Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?

Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?

Vitamín A je jednou z mála látek, která má dostatečně malou molekulární strukturu, aby prošla svrchními vrstvami pleti. Právě proto se jedná o jeden z nejúčinnějších vitamínů, který je možné aplikovat přímo na pleť.

Díky malým molekulám může vitamín A (či retinol) posilovat a stimulovat dermis, kde se nachází kolagen, elastin a krevní cévy. V dermis i epidermis se navíc nacházejí bílkoviny a receptory, které jsou na retinol citlivé a biologicky na něj reagují.

Termín retinol se vztahuje k vitamínu A a dalším látkám, které se z vitamínu A derivují.

Vyzkoušejte vitamín Monodermá A15 pro mladě vypadající pokožku. Speciální ampulky zajistí zachování účinku!

Monoderma A15 Monoderma A15 Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky. Vitamín A čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. V neposlední řadě je přínosný pro lidi trpící seboroidní dermatitidou (projevem je zčervenání, svědění a odlupování kůže). 550 Kč

Milujete slunce? Vitamín A je to pravé pro vás

Topická aplikace retinolu může zmírňovat některé změny způsobené ultrafialovým zářením, které vedou k poškození dermálního kolagenu.

Retinol je však pro tento efekt používat ještě před poškozením pleti, v podstatě preventivně, nikoliv následně. Pravidelným používáním retinolu tak vlastně posílíte vlastní schopnost kůže bránit se slunečnímu záření.

Vyzkoušejte klasiku mezi retinoly proti vráskám, Retinol 3 TR! Pleť vyživí, rozjasní a hydratuje.

Retinol 3TR Retinol 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 950 Kč

Zbaví vás vrásek. Studie to potvrzují!

Topicky aplikovaný retinol vyvolává skutečně viditelné, lékařsky podložené změny fotopoškozené pleti. Mezi nejčastější známky předčasného stárnutí pleti jsou jemné i výrazné vrásky, tmavé skvrny na pleti (hyperpigmentace), aktinické lentigo, pihy, hrubá nebo zažloutlá pleť. Tyto vlastnosti pleti jsou odrazem histologických změn v epidermis a dermis způsobených vystavováním pleti slunečnímu záření.

Vitamín A aplikovaný topicky vede k viditelnému zlepšení vzhledu jemných vrásek, dochází ke zjemnění pleti i úbytků projevů hyperpigmentace na fotopoškozené pleti. Jeho topická aplikace vyvolává mnoho histologických změn v dermis a epidermis, a předpokládá se, že jsou to zejména změny v dermálním kolagenu, které jsou příčinou tohoto zlepšení stavu pleti.

Aby byly všechny tyto benefity topicky aplikovaného vitamínu A zachovány dlouhodobě, je však třeba o pleť pravidelně a dlouhodobě (alespoň šest měsíců) těmito retinolovými produkty pečovat.

Skutečně viditelný efekt vitamínu A i pro zralou pleť se dostaví při používání Retinolu 6 TR. Vrásky a hyperpigmentace nebudou mít šanci.

Jaký je celkový vliv vitamínu A na pleť při topické aplikaci?

 • Redukuje vrásky díky stimulaci dermis a epidermis, zvyšuje hustotu pleti
 • Stimuluje syntézu a uchovávání kolagenu, a tudíž zpomaluje rozpad kolagenu a elastinu, který je v rámci stárnutí zcela běžný
 • Normalizuje průtok krve a napomáhá redukovat projevy růžovky
 • Podporuje posun nových buněk k povrchu kůže
 • Zlepšuje hojení ran
 • exfoliační vlastnosti – suchou, hrubou či tvrdou pleť vyhlazuje, sjednocuje a zlepšuje její elasticitu
 • Opravuje celulární strukturu epidermis a zvyšuje ochranu pleti před UV zářením
 • Snižuje shlukování melaninu, takže redukuje projevy hyperpigmentace
 • Podporuje zdraví buněčných membrán
 • Napomáhá vyhlazení prekancerózních kožních lézí
 • Zlepšuje hydrataci buněk i jejich okolí
 • Snižuje produkci kožního mazu, a tím pádem redukuje akné

Podráždění? Příliš vysoká koncentrace

Proč stále panují ohledně používání vitamínu A na pleť pochyby, když podle tohoto výčtu dokáže v kůži opravit téměř vše? Kvůli možnému podráždění pleti, které je nejčastějším vedlejším efektem topické aplikace retinolů, tedy takzvané „retinolové dermatitidě“.

Tento problém lze ovšem snadno eliminovat úpravou množství a koncentrace aplikovaného retinolu, případně snížení frekvencí aplikace. Pleť si musí při prvopočátečním používání vitamínu A zvyknout, doporučuje se proto aplikovat přípravek s jeho obsahem nejprve dvakrát týdne, a postupně frekvenci aplikací zvyšovat. Stejné je to také s koncentrací, pro úplně začátečníky nebo na oblast okolo očí postačí nižší koncentrace, zkušení „retinoláři“ mohou sáhnout i po koncentracích vyšších.

Pro oblast očí se skvěle hodí Retinol Eye TR, zbaví vás jemných linek a vrásek v okolí očí!

Intelligent Retinol Eye TR Intelligent Retinol Eye TR Zacilte svoji retinolovou péči přímo na oblast očí a zbavte se jemných rýh a vrásek v očním okolí s tímto sérem s obsahem 0,1% Retinolu. Mladistvý pohled a jiskra v oku, to je přece esence mládí! Bojíte si, že bude tento Retinol pro oční okolí příliš silný? Žádný strach, jeho speciální koncentrace je určena přímo pro citlivou pokožku. 620 Kč

Starší články:
Slunce má lví podíl na stárnutí pleti. Dokonce může i za vrásky na čele a kolem očí
Omlazení pleti19.2.2016

Slunce má lví podíl na stárnutí pleti. Dokonce může i za vrásky na čele a kolem očí

Stejně jako celý organismus, i pleť stárne. Kromě zvyšujícího se věku stárnutí pleti výrazně ovlivňuje ještě jeden faktor, a to sluneční záření. Jaký má stárnutí pleti průběh a proč na něj má tak velký vliv slunce, to se dozvíte ve článku.

Kolagen vyhladí vaše vrásky. Jenže kde ho vzít? Ideálně v doplňcích stravy
Omlazení pleti15.2.2016

Kolagen vyhladí vaše vrásky. Jenže kde ho vzít? Ideálně v doplňcích stravy

Kde se bere kolagen a proč byste se měli zaměřit na zvyšování jeho hladiny v organismu? To se dozvíte v našem článku!

Bojujte proti stárnutí pleti doma: Víme, s jakými přípravky se zbavit vrásek
Omlazení pleti1.2.2016

Bojujte proti stárnutí pleti doma: Víme, s jakými přípravky se zbavit vrásek

Existuje mnoho produktů a metod, jak zlepšit celkový vzhled pleti a redukovat projevy jejího stárnutí. Některé z nich jsou k dispozici pro domácí použití, jiné musí provádět doktor či jiný odborně vyškolený personál. My jsme pro vás nyní připravili soupis toho nejlepšího, čím můžete v domácích podmínkách bojovat proti vráskám a jemným linkám.

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození
Omlazení pleti27.1.2016

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození

Vitamín C chrání organismus před chřipkou, když jej však aplikujete topicky, tedy rovnou na pleť, pomůže vám zachovat mladistvý vzhled a navíc zlepší stav pleti poškozené slunečním zářením.

Sklenička červeného vína vás zbaví vrásek. Jak? Díky resveratrolu
Omlazení pleti21.1.2016

Sklenička červeného vína vás zbaví vrásek. Jak? Díky resveratrolu

Tu první větu v nadpisu jsme samozřejmě trochu nadnesli, jedna sklenka vína vás známek stárnutí pleti bohužel nezbaví. Ale resveratrol, který je jednou ze složek červeného i bílého vína, je doslova elixír mládí. Působí proti stárnutí pleti, podporuje zachování mládí celého organismu i zdraví kardiovaskulární soustavy. Proto byste si jej měli dopřávat jak ústně (ať už ve víně, nebo v doplňcích stravy), tak topicky, tedy přímo na pleť. Pozitivních účinků má navíc ještě mnohem víc!