Používáte retinol? A neděláte tyhle 4 chyby?

Používáte retinol? A neděláte tyhle 4 chyby?

V anti-aging produktech je retinol často účinnou složkou číslo jedna. Působí proti jemným linkám a vráskám, podporuje produkci kolagenu, funguje proti hyperpigmentaci, drobným jizvičkám a dokonce i proti akné. Je zkrátka takřka magický!

První jeden či dva týdny užívání se sice pleť musí z nečekaného přívalu vitamínu A trošku vzpamatovat a zklidnit (výjimkou nebývá po první aplikaci ani jemná červená svědivá vyrážka), když si však pleť na retinol zvykne, můžete konečně profitovat z jeho benefitů. Jen si ale dejte pozor, jestli při jeho používání neděláte chyby. Tohle jsou ty nejčastější:

1. Kombinujete retinol s nevhodnými produkty

Dejte si pozor na interakce mezi jednotlivými produkty vaší každodenní péče o pleť. Zkombinováním retinolu s přípravky na bázi alfa-hydroxykyselin jako je třeba kyselina glykolová nebo s přípravky proti aknékyselinou salicylovou může dojít k výraznému podráždění a zarudnutí pleti. Neříkáme, že to nejde dohromady, ale je potřeba nejprve ověřit citlivost vaší pleti a přípravky kombinovat postupně. Jinak byste také mohli skončit s obličejem červeným jako rajče a navíc s pořádným svěděním. Na druhou stranu, jiné látky působí proti retinolu a deaktivují jej, jako třeba benzoylperoxid. Jeho používáním v podstatě anulujete používání retinolu, takže si jeho síly proti vráskám či hyperpigmentaci moc neužijete.

Monoderma A15 Monoderma A15 Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky. Vitamín A čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. V neposlední řadě je přínosný pro lidi trpící seboroidní dermatitidou (projevem je zčervenání, svědění a odlupování kůže). 550 Kč

2. Používáte jej samotný

Retinol je látka s velkým potenciálem, i tak je ale vhodné nepoužívat jej samotný, ale v kombinaci. Ideální je hydratační krém, zejména pokud je vaše pleť po aplikaci retinolu suchá a podrážděná. Hydratační krém, který se nanese na retinol, totiž minimalizuje podráždění pleti, aniž by negativně ovlivňoval jeho průnik hlouběji do kůže. Například u oblíbeného séra Retinol 3 TR od firmy Medik8 výrobce přímo doporučuje používat toto noční sérum a po jeho vstřebání nanést noční krém, ideálně Hydr8 Night od stejného výrobce. Tento postup zaručí nejefektivnější péči o pleť. Protože retinol podporuje exfoliaci (olupování) pleti, je vhodné jej používat na noc a přes den pleť chránit krémem s ochranným SPF faktorem.

Advanced Night Restore Advanced Night Restore Omlaďte svou pleť přes noc s tímto hydratačním krémem a probouzejte se každé ráno se svěží, zářivou a rozjasněnou pletí. Advanced Night Restore zastavuje proces stárnutí a vyhlazuje již vzniklé vrásky. 1 780 Kč

3. Vybrali jste si až příliš silnou koncentraci

Nízká míra podráždění pleti je po počátečních aplikacích retinolu normální, nicméně by se mělo jednat opravdu pouze o jemné a zvladatelné podráždění. Tím máme na mysli, že by si jej ostatní neměli na vaší tváři z běžné vzdálenosti při komunikaci ani všimnout. Malé červené flíčky a drobné olupování pleti je tedy v pořádku. Pokud však váš obličej vypadá jako pořádně spálený od sluníčka, nejspíše jste zvolili až příliš vysokou koncentraci retinolu v přípravku nebo retinol nanášíte až příliš často. Obojí je špatně!

Retinol 3TR Retinol 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 1 020 Kč

Pokud jste dosud neměla s používáním retinolu žádnou zkušenost, začněte s retinolem v nejjemnější koncentraci, tedy Retinolem 3 TR. Ten první dva týdny aplikujte každý třetí večer, a v následujících dvou týdnech každý druhý večer. Po měsíci používání můžete již bez problémů aplikovat každý večer. Pleť tak bude mít čas si na účinek retinolu zvyknout, a vy se vyhnete nechtěným projevům podráždění. Nejste-li v používání retinolu nováček, můžete zvolit vyšší koncentraci, a to Retinol 6 TR či dokonce Retinol 10 TR. Ani vaše oční okolí však nemusí přijít zkrátka, speciálně pro jemnou pleť této oblasti vyvinuli dermatologové firmy Medik8 Retinol Eye TR.

Intelligent Retinol  Eye TR Intelligent Retinol Eye TR Zacilte svoji retinolovou péči přímo na oblast očí a zbavte se jemných rýh a vrásek v očním okolí s tímto sérem s obsahem 0,1% Retinolu. Mladistvý pohled a jiskra v oku, to je přece esence mládí! Bojíte si, že bude tento Retinol pro oční okolí příliš silný? Žádný strach, jeho speciální koncentrace je určena přímo pro citlivou pokožku. 720 Kč

4. Nepoužíváte retinol pravidelně

Zahltit pleť ihned ze začátku vysokou koncentrací či častým nanášením přípravků s retinolem není vzhledem k podráždění ideální. Přerušit používání na pár týdnů a poté se k retinolu opět vrátit ovšem také není to pravé ořechové. Pleť si tak totiž na retinol nikde nevybuduje toleranci, a vy se budete stále potýkat s velkou mírou podráždění a nebudete nikdy zcela těžit z jeho pozitivního vlivu. Stejně jako si ve sportu nikdy nevybudujete výdrž, když se při první bolesti svalů vykašlete na permanentku do posilovny, bez pravidelného používání vám zůstane omlazující a zkrášlující síla retinolu skryta.

Starší články:
Díky kyselině hyaluronové bude vaše pleť hydratovaná, bez vrásek i bez pigmentových skvrn
Omlazení pleti17.3.2016

Díky kyselině hyaluronové bude vaše pleť hydratovaná, bez vrásek i bez pigmentových skvrn

Vliv kyseliny hyaluronové na pleť se jeví skoro zázračný. A to nejen v podobě výplní, ale i při topické aplikaci.

Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?
Omlazení pleti24.2.2016

Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?

Vitamín A je jednou z mála látek, která má dostatečně malou molekulární strukturu, aby prošla svrchními vrstvami pleti. Právě proto se jedná o jeden z nejúčinnějších vitamínů, který je možné aplikovat přímo na pleť.

Slunce má lví podíl na stárnutí pleti. Dokonce může i za vrásky na čele a kolem očí
Omlazení pleti19.2.2016

Slunce má lví podíl na stárnutí pleti. Dokonce může i za vrásky na čele a kolem očí

Stejně jako celý organismus, i pleť stárne. Kromě zvyšujícího se věku stárnutí pleti výrazně ovlivňuje ještě jeden faktor, a to sluneční záření. Jaký má stárnutí pleti průběh a proč na něj má tak velký vliv slunce, to se dozvíte ve článku.

Kolagen vyhladí vaše vrásky. Jenže kde ho vzít? Ideálně v doplňcích stravy
Omlazení pleti15.2.2016

Kolagen vyhladí vaše vrásky. Jenže kde ho vzít? Ideálně v doplňcích stravy

Kde se bere kolagen a proč byste se měli zaměřit na zvyšování jeho hladiny v organismu? To se dozvíte v našem článku!

Bojujte proti stárnutí pleti doma: Víme, s jakými přípravky se zbavit vrásek
Omlazení pleti1.2.2016

Bojujte proti stárnutí pleti doma: Víme, s jakými přípravky se zbavit vrásek

Existuje mnoho produktů a metod, jak zlepšit celkový vzhled pleti a redukovat projevy jejího stárnutí. Některé z nich jsou k dispozici pro domácí použití, jiné musí provádět doktor či jiný odborně vyškolený personál. My jsme pro vás nyní připravili soupis toho nejlepšího, čím můžete v domácích podmínkách bojovat proti vráskám a jemným linkám.