Rady pro krásně zdravé a větší rty

Rady pro krásně zdravé a větší rty

Rty jsou spolu s očima nejvýraznějším bodem obličeje, který dokáže upoutat pozornost na první pohled. Pečlivě nalíčené rty mají tu moc upozadit drobné vady na kráse. Možná i to je důvod, proč jsou krásné a plné rty u žen velmi žádoucí. Na prvním místě by však vždy mělo být zdraví rtů až poté krása, která ze zdraví vyplývá.

Co rtům škodí?

Pokožka na rtech je velmi slabá a na rozdíl od pokožky na tvářích nebo čele, nemá tukové žlázy, které by ji chránily. Ústa jsou tedy velmi citlivá na mráz, vítr, prach, UV záření ze slunečních paprsků nebo aktuální stav organizmu či poranění. Doslova balzámem pro rty je hydratace, kterou bychom jim měli dodávat zevnitř dostatečným příjmem tekutin a z venku v podobě balzámu na rty. Popraskané, dehydratované rty se vám mohou objevit např. po party, kde pijete alkohol, ten dehydratuje organizmus, což se druhý den projeví na vašich ústech. Rty mohou negativně reagovat také na některé složky zubních past nebo nekvalitní či starou dekorativní kosmetiku. Jejich největší nepřítel je však zlozvyk okusování rtů. Ten byste si měli zakázat.
 

Jak o ně pečovat?

Jako u celkového zdraví organizmu i zdraví rtů je závislé na správném stravování a dostatečném příjmu tekutin. Hydratace je zdroj zdraví a svěžesti, proto pijte alespoň 1,5 až 2 litry vody denně. Používejte balzámy na rty. Kosmetický trh nabízí velké množství balzámů různých barev a vůní, můžete je pořídit v lékárně i v drogerii. Zvětšení objemu rtů pomocí balzámu sal 29V zimě zvolte balzám s heřmánkem nebo aloe vera a v létě s ochranou proti UV záření. Svůj balzám si můžete také jednoduše sama vyrobit podle přiloženého návodu níže. Jako prevence vzniku vrásek v okolí úst je vhodná masáž rtů. Stačí použít měkký kartáček a masáž opakovat denně ráno či večer. Při vzniku koutku či oparu zahajte léčbu, nečekejte až tato drobná onemocnění sama zmizí, mohly by vám na ně zůstat vzpomínky v podobě jizev. Pro plnější rty můžete vyzkoušet bezbarvý balzám SAL29, který nejen že rty hydratuje, ale zároveň díky účinným složkám podporuje tvorbu kolagenu a rty jsou tak plnější. Další možností je např. špičkový Pretox Pount pro zvětšení objemu rtů. Je trochu dražší, ale rty umí zvětšit výrazným způsobem.
 

Domácí balzám na rty s medem

Připravte si malou umělohmotnou nebo skleněnou uzavíratelnou nádobku o objemu 50 až 100 ml. Můžete využít kelímek od vypotřebované mastičky nebo koupeného balzámu. V malé mističce smíchejte vazelínu, která je k dostání v drogerii s včelím medem (poměr 5:1). Domácím balzámem naplňte připravenou nádobku a dejte ztuhnout do lednice.

S článkem souvisí tyto výrobky:

SAL29 Perfect lips
Získejte krásnější rty bez pomoci plastického chirurga. Bezbarvá balzámová rtěnka zajistí hydrataci rtů
V těhotenství a při kojení
429 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Nákup kosmetiky přes internet. Na co si dát pozor?
Zdravý život2.2.2012

Nákup kosmetiky přes internet. Na co si dát pozor?

Nakupovat přes internet z pohodlí domova již není žádná novinka. Na internetu můžeme častokrát nakoupit levněji, rychleji a s možností výběru z širokého a pestrého sortimentu. Mnoho z nás využívá velké nákupní servery s nejrůznějším zboží, kde však kosmetiku většinou nemají. Nebojte se pořídit si krém či masku z malého internetového obchodu. Pokud máte otázky, zda je takové nakupování bezpečné a jak při koupi postupovat, poradíme Vám a ukážeme několik ověřených triků.

3 metody prodloužení řas, které fungují
Zdravý život17.1.2012

3 metody prodloužení řas, které fungují

Mít opravdu krásné a dlouhé řasy dnes může mít každá žena. Stačí si vybrat metodu, která bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Řasy snů můžete mít na jeden večer či celé roky, záleží pouze na vás.

Návod, jak pročistit svůj organismus a pleť po Vánočním hodování
Zdravý život4.1.2012

Návod, jak pročistit svůj organismus a pleť po Vánočním hodování

Díky hodování dostane zabrat během Vánočních svátků nejen vaše tělo, ale také pleť. Veškeré zbytečné cukry a tuky, které si dobrovolně dopřáváme ve velkých dávkách se mohou projevit také na pokožce např. v podobě akné. Pleť i tělo jsou unavené z neustálého přejídání.

Dopřejte si večer pro krásu
Zdravý život8.11.2011

Dopřejte si večer pro krásu

Pokud nemáte pravidelně čas na péči o svou pokožku a tělo, dopřejte si alespoň nepravidelně párkrát do roka „večer pro krásu“. Budete potřebovat pár kosmetických pomocníků a trochu času. Využijte např. chvíli, kdy je manžel s kamarády a děti spí. Po této omlazující proceduře budete ráno jako vyměněná a ušetříte peníze za kosmetické salóny

Naordinujte si vitamín proti stárnutí
Zdravý život22.10.2011

Naordinujte si vitamín proti stárnutí

Vitamín E je věrný bojovník proti stárnutí. Jeho pravidelnou dostatečnou dávkou pomůžete nejen své pokožce a vzhledu, ale také prospějete svému zdraví. Udělejte si vitamínovou terapii ve znamení E.