Dopřejte si vitamín krásy

Dopřejte si vitamín krásy

Vitamíny jsou nezbytné pro zdravý život. Nedodávají tělu žádné kalorie ani jouly, přesto jsou úžasným zdrojem vitality a energie. Vitamíny si naše tělo nedokáže samo vyrábět, musíme je tedy pravidelně dodávat potravou. Stejně jako naše tělo i pokožka potřebuje jednou za čas vitamínovou bombu. Dopřejte jí speciální výživnou kúru v podobě čistého vitamínu A pro pleť.

Vitamín A a jeho vliv na pleť

Tento vitamín je základním vitamínem krásy a zdraví pleti. Regeneruje pokožku, udržuje ji jasnou a čistou a přispívá k dobrému stavu vlasů. Vitamín A je účinný v boji proti akné a ekzému, zejména Seboroidní dermatitidě (kožní onemocnění projevující se svěděním, zčervenáním a odlupováním kůže). Zmírňuje proces stárnutí a redukuje jemné vrásky. Je také silným antioxidantem a má protizánětlivý účinek. Jeho nedostatek se projevuje hrubou pokožkou s charakterem husí kůže a strupatými vrstvami na kolenou, loktech i jinde, dále trudovitostí pokožky, vrásněním a štěpením nehtů či lupy ve vlasech.
 
Vitamín a na pleť

Vitamín A je určen pro

Aknózní pleť
Pleť se seboroidní dermatitidou
Pleť před estetickými zákroky např. laserem nebo peelingem
Pro všechny typy pokožky za účelem redukce vrásek
 

Tip redakce

Jednou za čas si dopřejte výživnou masku bohatou na vitamín A. Pokud si nechcete na obličej dávat nastrouhanou mrkev, zkuste čistý vitamín A v ampulích. Stačí každý večer jednu otevřít a vitamín pohodlně vetřít do pokožky. 
 

Vitamín A a jeho vliv na zdraví

Chrání kůži a sliznici, buňky oční sítnice. Je vitamínem růstu a zlepšuje zrak, především vidění za šera. V přírodě se tento vitamín nachází jako provitamín karoten, o kterém se předpokládá, že tvoří obranu proti všem druhům rakoviny. Chrání před kardiovaskulárními chorobami a zmírňuje problémy v přechodu. 
 

Potraviny obsahující vitamin A ve větším množství

Špenát, kapusta, mrkev, rajče, petržel, hrášek, mléko a plnotučné mléčné výrobky, sušené a olejnaté ovoce (olivy), citrony, banány, broskve, třešně, vejce, celozrnné obiloviny, rybí olej

Banány jako vitamín pro lepší pleť

Tip redakce

Aby pokožka netrpěla nedostatkem vitamínu A je třeba více než pleťová maska. 
Dopřejte si občas mrkvový fresh džus, pochutnejte si na banánu a svačte mléčné výrobky. Potravinu bohatou na vitamín A např. špenát nebo  kapustu připravujte s malým množstvím rostlinného oleje. Vitamín A je rozpustný v tucích a díky tomu jej tělo může dobře využít. 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Monoderma A15
Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu
550 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Artróza - informace v kostce
Zdravý život4.10.2011

Artróza - informace v kostce

Artróza je nemoc, které je nejčastěji spojována s nemocemi kloubů. Nemocí, které bolest kloubů způsobují, je samozřejmě více, můžeme zmínit například revmatoidní artritidu, nicméně nejčastěji, pokud nás bolí klouby, se jedná o artrózu, kterou můžeme najít i pod názvem osteoartróza.

Artróza se netýká jen starých lidí
Zdravý život29.7.2011

Artróza se netýká jen starých lidí

Artrózu máme většinou spojenou se staršími lidmi jako nemoc, která napadá klouby, které pak bolí. To ale neznamená, že se vyhýbá mladším lidem. Artróza dnes totiž může postihnout každého.

Krásné nohy během chvíle
Zdravý život28.7.2011

Krásné nohy během chvíle

Jaro je tady a je tedy čas na to ukázat svoje nohy. Vždyť právě na jaře vytáhneme ze skříní šaty a sukně. V zimě máme trochu tendence přestat o svoje nohy pečovat, protože je v podstatě nikomu neukazujeme.

Jak naložit s bolestí kloubů
Zdravý život30.11.1999

Jak naložit s bolestí kloubů

Bolest kloubů už dnes není jenom problémem profesionálních sportovců a starých lidí. Často totiž bolest kloubů postihuje i mladé lidi a lidi ve středním věku, kteří rozhodně profesionálně po fotbalovém hřišti či na tenisovém kurtu neběhali.

Opalujte se tak zdravě, jak to jenom jde
Zdravý život30.11.1999

Opalujte se tak zdravě, jak to jenom jde

Existuje pojem zdravé opalování nebo je to jenom nesmysl, který si vymysleli obhájci tmavého opálení? Na tuto otázku jsou velice rozdílné odpovědi. Každopádně, člověk se kontaktu se sluncem rozhodně vyhnout nemůže, a proto je potřeba vědět, jak se co nejzdravěji opalovat, aby nám to příliš neuškodilo. Nicméně to, že opalování je škodlivé, je bohužel nevyvratitelný fakt.