11 tipů na ochranu proti slunci od dermatologů

11 tipů na ochranu proti slunci od dermatologů

Chraňte se jako profesionálové. Připravili jsme pro vás 11 tipů jak se nejlépe chránit před sluncem, přímo od zdroje.

1) Oblečte nejdříve svou pokožku, než oblečete sebe! Mazáním krému kolem oblečení dochází k vynechání důležitých partií. Na celé tělo byste měla vypotřebovat přibližně jednu malou skleničku krému s faktorem 30. Na obličej potom stačí jedna lžička přípravku.
 
2) Nenanášejte krém až když už jste venku na slunci! Je potřeba krém nanášet minimálně 20 minut před odchodem, abyste dosáhla maximální ochrany pokožky. Pokud nevyčkáte, může vaše kůže být až půl hodiny zcela nechráněná.
 
3) Krém na obličej s dvojitou funkcí. Pokud vybíráte krém na obličej s ochranným faktorem, chtějte, aby výrobek splňoval ještě další funkci. Na červenou nebo citlivou pokožku používejte krém s protizánětlivými účinky. Pokud máte pigmentové skvrny, vybírejte přípravky s bělícími přísadami. Pro suchou pokožku vybírejte krémy, které řádně hydratují. V ideálním případě opalovací krém Dermaheal. Ten má přímo ochranu proti vráskám.
 
4) Chraňte se i zevnitř! Používání potravinových doplňků s betakarotenem zvýší vaši ochranu proti slunci. Studie ukázaly, že Polypodium leucotomos a extrakt z kapradí také pomáhá chránit pokožku před slunečním zářením. Vezměte si doporučenou dávku v dopoledních hodinách, pokud víte, že budete na slunci během dne delší dobu. Stále ovšem používejte opalovací krém.Zdravé opalování s krémy dermaheal
 
5) Dvojitá ochrana. Abyste se vyhnuli možné alergické reakci na slunce a pokud se již nějaká vyskytne, abyste ji vyléčili, používejte během léta vitamín E na pokožku v podobě novinky na trhu - Monoderma ET10. Působí jako redukce poškození kůže UV zářením a zároveň ulevuje od svědění. Pak použijte přírodní krém s ochranným faktorem 30. Kombinace těchto dvou výrobků snižuje působení záření na pokožku.
 
6) Nikdy nespoléhejte jen na make-up! Je lákavé přeskočit ráno jeden krok a použít jen make-up s označením SPF, ale to by se vám mohlo vymstít a později budete muset o svou pleť pečovat o to více.
 
7) Používejte čerstvé výrobky! Všem nám zůstávají zbytky krémů nevyužitých od posledního léta. Bohužel ale ztrácejí svou účinnost, a proto dbejte na dodržování data spotřeby a používejte co nejčerstvější přípravky.
 
8) Nevymlouvejte se! Strach z pupínků může být důvod, proč jste nechtěli použít opalovací krém na pleť. Ale ty souvisí spíše s pocením, než-li s použitím krému. V tomto případě se doporučuje používat voděodolný opalovací krém. Před každým nanášením pleť očistěte. Můžete také používat pudr s ochranným faktorem, abyste neměli pocit, že se na vaší pokožce hromadí pot a špína. Případně používejte i gel na pleť s ochranným faktorem, u kterého je méně pravděpodobné, že způsobí vznik pupínků.
 
9) Nenechte se rozplakat! Když používáte krém v oblasti očí, může občas opravdu nepříjemně štípat a začnou vám slzet oči. To ale není důvod, proč přestat používat ochranu okolo očí. Tenká kůže v této oblasti potřebuje speciální péči. Používejte výrobky například v tubě nebo v prášku s ochranným faktorem 50. I přesto, že nosíte ochranné brýle, je potřeba tento krok dodržet.
 
10) Dbejte na to, abyste měli krém vždy k dispozici! Ujistěte se, že máte dostatek opalovacího krému. U svého dermatologa si můžete vyžádat vzorky, které můžete mít vždy u sebe.
 
11) Myslete dopředu! Lidé si často zapomínají chránit pokožku hlavy, která se poté velmi snadno spálí. Používejte výrobky s rozprašovačem vhodné na vlasovou pokožku, s ochranným faktorem. Pokud si nejste jisti, noste pokrývku hlavy.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Dermaheal opalovací krém SPF 50
Opalovací krém, který nejen, že vás ochrání před UVA a UVB zářením, ale dokonce bojuje proti vráskám
V těhotenství a při kojení
990 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Antioxidanty, bojovníci proti stárnutí pleti
Zdravý život27.3.2012

Antioxidanty, bojovníci proti stárnutí pleti

Boj antioxidantů proti volných radikálům, kteří při větším množství působí předčasné stárnutí pleti, je v poslední době probírané téma. Jaké látky označujeme jako antioxidanty, a které nejlépe působí v prevenci proti stárnutí pleti? Dozvíte se v následujícím článku.

Zacvičte s artrózou
Zdravý život1.3.2012

Zacvičte s artrózou

Artróza vzniká opotřebováním a poškozením kloubové chrupavky. Většinou se objevuje u lidí nad 40 let. Často nás na tento problém upozorní až bolest při různých aktivitách nebo při velké zátěži. Příčiny nadměrného opotřebování jsou různé. Velký vliv na rozvoj artrózy má jednostranné přetěžování kloubů, vrozené vady, genetická dispozice, následky úrazů a samozřejmě také nadváha.

Rady pro krásně zdravé a větší rty
Zdravý život7.2.2012

Rady pro krásně zdravé a větší rty

Rty jsou spolu s očima nejvýraznějším bodem obličeje, který dokáže upoutat pozornost na první pohled. Pečlivě nalíčené rty mají tu moc upozadit drobné vady na kráse. Možná i to je důvod, proč jsou krásné a plné rty u žen velmi žádoucí. Na prvním místě by však vždy mělo být zdraví rtů až poté krása, která ze zdraví vyplývá.

Nákup kosmetiky přes internet. Na co si dát pozor?
Zdravý život2.2.2012

Nákup kosmetiky přes internet. Na co si dát pozor?

Nakupovat přes internet z pohodlí domova již není žádná novinka. Na internetu můžeme častokrát nakoupit levněji, rychleji a s možností výběru z širokého a pestrého sortimentu. Mnoho z nás využívá velké nákupní servery s nejrůznějším zboží, kde však kosmetiku většinou nemají. Nebojte se pořídit si krém či masku z malého internetového obchodu. Pokud máte otázky, zda je takové nakupování bezpečné a jak při koupi postupovat, poradíme Vám a ukážeme několik ověřených triků.

3 metody prodloužení řas, které fungují
Zdravý život17.1.2012

3 metody prodloužení řas, které fungují

Mít opravdu krásné a dlouhé řasy dnes může mít každá žena. Stačí si vybrat metodu, která bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Řasy snů můžete mít na jeden večer či celé roky, záleží pouze na vás.