nebo díky nanašení velkého množství krému. To se může projevit začervenáním pleti a nebo pupínky v oblasti brady a rtů. Pokud k tomuto dojde, nechte si od svého kožního lékaře předepsat antibiotickou mast a následujících 6 týdnů se vyhněte líčení, čistícím prostředkům apod.
 

Jak důležitá je čistící pleťová voda?

K získání čisté pleti patří používání pleťové vody dvakrát denně. Na čistou pleť bude lépe působit váš pleťový krém. Pleťovou vodu s alkoholem používejte pouze v případě, že máte velmi zněčištěnou pleť (akné, póry...) a je potřeba, aby alkohol na tyto problémy zaútočil a vysušil je.
 

Působí přírodní přípravky stejně jako ty „klasické“?

Ze zásady ano. Ale POZOR! Díky chybějícím konzervačním látkám může přírodní kosmetika způsobit rychlé šíření bakterií. Takže pokud se rozhodnete používat přírodní produkt, nenanášejte ho pomocí konečky prstů, ale špachtličkou k tomu určenou. Ženy s citlivou pokožkou mohou být po používání přírodního krému velmi citlivé na světlo.
 

Od kdy bych měla používat krém na vrásky?

Krémy a jiné výrobky proti vráskám můžete používat již od svých 25ti let. Velmi účinné jsou krémy s antioxidanty jako vitamín C nebo Coenzym Q10, které neutralizují volné radikály jako stres, vliv životního prostředí, slunce nebo kouření. Na suchou pokožku jsou doporučené krémy s vysokou hydratací, které udrží pleť hydratovanou. Kdo tráví hodně času v přírodě, měl by používat přípravky minimálně s faktorem 15. UV záření je z velké části zodpovědné za stárnutí kůže.
 

Jak zůstane můj dekolt hezky hladký?

Péče o dekoltMěli byste zamezit intenzivnímu opalování. Nicméně krém s vysokým faktorem může předcházet poničení kůže. Hlavně si na dekolt nenanášejte žádný parfém. Může dojít ke vzniku hnědých pigmentových skvrn. Kouření a spaní na boku také napomáhá ke vzniku vrásek na dekoltu.
 

Mohu používat tentýž krém celý rok?

Při péči o pleť berte ohled na to, jaké je roční období. Na podzim a v zimě potřebuje každá pokožka důkladnější péči používáním krémů obsahující oleje. Na jaře a v létě používejte krémy na jemné olejové a vodní bázi.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Monoderma C10
Čistý vitamín C 10% (Kyselina L-askorbová), který velmi dobře působí proti pigmentaci pleti a omlazuje
V těhotenství a při kojení
550 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Kyselina hyaluronová v krému nebo injekčně?
Omlazení pleti21.11.2011

Kyselina hyaluronová v krému nebo injekčně?

Kyselina hyaluronová je v současné době jedna z nejpopulárnějších látek používaných k vyhlazení vrásek. Jaký způsob aplikace této kyseliny mládí je však nejúčinnější?

Kyselina hyaluronová - elixír mládí pokožky
Omlazení pleti16.11.2011

Kyselina hyaluronová - elixír mládí pokožky

Kyselina hyaluronová má blahodárné účinky na stárnutí pokožky. Tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, kůži a chrupavkách. Celkem 55 % z celkového obsahu této kyseliny v lidském těle se fyziologicky nachází v pokožce. Výzkumy prokázaly, že s přibývajícím věkem obsah kyseliny hyaluronové v pokožce rapidně klesá a tento pokles vede ke vzniku vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky.

6 rad v boji proti vráskám
Omlazení pleti12.10.2011

6 rad v boji proti vráskám

Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky. Stárnutí pleti nelze zastavit, ale správnou péčí jej můžete zpomalit. Kvalitní kosmetika a pravidelné čištění pleti jsou základem. Co můžeme v boji proti vráskám udělat více?

6 tipů, jak získat husté a dlouhé řasy
Omlazení pleti12.10.2011

6 tipů, jak získat husté a dlouhé řasy

Krásné řasy jsou symbolem ženskosti. Každá žena touží po oslnivém pohledu očí olemovaných dlouhými a hustými řasami. Kvůli tomu zkouší nejrůznější metody prodlužování řas, které jsou většinou finančně náročné nebo nezdravé pro oči. Pokud jste již prošla některou z metod prodlužování a nyní jsou vaše řasy oslabené či krátké nebo jste zkoušela různé přípravky a mrkací panenka z vás pořád není. Přečtěte si naše rady.

Pleťové sérum - nutnost v péči o pleť
Omlazení pleti10.10.2011

Pleťové sérum - nutnost v péči o pleť

Pleťové sérum je lehký výživný koktejl pro vaši pokožku, který obsahuje mnoho účinných a potřebných látek. Kvalitní sérum však v kosmetických poličkách českých ženy často chybí a to je velká škoda. Mnohdy totiž dokáže po náročném dni dodat pleti potřebné látky a hydrataci lépe než krém.