Známe pravou příčinu tvorby strií!

Známe pravou příčinu tvorby strií!

O striích už toho bylo napsáno spousty. Jestlipak jste ale věděli, že existují dva druhy strií? A určitě jste netušili, že jejich hlavním viníkem není váhový přírůstek, jak se s oblibou tvrdí!

Studie ukazují, že se se striemi v průběhu života potýká až 90% procent žen, v období dospívání, dospělosti i mateřství. A pozor, výskytu strií se mnohdy neubrání ani muži. V jejich případě ovšem lokalita strií závisí na tom, na jakých místech mají uložený tuk, případně nakolik se zvětšil objem jejich svalů.

Na strie skvěle zabírá silikonový gel New Gel+ E. Vyzkoušejte ho!

V místech, kde se strie objeví, je kůže velmi jemná a působí „prázdným“ dojmem – to proto, že už není ve spodní vrstvě podporována dermis, pružnou druhou vrstvou pokožky, která ji pomáhá udržet v původním stavu. Ovšem pozor, není strie jako strie! Dermatologové rozlišují dva druhy.

„Červené“ strie (Striae rubra)

Jedná se strie, které na pokožce objevily nově. Zpočátku vypadají jako tenké, červené a nepravidelné linky na pokožce, posléze ale začínají rudnout, někdy až fialovět. Barevné změny závisí na obsahu pigmentů jednotlivce v pokožce. Tmavnutí je způsobeno krvácením na kožní úrovni, „červené“ strie se proto v podstatě chovají jako modřiny. Během těhotenství může tento typ strií dokonce začít svědit!

Světlé strie (Striae alba)

Vznikají, když se „modřinové“ červené strie zahojí, zbělají a stanou se méně viditelnými. Pigmentace v oblasti strií se zmenšuje a celá postižená zóna se zmenší. U světlovlasých jedinců zůstávají strie stříbřitě bílé, u osob s vyšším obsahem pigmentu v těle je výsledná barva světle béžová.

A když už jsme u těch termínů, abyste v tom měli jasno – ještě existují tzv. Striae gravidarum, které vznikají v případě žen v těhotenství, většinou v oblasti břicha, prsou či stehen.

Strie kvůli tloustnutí? Kdepak

Pokud si myslíte, že důvodem, proč se objevují strie, je zvětšování plochy kůže, nemáte tak úplně pravdu. Za jejich vznikem je něco úplně jiného – hormony! Dokazuje to vědecké bádání lékařského zařízení Main Line Center for Laser Surgery v americkém Ardmoru.

Během období růstu – třeba když je žena těhotná, když člověk posiluje a nabírá svalovou hmotu, nebo když dospívá, dochází k významným změnám hormonálních hladin a změnám v metabolismu. Je samozřejmě pravda, že se kůže zvětšuje stejně jako se zvětšuje tělo, nicméně jsou to hormonální změny a nikoliv „vytahování“ kůže, které jsou původcem strií. Když lidé přiberou nějaké to kilo navíc, ovlivní to obsah hormonů v těle a samozřejmě i v pokožce. Právě tyto hormonální změny vznikající kvůli váhovému přírůstku jsou příčinou strií. V těhotenství hladiny hormonů kolísají samozřejmě mnohem více, jak se tělo v průběhu nošení dítěte mění.

Sečteno a podrženo, vše, co mění hladiny hormonu v těle a pokožce, může strie způsobit. A dokonce na to existuje i důkaz. „Byli jsme schopni uměle vytvořit na normální, zdravé pokožce strie, pouze aplikací silného kortikosteroidového krému,“ dodává k tomu doktor Bernstein, šéf ardmorské  kliniky. „A to bez jakéhokoliv váhového přírůstku či úbytku. Steroidy jsou velmi podobné hormonům, které na pokožce způsobují strie, takže jejich topická aplikace vyvolala také jejich vznik.“

Tedy, ne že by snad pochopení mechanismu, proč vznikají strie, nás nepěkných pajizévek zázračně zbavilo, ale určitě je lepší mít řádně nastudováno, než proti nim vytáhneme do boje. Takže teoretickou rovinu bychom měli, v té praktické odstartujete své protistriové tažení ideálně v našem e-shopu

S článkem souvisí tyto výrobky:

New Gel+ E
Chcete opravdu vyhladit vaše jizvy či strie? Silikonový gel New Gel+ E je dokáže zarovnat, vyhladit i
100% vegan
V těhotenství a při kojení
935 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Co vám hrozí, když si necháte prodloužit řasy?
Studie a odborné články16.2.2015

Co vám hrozí, když si necháte prodloužit řasy?

Oči à la mrkací panna jsou sice sexy, ale mohou vám přivodit řadu zdravotních problémů. A to už vůbec nemluvíme o tom, že vám po několikanásobném prodloužení dost možná vaše vlastní brvy úplně vypadají a budete si muset pár týdnů počkat, než opět dorostou.

Je organická "bio" kosmetika bezpečná?
Studie a odborné články13.7.2014

Je organická "bio" kosmetika bezpečná?

Často dostáváme otázky, zda jsou Newgel+E silikonový gel a Newgel+ silikonové náplasti organické, resp. "bio" - jak je to dnes v módě nazývat. Je to skvělá otázka, protože víme, že naše zákazníky zajímá bezpečnost přísad. Ale...!

"Selfie" trend zvyšuje poptávku po plastice obličeje
Studie a odborné články22.6.2014

"Selfie" trend zvyšuje poptávku po plastice obličeje

Roční průzkum odhalil, že 'Selfie’ trend zvyšuje poptávku po dobrovolné plastické chirurgii obličeje. Průzkum ukazuje nárůst kosmetických procedur ve věku pod 30 let. Čeho je třeba se obávat?

Studie účinnosti přípravku Pelo Baum proti vypadávání vlasů
Studie a odborné články26.5.2014

Studie účinnosti přípravku Pelo Baum proti vypadávání vlasů

Studie Renokin (nově Pelo Baum) byla zahájena za účelem prokázání bezpečnosti a účinnosti přípravku v rámci České Republiky a Slovenska. Do studie bylo zahrnuto 25 pacientů, z toho 17 žen a 8 mužů prokazující příznaky určitého druhu alopecie. Průměrně došlo k nárůstu počtu vlasů o 50,9%.

Dobré i špatné recenze nekompromisních blogerek
Studie a odborné články13.5.2014

Dobré i špatné recenze nekompromisních blogerek

Testovaly pro Vás, abyste věděli, co můžete reálně očekávat od našich výrobků - známé blogerky odzkoušely účinnost lékařské kosmetiky z Medaprexu. Některé byly spokojeny velmi, některé zase méně. V následujícím článku najdete krátké shrnutí a odkazy na jejich blogy.