Zbavte se nadobro jizev. Máme pro vás seznam možných ošetření

Zbavte se nadobro jizev. Máme pro vás seznam možných ošetření

Předně je potřeba zdůraznit, že žádná procedura ani látka nedokáže již vytvořenou jizvu kompletně zneviditelnit. Každopádně ale lze poměrně efektivně pracovat s její viditelností.

Připravili jsme si pro vás souhrn všech možností, které se v léčbě jizev nabízejí. A málo jich rozhodně není!

Chirurgické odstranění

Při chirurgickém ošetření se jizva odstraní a dojde ke srůstu normální kožní tkáně. Široké jizvy je tak možné zúžit, dlouhé zkrátit, celkově dojde k jejich vyhlazení a jizvy jsou méně viditelné. Šikovný plastický chirurg navíc někdy dokáže jizvu schovat do vrásky či linie vlasů.

Silikonové gely

Silikonem napuštěný gel dokáže remodelovat vyvýšené jizvy, je však třeba jej používat pravidelně. Co je na tom nejlepší? Že silikonový gel můžete používat v klídku doma. Jeho používání je vhodné doplnit i silikonovými náplastmi, které se na postižené místo nalepí alespoň na dvanáct hodin denně. Regenerační síla je pak díky náplastím a gelu New Gel+ dvojnásobná!

New Gel+ E New Gel+ E Chcete opravdu vyhladit vaše jizvy či strie? Silikonový gel New Gel+ E je dokáže zarovnat, vyhladit i zesvětlit. Díky vitamínu E pokožku zároveň zjemní a hydratuje. Snadno se aplikuje a rychle zasychá, takže vás nebude ničím omezovat. Ideální v kombinaci se silikonovými náplastmi New Gel+. 935 Kč

Dermabraze

V tomto případě chirurg využívá elektrického přístroje, který odstraní svrchní vrstvy kůže. Tento proces pleť vyhladí a jizvy jsou na ní méně viditelné. Často se dermabraze využívá pro léčbu jizev po akné, neštovicích, drobných chirurgických zákrocích a nerovností pleti.

Odstranění jizev laserem

Další metodou, jak se zbavit jizev, je ošetření laserem. Vysokoenergetické záření je schopno poškozenou kůži léčit, pro různé typy jizev se využívají různé typy laserů. Například pulzní laser využívá žluté světlo k odstranění začervenání jizvy a vyrovnání hypertrofických a keloidních jizev, tedy těch, které vystupují nad povrch kůže.

Měkké tkáňové výplně

Tyto injekčně aplikované látky se využívají zejména při léčbě a redukci měkkých členitých jizev. Jedná se většinou o tuk, kolagen nebo kyselinu hyaluronovou.

Kožní štěpy

Kožní štěpy jsou malé kousky normální kůže, které se využijí k nahrazení zjizvené kůže. V kůži se drobným kruhovým řezačem vyřízne „dírka“ a jizva se odstraní. Posléze je oblast vyplněna vhodným kusem nezjizvené kůže.

Chemický peeling

Toto ošetření využívá chemických složek k odstranění svrchní vrstvy kůže, čímž dojde k vyhlazení jizev, které jsou vtlačeny pod úroveň kůže. Nejlépe tato procedura funguje u povrchových jizev.

Tlakové bandáže a masáže

Ač se to zdá snad až příliš snadné, je to pravda. Jak masáže, tak tlakové bandáže mohou pomoci vyrovnat zjizvenou tkáň. Je však třeba je praktikovat pravidelně po dobu několika měsíců.

Není jizva jako jizva, liší se původem i svou léčbou. Udělejte si v tom pořádek Není jizva jako jizva, liší se původem i svou léčbou. Udělejte si v tom pořádek Každá jizva má svůj příběh. Jenže my nežijeme s indiány v rezervaci, abychom byli nuceni nechávat si tyto „známky z boje“ na kůži pro společenskou prestiž. Klidně se je můžeme nechat odstranit, v současné doby existuje mnoho způsobů.

Kryochirurgie

V rámci této techniky dochází ke zmražení svrchních vrstev kůže, což způsobí vznik puchýřků. Ty odstraní přebytečnou tkáň na jizvě.

Kortizonové injekce

Tyto injekce jsou efektivní při zmenšování a vyrovnávání velmi pevných jizev. Ošetření je velmi oblíbené při léčbě hypertrofických a keloidních jizev.

Interferon

Látka interferon se injekčně aplikuje do jizvy a dochází ke zlepšení jejího vzhledu.

S článkem souvisí tyto výrobky:

New Gel+ Béžová bodová náplast (6 ks)
Trápí Vás drobné jizvy v oblasti obličeje nebo těla? Dnes již nemusí. NewGel+ je 100% silikonová gelová
100% vegan
V těhotenství a při kojení
630 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Červené žilky na obličeji: víme, co je způsobuje
Problémy s pletí26.8.2015

Červené žilky na obličeji: víme, co je způsobuje

Proč mám na obličeji rozšířené žilky? Tuhle otázku si zřejmě při pohledu do zrcadla položila nejedna z nás.

Není jizva jako jizva, liší se původem i svou léčbou. Udělejte si v tom pořádek
Problémy s pletí29.7.2015

Není jizva jako jizva, liší se původem i svou léčbou. Udělejte si v tom pořádek

Každá jizva má svůj příběh. Jenže my nežijeme s indiány v rezervaci, abychom byli nuceni nechávat si tyto „známky z boje“ na kůži pro společenskou prestiž. Klidně se je můžeme nechat odstranit, v současné doby existuje mnoho způsobů.

Jizvy po akné můžete zredukovat i ve své kuchyni (no vážně!)
Problémy s pletí27.7.2015

Jizvy po akné můžete zredukovat i ve své kuchyni (no vážně!)

Nedávno jsme se v našem Magazínu krásy zaobírali možnostmi, jak se zbavit jizev po akné. Narazili jsme na chemický peeling, dermabrazi, ale i různé chirurgické možnosti jejich odstranění. Teď se zaměříme na slibované přírodní způsoby, jak s jizvami po akné bojovat.

Vypadaly vám řasy? Víme, jak to napravit
Problémy s pletí17.7.2015

Vypadaly vám řasy? Víme, jak to napravit

Jestli si právě teď zoufáte, že vaše řasy nejsou, co bývaly, a chtěli byste podpořit jejich růst, máme tu článek přesně pro vás! Zaměříme se totiž na to, proč vám řasy padají a také na to, jak podpořit růst řas, když už jsou jednou pryč.

Jak se zbavit mílií?
Problémy s pletí13.7.2015

Jak se zbavit mílií?

Není to akné, přesto je skoro stejně těžké tyhle „bílé tečky“ odstranit. Tak vás trápí? Vybrali jsme pro vás tři nejlepší možnosti, jak jim dát nadobro sbohem.