Bambucké máslo

Tuk extrahovaný ze ořechů stromu máslovníku afrického

Bambucké máslo je tradiční africkou surovinou. Získává se z ořechů máslovníku afrického, vysokého stromu rostoucího v afrických tropech. Z ořechů se nejprve odstraňuje jejich zelená slupka, posléze se vařením odstraní jejich skořápka a až poté se ořechy praží, drtí, melou a proplachují vodou. Výsledkem tohoto procesu je vlastní tuk – bambucké máslo bílé či slonovinové barvy, které se díky své jemně krémové konzistenci krásně roztírá po kůži.

Nabité aktivními látkami

Díky vysokému obsahu mastných kyselin a vitamínů je bambucké máslo velmi oblíbenou složkou kosmetických produktů, v nichž podporuje zjemnění pleti. Vedle toho působí protizánětlivě a hojivě. O pleť pečuje, vyživuje ji a podporuje její jemnost. Bambucké máslo je nabité vitamínem A, vitamínem E a vitamínem F. Pleti jsou prospěšné zejména vitamíny A a E, které podporují její zdraví a omlazení. Vitamín F pokožku chrání a obnovuje funkci ochranné kožní bariéry.

Protože působí protizánětlivě a hojivě, může snižovat zarudnutí pokožky, její podráždění, a dokonce otoky. Na pleti navíc utváří jemnou bariéru, která brání transepidermální ztrátě vody, a navyšuje tak vlastní hydrataci kůže po dobu mnoha hodin po aplikaci. Není znám přesný mechanismus, jak bambucké máslo působí anti-agingově, nicméně se předpokládá, že v kůži navyšuje produkci kolagenu, případně snižuje jeho rozpad prostřednictvím enzymu metaloproteinázy.

Jak bambucké máslo hydratuje pleť?

Dokonale. Mohou za to hydratační látky, které se v něm přirozeně vyskytují a které jsou velmi podobné z chemického hlediska vlastnímu kožnímu mazu, který produkují naše mazové žlázy. Zdravé mastné kyseliny mají také svůj podíl. Bambucké máslo obsahuje až 7 – 12 % nezmýdlitelných lipidů, které jsou zodpovědné za jeho zklidňující a vysoce emolientní účinek.

Bambucké máslo se navíc rychle a snadno vstřebává, aniž by ucpávalo póry. Vysoký obsah kyseliny skořicové navíc podporuje vlastní ochranu pleti před UV paprsky.

S článkem souvisí tyto výrobky:

NOURISHING BODY CREAM
Suchá a popraskaná kůže potřebuje pořádnou dávku hydratace. Dodejte své pleti vláhu s hedvábným tělovým
100% vegan
V těhotenství a při kojení
810 Kč
Skladem - ihned posíláme