Návod, jak pročistit svůj organismus a pleť po Vánočním hodování

Návod, jak pročistit svůj organismus a pleť po Vánočním hodování

Díky hodování dostane zabrat během Vánočních svátků nejen vaše tělo, ale také pleť. Veškeré zbytečné cukry a tuky, které si dobrovolně dopřáváme ve velkých dávkách se mohou projevit také na pokožce např. v podobě akné. Pleť i tělo jsou unavené z neustálého přejídání.

Přijde Nový rok a vy nasadíte drastickou dietu a s ní přijde další šok pro organizmus. Co takhle pouze upravit jídelníček, hodně pít, pravidelně zlehka sportovat, zaskočit za kosmetičkou a začít používat kosmetiku, kterou donesl ježíšek. 
 
Babičky cukroví, mamky bramborový salát, smažené řízky, silvestrovské chlebíčky - to jsou „mňamky“, ze kterých dostane každoročně naše tělo pořádně zabrat. Přebytečné cukry a tuky pak mohou zadělat na problém i pleti, která se bude trápit s akné, černými tečkami, rozšířenými póry atd. Zbavte se těchto problémů a přebytečné váhy nabrané o Vánocích již během ledna a bez drastických diet. Stačí dodržovat pár pravidel.
 
Zbylé cukroví nedojídejte
S Novým rokem zlikvidujte cukroví. Vyhoďte ho, rozdejte ho, zamrazte ho, ale hlavně jej nedojídejte ještě celý leden. Ano, je ho možná škoda, ale ta největší škoda je, ho sníst!
 
Jezte jídlo, které se déle tráví
Celozrnné pečivo je sice stejně kalorické jako to bílé, ale dodá vašemu tělu zdravou energii, po které budete čilí a najezení mnohem déle. Mezi další takové potraviny patří například zelenina, tu si dopřávejte kdykoliv v jakémkoliv množství. Ovoce obsahuje hodně cukru. Jezte jej tedy např. jen k svačině právě s celozrnným pečivem či bílým živým jogurtem, ten obnovuje flóru ve střevech, která může být z velkého množství cukru po Vánocích v nerovnováze.
 
Hodně pijte
Vypijte alespoň dva litry čisté vody či bylinného čaje denně. K pročištění krásně slouží např. kopřivový čaj. Vyhněte se kávě, silnému černému čaji, slazeným limonádám a se zeleným čajem také opatrně, sice neobsahuje kofein, ale stejně účinně povzbuzuje srdeční činnost. Dostatek vody navíc dodá pleti potřebnou hydrataci a nečistoty odplaví. 

Cviceni-po-vanocich

Jezte pravidelně
Tělo nesmí hladovět, nejde o dietu, ale o očistu organismu. Zvolte si dvě až tři větší jídla denně a ty doplňte dvěma svačinami. 
 
Hýbejte se
Zajděte si do bazénu, posilovny, na delší procházku nebo doma vytáhněte zaprášený cvičící stroj či podložku. Pohyb velmi pozitivně působí i na stav pleti.
 
Zajděte ke kosmetičce 
Jak na Nový rok, tak po celý rok navštěvujte kosmetický salón nebo vaší zkušenou kosmetičku. Vedle povánočního pročištění pleti od černých teček si nechte vždy udělat i masáž, působí jako skvělá prevence proti vráskám a jejich prohlubování.
 
Předsevzetí čistit a pečovat
Na Nový rok začněte pravidelně každý večer čistit svou pleť a používejte kosmetické pomocníky, které donesl ježíšek. Pokud se letos do vašich potřeb či vkusu netrefil, kupte si pořádný krém sama.
 
S radostí jde vše lépe
Vše dobré co uděláte pro své tělo i pleť by Vás mělo těšit, díky tomu půjde na první pohled vidět i vaše vnitřní krása.
Starší články:
Dopřejte si večer pro krásu
Zdravý život8.11.2011

Dopřejte si večer pro krásu

Pokud nemáte pravidelně čas na péči o svou pokožku a tělo, dopřejte si alespoň nepravidelně párkrát do roka „večer pro krásu“. Budete potřebovat pár kosmetických pomocníků a trochu času. Využijte např. chvíli, kdy je manžel s kamarády a děti spí. Po této omlazující proceduře budete ráno jako vyměněná a ušetříte peníze za kosmetické salóny

Naordinujte si vitamín proti stárnutí
Zdravý život22.10.2011

Naordinujte si vitamín proti stárnutí

Vitamín E je věrný bojovník proti stárnutí. Jeho pravidelnou dostatečnou dávkou pomůžete nejen své pokožce a vzhledu, ale také prospějete svému zdraví. Udělejte si vitamínovou terapii ve znamení E.

Dopřejte si vitamín krásy
Zdravý život19.10.2011

Dopřejte si vitamín krásy

Vitamíny jsou nezbytné pro zdravý život. Nedodávají tělu žádné kalorie ani jouly, přesto jsou úžasným zdrojem vitality a energie. Vitamíny si naše tělo nedokáže samo vyrábět, musíme je tedy pravidelně dodávat potravou. Stejně jako naše tělo i pokožka potřebuje jednou za čas vitamínovou bombu. Dopřejte jí speciální výživnou kúru v podobě čistého vitamínu A pro pleť.

Artróza - informace v kostce
Zdravý život4.10.2011

Artróza - informace v kostce

Artróza je nemoc, které je nejčastěji spojována s nemocemi kloubů. Nemocí, které bolest kloubů způsobují, je samozřejmě více, můžeme zmínit například revmatoidní artritidu, nicméně nejčastěji, pokud nás bolí klouby, se jedná o artrózu, kterou můžeme najít i pod názvem osteoartróza.

Artróza se netýká jen starých lidí
Zdravý život29.7.2011

Artróza se netýká jen starých lidí

Artrózu máme většinou spojenou se staršími lidmi jako nemoc, která napadá klouby, které pak bolí. To ale neznamená, že se vyhýbá mladším lidem. Artróza dnes totiž může postihnout každého.