Kozinec blanitý

Bylina, jejíž kořen se využívá pro své léčebné vlastnosti

Kozinec blanitý je jednou z nejznámějších rostlin využívaných v tradiční čínské medicíně, která s ním pracuje pro řadu jeho pozitivních účinků, především však pro schopnost zpomalit přirozený proces stárnutí. Vedle toho podporuje správné fungování srdce, plic, jater a ledvin. Pozitivně působí na kardiovaskulární soustavu, snižuje vysoký krevní tlak a reguluje hladinu cholesterolu a krevního cukru, čímž přispívá k celkovému zdraví srdce a cév. Domovem konzince blanitého je nepřekvapivě Čína. Obsahuje řadu flavonoidů, rostlinných molekul s antioxidačními vlastnostmi.

Jaké jsou jeho účinky?

  • Podporuje imunitu
  • Zpomaluje stárnutí organismu
  • Snižuje negativní vliv stresu na organismus
  • Podporuje zdraví srdce a cév
  • Podporuje detoxikaci těla a činnost jater
  • Vyrovnává hladinu krevního cukru
  • Udržuje buňky zdravé

Kozinec blanitý je adaptogen, látka, která neutralizuje škodlivý vliv stresu, ať už emočního, fyzcikého nebo mentálního, na organismus.

Jak je to s jeho vlivem na stárnutí organismu?

Je třeba začít až u chromozomů, jednotek, které uchovávají DNA buněk. Chromozomy ohraničují struktury zvané telomery. Během buněčného dělení se telomery zkracují, a signalizují tak ukončení buněčného růstu, tzv. senescenci, která vede ke stárnutí, potažmo nemocem.

T-lymfocyty, buňky imunitního systému, aktivují tzv. enzym telomeráza, který opravuje a nahrazuje zkrácené telomery, čímž napomáhá prodloužit život buněk. Extrakt z kořene kozince blanitého aktivuje činnost enzymu telomeráza v T-lymfocytech, což má za následek dlouhodobější fungování buněk. Kozinec blanitý navíc chrání mitochondrie, což je další forma jeho podpory dlouhověkosti, a působí proti poškození tkání volnými radikály.

Obsažené flavonoidy a polysacharidy podporují zdraví žil a cév, stejně jako imunitního systému, čímž snižují riziko kardiovaskulárních komplikací. Vedle toho brání ukládání plaku složeného z tuků, cholesterolu a vápníku v cévách, čímž snižuje vysoký krevní tlak.

Pozitivní vliv vykazuje kozinec blanitý také v případě krevního cukru, jehož hladinu normalizuje, snižuje také riziko vzniku inzulínové rezistence, a tím pádem i rozvoje diabetu II. typu. Podporuje také zdraví ledvin a jater, důležitých orgánů hrajících prim v detoxikaci organismu.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Doprava zdarma
Light of life
Zpomalte stárnutí organismu s exkluzivním výživovým doplňkem vyvinutý na základě studie oceněné
4 690 Kč
Skladem - ihned posíláme