Kaolin

Typ jílu

Kaolin patří podobně jako bentonit mezi porézní jílové minerály, je známý také jako čínský jíl. Vyskytuje se přirozeně v přírodě a je bohatý na kaolinit. Typicky bývá bílý, jeho odstíny se nicméně mohou pohybovat přes béžovou až k hnědé.

Kaolin ve formě pasty

Má široké spektrum využití, od hrnčířství a keramiky, přes výrobu papíru až po kosmetiku. V kosmetice přitom nachází široké spektrum uplatnění, když je nadrcen na jemný prášek, a následně se míchá s esenciálními oleji a dalšími látkami, a získává formu pasty.

Kaolin - využití

Má silně absorpční účinek, zároveň je ale jemnější než některé ostatní typy jílu, je proto ideální pro péči o mastnou, lesknoucí se, ale zároveň citlivou pleť. Přebytečný kožní maz z pleti krásně odstraní, aniž by ji připravil o její přirozenou lipidovou bariéru. Hloubkově také čistí pleť a póry, odstraňuje nečistoty, je proto vhodný pro péči o aknózní pleť. Snižuje navíc záněty v kůži, může tedy redukovat začervenání a otoky kolem existujících pupínků, a samozřejmě působí jako prevence jejich dalšího formování. 

Kaolin maska nebo scrub

Nejčastěji kaolin najdeme v kosmetických pleťových maskách, scrubech a peelinzích.

Nejčastěji hledáte: kaolin cena, kaolin zdraví, kaolin v kosmetice, kaolin maska, kaolin kosmetika

S článkem souvisí tyto výrobky:

Natural Clay Mask
Doplňte svoji péči o problematickou pleť o intenzivní jílovou masku, která redukuje póry, odstraňuje
100% vegan
V těhotenství a při kojení
960 Kč
Skladem - ihned posíláme