Dopřejte si večer pro krásu

Dopřejte si večer pro krásu

Pokud nemáte pravidelně čas na péči o svou pokožku a tělo, dopřejte si alespoň nepravidelně párkrát do roka „večer pro krásu“. Budete potřebovat pár kosmetických pomocníků a trochu času. Využijte např. chvíli, kdy je manžel s kamarády a děti spí. Po této omlazující proceduře budete ráno jako vyměněná a ušetříte peníze za kosmetické salóny

Tento program vám pomůže se uvolnit, na chvilku zapomenout na drobnější i vážnější starosti a pár hodin se věnovat péči o sebe a své tělo. Přesto, že program má danou návaznost, je jen na vás, jak si jednotlivé pečující aktivity přizpůsobíte, posunete či vynecháte. 
 
Postarejte se, abyste během večera nebyla nikým ani ničím vyrušována. Měla byste být po lehké večeři. Vytvořte si příjemnou atmosféru, ztlumte telefon, pusťte si pohodovou hudbu, rozsviťte si malá světla, klidně použijte svíčky.  Po absolvování kúry se včas uložte ke spaní. Kvalitní spánek přispěje k regeneraci pokožky i vlasů. Těšte se na krásnější zítřek. 
 

Co budete potřebovat:Čištění pleti kosmetickým tampónem

Neslazenou ovocnou šťávu nebo bylinkový čaj
Noční krém
Čistící pleťové mléko
Pleťovou vodu
Tělový peeling
Tělový olej či mléko
Vlasovou masku, zábal
Pěnu či olej do koupele
Pinzetu
Papírové kapesníčky
Vatové tampony
Potřeby pro pedikúru
Potřeby pro manikúru
Ručníky a župan
Bavlněné rukavice
Uklidňující hudbu
 
1. Uvolnění a soustředění
Nejprve zklidněte tělo i mysl. Dejte si šálek bylinkového čaje nebo sklenku neslazeného ovocného nápoje. Zapomeňte na chvilku na problémy, které vás trápí a těšte se na následující proceduru, která vás zkrášlí. 
 
2. Očista obličeje
Zbavte obličej nečistot a make-upu. Jemně z očí odstraňte líčidla pomocí tamponu a čistícího pleťového mléka. Kápněte trochu mléka na konečky prstů a rozetřete jej po obličeji, nečistoty se uvolní do přípravku, který následně setřete vatovým tamponem nebo žínkou namočenou v teplé vodě. 
 
3. Trhání chloupků
Opatrně si protrhejte obočí. Vytrhejte jen chloupky, které vybočují z řady obočí nebo jsou nad kořenem nosu. Palcem a ukazováčkem vypněte kůži, vytrhávání chloupků pak není tak bolestivé.
 
4. Péče o vlasy
Aplikujte na vlasy vaši oblíbenou vlasovou masku. Můžete zvolit i přírodní masku, kterou si předem vyrobíte doma z dostupných surovin.
 
5. Pleťový peeling
Během působení vlasového zábalu naneste na čistou a vlhkou pokožku krouživým pohybem peeling. Vyhněte se oční oblasti. Jednou za čas je nutné řádně vyčistit pleť, aby se pokožka mohla regenerovat. Například peeling Dermaheal obsahuje jemné zrnkovité částečky, které odstraní veškeré nečistoty včetně oleje a mazu. Peeling působí na projevy akné - pupínky, ale i na rozšířené póry. Jistě oceníte i jeho jemně citronovou vůni. 
 
6. Tělový peeling
Peeling dopřejte i tělu. Celé tělo vyfrotýrujte lufovou žínkou. Díky tomu odstraníte vrchní zrohovatělou kůži, takže peeling bude účinnější. Naneste peelingový přípravek a nechte ho 1 – 2 minuty působit. Pokud doma nemáte peeling na tělo zvolte např. mořskou sůl nebo mandlové otruby. Poté se opláchněte pod sprchou. Nakonec teplou vodou smyjte i peeling z obličeje. 
 
7. Příprava koupele
Pusťte si vodu do vany. Ideální teplota je zhruba 35 stupňů celsia. Přidejte si do vany koupelovou pěnu či olej, která vám proceduru zpříjemní. 
 
8. Pleťová maska
Zatímco se plní vana, udělejte si masku.  Přípravek či přírodní masku naneste na obličej, dekolt a krk. 
 
9. Koupel
Následuje vrchol relaxace. Koupel uklidní a uvolní tělo i mysl. Zatím co vy odpočíváte ve vaně, vlasový balzám a pleťová maska bojují za vaši krásu. K jejich účinku přispívá teplo, které z vany sálá. Koupel si vychutnejte. Uvolněte se, zavřete oči a intenzivně relaxujte.  Zůstaňte ve vodě zhruba 15 minut, abyste příliš nezatížila krevní oběh. 
 
10. Tělové mléko či olej
Po opuštění vany se jen lehce utřete a namažte se tělovým mlékem či olejem. Trocha zbylé vody dodá pokožce důležitou hydrataci.
 
11. Opláchnutí vlasů
Sprchou si opláchněte vlasy a vymyjte z nich zábal, poté je důkladně osušte ručníkem. Tentokrát je nechte přirozeně uschnout. Pokud máte problémy s vlasy, vypadávají vám, jsou zesláblé a rychle řídnou, neváhejte ještě aplikovat speciální přípravek či růstové sérum.  Umývání vlasů
 
12. Smytí pleťové masky
Vlažnou vodou, či namočenou žínkou smyjte pleťovou masku.
 
13. Večerní péče o pleť
Na vatový tampon aplikujte pleťovou vodu a obličej jím zlehka dočistěte. Nakonec naneste noční krém.
 
14. Péče o nohy
Během večera si najděte chvilku na vaše nohy. Odstraňte ztvrdlou kůži pemzou nebo speciální škrabkou. Kůže je po koupeli změklá, což vám ulehčí práci. Nakonec si udělejte pedikúru.
 
15. Péče o ruce
Na závěr, když se cítíte jako znovuzrozená věnujte pozornost rukám. Udělejte si manikúru, namažte je hydratačním krémem. Na noc na ně můžete navléknout  bavlněné rukavice, krém se tak bude vsakovat celou noc a ráno budete mít ruce jemňoučké. 
 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Starší články:
Naordinujte si vitamín proti stárnutí
Zdravý život22.10.2011

Naordinujte si vitamín proti stárnutí

Vitamín E je věrný bojovník proti stárnutí. Jeho pravidelnou dostatečnou dávkou pomůžete nejen své pokožce a vzhledu, ale také prospějete svému zdraví. Udělejte si vitamínovou terapii ve znamení E.

Dopřejte si vitamín krásy
Zdravý život19.10.2011

Dopřejte si vitamín krásy

Vitamíny jsou nezbytné pro zdravý život. Nedodávají tělu žádné kalorie ani jouly, přesto jsou úžasným zdrojem vitality a energie. Vitamíny si naše tělo nedokáže samo vyrábět, musíme je tedy pravidelně dodávat potravou. Stejně jako naše tělo i pokožka potřebuje jednou za čas vitamínovou bombu. Dopřejte jí speciální výživnou kúru v podobě čistého vitamínu A pro pleť.

Artróza - informace v kostce
Zdravý život4.10.2011

Artróza - informace v kostce

Artróza je nemoc, které je nejčastěji spojována s nemocemi kloubů. Nemocí, které bolest kloubů způsobují, je samozřejmě více, můžeme zmínit například revmatoidní artritidu, nicméně nejčastěji, pokud nás bolí klouby, se jedná o artrózu, kterou můžeme najít i pod názvem osteoartróza.

Artróza se netýká jen starých lidí
Zdravý život29.7.2011

Artróza se netýká jen starých lidí

Artrózu máme většinou spojenou se staršími lidmi jako nemoc, která napadá klouby, které pak bolí. To ale neznamená, že se vyhýbá mladším lidem. Artróza dnes totiž může postihnout každého.

Krásné nohy během chvíle
Zdravý život28.7.2011

Krásné nohy během chvíle

Jaro je tady a je tedy čas na to ukázat svoje nohy. Vždyť právě na jaře vytáhneme ze skříní šaty a sukně. V zimě máme trochu tendence přestat o svoje nohy pečovat, protože je v podstatě nikomu neukazujeme.