5 důvodů, proč je „vitamín krásy“ biotin nezbytný váš půvab i zdraví

5 důvodů, proč je „vitamín krásy“ biotin nezbytný váš půvab i zdraví

Vitamíny ze skupiny B jsou pro zdraví pleti a vlasů klíčové. Jedním z nich je i biotin, jemuž se v anglosaském světě přezdívá vitamín krásy. To pro jeho nesporně pozitivní vliv na naši atraktivitu!

Tento ve vodě rozpustný vitamín je životně důležitý pro správné fungování organismu. Účastní se metabolismu sacharidů, tuků a mastných kyselin a jejich přeměny na energii. Je přínosný pro pokožku, nehty, nervy, trávicí trakt, metabolismus a buňky, napomáhá vytvářet důležité enzymy a je také nezbytně důležitý pro normální růst plodu. Co je ale nejvýraznější, je jeho pozitivní vliv na kvalitu vlasů. Je toho však mnohem víc!

S čím vším nám tedy může biotin pomoci?

1. Vlasy

Nízká hladina biotinu může vést k tenčení vlasů, případně jejich šednutí. Konzumace doplňků stravy s obsahem biotinu však proti vypadávání vlasů působí. Navíc není užívání těchto doplňků pro organismus nijak škodlivé a kvalitu vlasů obecně zlepšuje.

Dvojitě slepá studie provedená v Kalifornii navíc potvrdila, že orální užívání biotinu výrazně podpořilo růst vlasů u skupiny žen, která pozorovala dočasné tenčení vlasů.  Skvělé výsledky má biotin také co se týče padání vlasů v důsledku stresu.

Faktem je, že neexistuje tolik vědecky průkazných studií, které by doložily vliv biotinu na růst vlasů. Dokázané ovšem je, že jeho nedostatek se projevuje právě padáním vlasů. Na jeho dostatečnou hladinu bychom si tedy, pokud chceme mít krásné a husté vlasy, měli potrpět!

Důvodů, proč vypadávají vlasy, je však mnoho, na vině může být i nedostatek jiných živin, než jen biotinu. Pro zlepšení kvality vlasů je proto lépe užívat komplexní doplněk stravy, který v sobě kombinuje většinu živin, které jsou za zdraví vlasů zodpovědné, jako třeba Beautiful Hair ANNA BRANDEJS.

Beautiful Hair ANNA BRANDEJS + šampon ROSELLE SHINE jako dárek Beautiful Hair ANNA BRANDEJS + šampon ROSELLE SHINE jako dárek Zpomalte stárnutí vlasů, jejich vypadávání, nebo šedivění a získejte krásné vlasy. Nyní v květnu ke koupi Beautiful Hair ANNA BRANDEJS získáte šampon ROSELLE SHINE ANNA BRANDEJS v hodnotě 590 Kč jako dárek. 1 190 Kč

Biotin na vlasy nepůsobí pozitivně pouze při užívání v podobě stravy bohaté na biotin, případně biotinových potravinových doplňků. Dokonce i šampony, séra a další produkty péče o vlasy dokáží vaší kštici pomoci, a to okamžitým nárůstem objemu vlasů. Jestli vás trápí zplihlý účes bez objemu, pak sáhněte po péči na vlasy s obsahem biotinu. Třeba po kompletní řadě značky Renokin proti padání vlasů!

Pelo Baum sérum Pelo Baum sérum Zastavte konečně vypadávání vlasů a získejte opět husté vlasy, po kterých toužíte. Peptidy, přírodní výtažky a vitamíny v séru Pelo Baum společně s technologií nanokapslí udržují vlasovou část hlavy zdravou a vlasům poskytují dostatek klíčových živin. Vlasy díky tomu přestávají vypadávat, šedivět, a naopak začínají opětovně růst v té nejlepší kvalitě. 2 200 Kč

Pelo Baum šampon Pelo Baum šampon Bojujte proti vypadávání vlasů již během jejich mytí! Revitalizační šampon Pelo Baum posílí vaše vlasy i pokožku hlavy, a vlasům zároveň dodává objem a lesk. Zajistí to koktejl peptidů, vitamínů a přírodních výtažků. Výsledkem jsou krásné a zdravé vlasy, u nichž se nemusíte obávat žádného stylingu. 530 Kč

Pelo Baum kondicionér Pelo Baum kondicionér Dodejte lesk a sílu suchým vlasům. Už nemusíte mít strach z rozčesávání mokrých vlasů, s kondicionérem Pelo Baum se nebudou cuchat a hřeben či kartáč jimi krásně projede. Dopřejte svým vlasům kvalitní výživu, kterou pro skvělý vzhled potřebují. 470 Kč

2. Pleť

Absolutně nezbytný je biotin pro správnou strukturu kůže. Má ochrannou roli, pleť chrání před škodlivým vlivem okolního prostředí, působí jako prevence vzniku seboroické dermatitidy a nadměrného vysoušení pleti. Podobně aktivní složkou je síra, která se účastní syntézy kolagenu a jeho dozrávání. Díky tomu napomáhá pleť udržet zdravou.

Podle jiných studií je navíc biotin účinný i v léčení kožních vyrážek jako je zmíněná seboroická dermatitida. Nedostatek biotinu může na druhou stranu vést k různým problémům s pletí včetně akné, psoriázy a svědění kůže a samozřejmě k vyrážkám.

3. Nehty

Nedostatek biotinu se kromě nekvalitních vlasů a jejich vypadáváním projevuje i zhoršenou kvalitou nehtů, které se třepí a lámou. Při dostatku biotinu jsou nehty silné, pružné a průsvitné a také kůžička okolo nehtů je zdravá.

4. Hubnutí

Biotin podporuje metabolické fungování organismu a působí jako koenzym napomáhající trávení, přičemž rozkládá cukry, tuky a bílkoviny. Tuto přeměnu ještě více urychluje, je-li spárován s pikolinátem chromu. Zpomalený metabolismus je možné díky biotinu zrychlit, a tím pádem dochází k rychlejšímu váhovému úbytku.

5. Hladina cukru v krvi

Některé studie poukazují na to, že lidé s diabetem II. typu mívají sníženou hladinu biotinu a jeho dodání prostřednictvím potravinových doplňků napomáhá regulaci hladiny cukru v krvi. Protože se biotin účastní vzniku mastných kyselin přeměnou z glukózy, snižuje obsah cukru v krvi.

Nedostatkem biotinu jsou ohroženi zejména chroničtí kuřáci, alkoholici, těhotné ženy (pro správný vývoj plodu je dostatek biotinu nezbytný!), osoby s onemocněním jater a také každý, jehož strava sestává z velké části z průmyslově zpracovaných potravin. Mezi hlavní symptomy nedostatku biotinu patří kromě vypadávání vlasů i suché oči, popraskané koutky rtů, šupinky na kůži nebo deprese.

Zvýšit hladinu biotinu nicméně není tak složité, sáhnout můžete třeba po vejcích, vnitřnostech, ořeších (ideální jsou mandle a burské oříšky), luštěninách a houbách, nebo jednoduše po doplňku stravy, který biotin obsahuje.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Beautiful Hair ANNA BRANDEJS + šampon ROSELLE SHINE jako dárek
Zpomalte stárnutí vlasů, jejich vypadávání, nebo šedivění a získejte krásné vlasy. Nyní v květnu ke koupi
100% vegan
1 190 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Jak odstranit stařecké pigmentové skvrny? Je to snadné
Problémy s pletí11.4.2016

Jak odstranit stařecké pigmentové skvrny? Je to snadné

Barevné nerovnosti pleti, melasma či stařecké skvrny, to je téma, které začíná být nyní na jaře velmi aktuální, vzhledem ke zvyšující se intenzitě slunečního záření. Taky vás tmavé skvrny na pleti tak štvou? Víme, jak se jich zbavit!

Přečtěte si soupis všech možností, jak se zbavit keloidů
Problémy s pletí5.4.2016

Přečtěte si soupis všech možností, jak se zbavit keloidů

Keloidy patří mezi nejhorší problémy s pletí, kterých se lze jen velmi těžko zbavit. Žádná z léčby není 100% efektivní, zejména jedná-li se o starší jizvu. Často se navíc keloidní zjizvení vrací, dokonce až po několika letech. I tak se ale nabízí mnoho možností, jak tyto jizvy léčit.

Kyselina azelaová vám pomůže s akné, růžovkou i nadměrnou pigmentací
Problémy s pletí30.3.2016

Kyselina azelaová vám pomůže s akné, růžovkou i nadměrnou pigmentací

Už jste slyšeli o látce jménem kyselina azelaová? Tato hvězda pleťové péče je stále více oblíbená. Nejen, že dokáže ulevit od akné a rosacey, ale působí i proti nadměrné pigmentaci.

Víte, že vaše špatná pleť může mít příčinu v nedostatku živin?
Problémy s pletí24.3.2016

Víte, že vaše špatná pleť může mít příčinu v nedostatku živin?

Nedostatek živin se v organismu projevuje různě. Nás zajímá předně jeho vliv na pokožku a nehty. Zejména suchá, hrubá kůže, lámavé vlasy a nekvalitní vlasy jdou s nedostatkem důležitých mikronutrientů (vitamíny, minerály, stopové prvky) a makronutrientů (sacharidy, tuky, bílkoviny) ruku v ruce.

Myslíte si, že jsou pihy neškodné? Kdepak, může se z nich rozvinout i rakovina
Problémy s pletí11.3.2016

Myslíte si, že jsou pihy neškodné? Kdepak, může se z nich rozvinout i rakovina

Mnoho z nás má pihy již od dob svého dětství a považujeme je za normální součást života. Jenže ony se i ty roztomilé pihy mohou v průběhu času přetransformovat v něco velmi zlověstného…