Jak odstranit stařecké pigmentové skvrny? Je to snadné

Jak odstranit stařecké pigmentové skvrny? Je to snadné

Barevné nerovnosti pleti, melasma či stařecké skvrny, to je téma, které začíná být nyní na jaře velmi aktuální, vzhledem ke zvyšující se intenzitě slunečního záření. Taky vás tmavé skvrny na pleti tak štvou? Víme, jak se jich zbavit!

Ideální je samozřejmě zamezit tomu, aby se pigmentové skvrny v obličeji i jinde na těle vůbec objevily. Jenže na prevenci je, buďme upřímní, ne vždy čas. Naštěstí máme po ruce skvělé látky a produkty, které dokáží projevy nadměrné pigmentace eliminovat. Možností, jak pokožku zesvětlit, je více, my jsme se rozhodli vypíchnout účinky kyseliny kójové, retinolu (vitamín A) a kyseliny salicylové.

Dříve milovaný, dnes zavržený

Ve světě se hydrochinon využívá k bělení nežádoucích stařeckých skvrn v obličeji již léta, v České republice však k tomuto účelu povolen jeho prodej není. Stále se totiž spekuluje o jeho zdravotní bezpečnosti. Pro mnoho typů pleti je totiž tato látka silně dráždivá, a navíc není stále zcela objasněno, jakou formou chemické bělení pleti hydrochinonem probíhá.

Jedno je však jasné, dlouhodobé používání syntetického hydrochinonu zvyšuje riziko poškození pleti ultrafialovým zářením, způsobuje podráždění kůže, ochronózu (ztmavení a ztuhnutí kůže) a řeší se i jeho souvislost s onkologickými onemocněními. Je proto lepší používat k zesvětlení pleti jiné, bezpečnější látky.

Japonská „aristokratka“

Třeba kyselinu kójovou. V asijských zemích je bělostná kůže znakem urozenosti a je obecně považována za krásnou, právě proto Japonci kyselinu kójovou, která se přírodně derivuje z hub, tak milují. A její bezpečnost a zároveň účinnost proti tmavým skvrnám na pleti si můžete „proklepnout“ i vy.

Odhalte své lepší já

Retinol se často využívá proti viditelným symptomům stárnutí pleti, zejména jako jsou vrásky a jemné linky. Zvládne toho ale mnohem víc! Například redukovat nadměrnou pigmentaci.Je totiž skvělým prostředkem, který dokáže urychlit výměnu starých buněk za nové.

Tím pádem zabrání výraznějšímu rozvoji hyperpigmentace, ačkoliv je už na pleti možné pozorovat její první známky, třeba v podobě pigmentových skvrn v obličeji. Vyzkoušejte noční sérum Retinol 3 TR, které kromě retinolu obsahuje i vitamín E, který redukci tmavých skvrn na pleti ještě více podporuje. Bonusem bude vyhlazení vrásek, hydratace a rozjasnění pleti.

Pokud se snažíte „vybělit“ tmavé skvrny na pleti, pamatujte si, že je absolutní nutnost používat denně přípravky s adekvátním SPF faktorem. Jinak se hyperpigmentace nemilosrdně vrátí, jakkoliv jste v jejím odstraňování byla úspěšná.

Retinol 3TR Retinol 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 950 Kč

Sloupejte se

Abyste se zbavila nehezkých tmavých skvrn, využijte mimo kyseliny kójové i sílu další kyseliny, a to salicylové. Tato alfa-hydroxykyselina podpoří exfoliaci pleti (tedy její oloupání) a usnadní průnik aktivních látek hluboko do kůže.

Koktejl několika hydroxykyselin obsahuje peeling na odstranění pigmentových skvrn WhitePeel, jehož aktivní složky působí přímo v pigmentových buňkách (melanocytech) a snižují produkci kožního barviva pigmentu, a zároveň eliminují již existující tmavé skvrny na kůži.

Starší články:
Přečtěte si soupis všech možností, jak se zbavit keloidů
Problémy s pletí5.4.2016

Přečtěte si soupis všech možností, jak se zbavit keloidů

Keloidy patří mezi nejhorší problémy s pletí, kterých se lze jen velmi těžko zbavit. Žádná z léčby není 100% efektivní, zejména jedná-li se o starší jizvu. Často se navíc keloidní zjizvení vrací, dokonce až po několika letech. I tak se ale nabízí mnoho možností, jak tyto jizvy léčit.

Kyselina azelaová vám pomůže s akné, růžovkou i nadměrnou pigmentací
Problémy s pletí30.3.2016

Kyselina azelaová vám pomůže s akné, růžovkou i nadměrnou pigmentací

Už jste slyšeli o látce jménem kyselina azelaová? Tato hvězda pleťové péče je stále více oblíbená. Nejen, že dokáže ulevit od akné a rosacey, ale působí i proti nadměrné pigmentaci.

Víte, že vaše špatná pleť může mít příčinu v nedostatku živin?
Problémy s pletí24.3.2016

Víte, že vaše špatná pleť může mít příčinu v nedostatku živin?

Nedostatek živin se v organismu projevuje různě. Nás zajímá předně jeho vliv na pokožku a nehty. Zejména suchá, hrubá kůže, lámavé vlasy a nekvalitní vlasy jdou s nedostatkem důležitých mikronutrientů (vitamíny, minerály, stopové prvky) a makronutrientů (sacharidy, tuky, bílkoviny) ruku v ruce.

Myslíte si, že jsou pihy neškodné? Kdepak, může se z nich rozvinout i rakovina
Problémy s pletí11.3.2016

Myslíte si, že jsou pihy neškodné? Kdepak, může se z nich rozvinout i rakovina

Mnoho z nás má pihy již od dob svého dětství a považujeme je za normální součást života. Jenže ony se i ty roztomilé pihy mohou v průběhu času přetransformovat v něco velmi zlověstného…

Jak se vypořádat s hyperpigmentací? Udělejte si v tom pořádek
Problémy s pletí10.3.2016

Jak se vypořádat s hyperpigmentací? Udělejte si v tom pořádek

Ačkoliv je hyperpigmentace jedním z nejčastějších problémů, které se na pleti mohou projevit, je velmi složité ji léčit a zbavit se jí. Právě proto má pak negativní vliv na sebevědomí a život jedince.