Díky kyselině hyaluronové bude vaše pleť hydratovaná, bez vrásek i bez pigmentových skvrn

Díky kyselině hyaluronové bude vaše pleť hydratovaná, bez vrásek i bez pigmentových skvrn

Vliv kyseliny hyaluronové na pleť se jeví skoro zázračný. A to nejen v podobě výplní, ale i při topické aplikaci.

Tento polymer je důležitou přirozenou součástí kůže, kterou produkují kožní buňky fibroblasty. Jejich počet se však s přibývajícím věkem snižuje a pleť tak začíná kyseliny hyaluronovou ztrácet již kolem 18. roku věku. Vrásky a další poškození kůže pramenící z nedostatku kyseliny hyaluronové nezačínají být naštěstí patrné před třicítkou, mnohdy se objeví dokonce až kolem čtyřicítky.

Snaha zachovat kyselinu hyaluronovou v pleti anebo její obsah dokonce zvýšit, to je cílem mnoha vědců, kteří se zabývají vývojem produktů péče o pleť. Vyvinout produkt, který kůži udrží trvale mladistvě vypnutou, to je pro vědce úkol číslo jedna.

Co je to kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně nachází v pleti a hraje zde mnoho významných rolí, včetně zadržování vlhkosti. Poskytuje pleti oporu, napomáhá obnově tkání, udržuje pohromadě stavební prvky pleti (kolagen a elastin) a napomáhá utvářet a udržovat v pořádku ochrannou bariéru proti mikroorganismům.

Topicky i injekčně

Kyseliny hyaluronovou obsahuje mnoho různých produktů péče o pleť. Ty topicky aplikované jsou považovány za velmi efektivní způsob hydratace kožních buněk. Pleť chrání jak před ztrátou vlhkosti, tak před znečištěním.

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové lékař injekčně vstřikuje přímo do hlubokých vrstev kůže, kde v dermis nahrazují chybějící kyselinu hyaluronovou. Dočasně tak dochází k vyplnění vrásek a rýh a vypnutí pleti. Lékař tak může obnovit mladistvý vzhled obličeje, krku, ale i dekoltu a dalších oblastí těla.

Na rozdíl od kolagenu, který taktéž stavebním prvkem krásně vypnuté pleti, je kyselina hyaluronová schopna projít svrchními vrstvami pleti, a mít tím pádem na pokožku pozitivní vliv i při pouhé topické aplikaci. Dokáže prostoupit až do dermis, kterou hydratuje, podporuje její elasticitu a napomáhá chránit a regenerovat celou kůži. Díky tomu, že v ochranném kožním plášti uzamyká vlhkost, zachovává mladistvý vzhled pleti.

Kromě toho kyselina hyaluronová podporuje ochranu pokožky před UVB zářením, stejně jako před reaktivními formami kyslíku, které záření produkuje, a které jsou hlavní příčinou vzniku pigmentových skvrn.

Doplní vlhkost

Kyselina hyaluronová v sobě dokáže zadržet vodu v objemu až tisícinásobku své váhy. Je proto častou složkou hydratačních přípravků. Co je klíčové, kyselina hyaluronová nejen, že do pleti vlhkost dopraví, ale zároveň ji na místě dokáže zadržet. Jako velká molekula neprostupuje hluboko do kůže, ale namísto toho zůstává blízko povrchu pleti, kde působí hydratačně.

HYDR8 B5  - hydratační sérum HYDR8 B5 - hydratační sérum Potřebujete své pleti dodat vláhu? Spolehněte se na lehký gel HYDR8 B5. Díky kyselině hyaluronové a kyselině pantotenové bude pleť vyhlazená a chráněná. 1 350 Kč

Proti vráskám

Ztráta přirozené kyseliny hyaluronové je jednou z nejčastějších příčin vzniku vrásek, takže myšlenka vrátit ji zpět do pleti dává smysl. Výplně na bázi kyseliny hyaluronové jsou užitečné pro redukci a odstranění vrásek. Díky redukci vrásek tyto výplně omlazují pleť a zlepšují její barevný tón, pleť je jemná a vypnutá.

K výplním na bázi kyseliny hyaluronové se uchylují lidé zejména proto, že jsou přesvědčeni, že má příliš velké molekuly, než aby prošla vrstvami pleti. To, že jsou topicky aplikované přípravky z tohoto důvodu méně efektivní, však již dávno neplatí. V posledních letech totiž vědci vyvinuli menší molekuly, které pleť skvěle absorbuje.

S článkem souvisí tyto výrobky:

HYDR8 B5  - hydratační sérum
Potřebujete své pleti dodat vláhu? Spolehněte se na lehký gel HYDR8 B5. Díky kyselině hyaluronové a kyselině
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 350 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?
Omlazení pleti24.2.2016

Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?

Vitamín A je jednou z mála látek, která má dostatečně malou molekulární strukturu, aby prošla svrchními vrstvami pleti. Právě proto se jedná o jeden z nejúčinnějších vitamínů, který je možné aplikovat přímo na pleť.

Slunce má lví podíl na stárnutí pleti. Dokonce může i za vrásky na čele a kolem očí
Omlazení pleti19.2.2016

Slunce má lví podíl na stárnutí pleti. Dokonce může i za vrásky na čele a kolem očí

Stejně jako celý organismus, i pleť stárne. Kromě zvyšujícího se věku stárnutí pleti výrazně ovlivňuje ještě jeden faktor, a to sluneční záření. Jaký má stárnutí pleti průběh a proč na něj má tak velký vliv slunce, to se dozvíte ve článku.

Kolagen vyhladí vaše vrásky. Jenže kde ho vzít? Ideálně v doplňcích stravy
Omlazení pleti15.2.2016

Kolagen vyhladí vaše vrásky. Jenže kde ho vzít? Ideálně v doplňcích stravy

Kde se bere kolagen a proč byste se měli zaměřit na zvyšování jeho hladiny v organismu? To se dozvíte v našem článku!

Bojujte proti stárnutí pleti doma: Víme, s jakými přípravky se zbavit vrásek
Omlazení pleti1.2.2016

Bojujte proti stárnutí pleti doma: Víme, s jakými přípravky se zbavit vrásek

Existuje mnoho produktů a metod, jak zlepšit celkový vzhled pleti a redukovat projevy jejího stárnutí. Některé z nich jsou k dispozici pro domácí použití, jiné musí provádět doktor či jiný odborně vyškolený personál. My jsme pro vás nyní připravili soupis toho nejlepšího, čím můžete v domácích podmínkách bojovat proti vráskám a jemným linkám.

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození
Omlazení pleti27.1.2016

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození

Vitamín C chrání organismus před chřipkou, když jej však aplikujete topicky, tedy rovnou na pleť, pomůže vám zachovat mladistvý vzhled a navíc zlepší stav pleti poškozené slunečním zářením.