Jak obnovit elasticitu pleti a vyzmizíkovat již existující vrásky?

Jak obnovit elasticitu pleti a vyzmizíkovat již existující vrásky?

Stejně jako se při každodenním nošení obnosí tričko nebo kabát, „obnosí“ se s rostoucím věkem i naše pokožka. U trička se objeví žmolky, látka začne prosvítat. Na pokožce se ale stáří projevuje jinak. Prvním znakem je ztráta její elasticity. A odtud jsme již jen krůček od vzniku vrásek, povadlých kontur obličeje a vzhledu, který přidává roky. Právě proto by nás mělo zajímat, jak je možné pružnost pleti podpořit.

Jak obnovit elasticitu pleti a vyzmizíkovat již existující vrásky? Pomůže vám vánoční balíček pro redukci vrásek. Přípravky, které obsahuje, podporují v pleti tvorbu kolagenu, elastinu, fibronektinu a kyseliny hyaluronové. Nemusíte chodit „pod nůž“ nebo „pod jehlu“, aby vaše pleť byla opět krásně vypnutá. Inspirujte se i dalšími vánočními balíčky pro krásnou pleť a vlasy!

Na zachování, respektive snížení elasticity pleti má největší podíl kolagen, bílkovina, která kromě pružnosti pleti podporuje i její pevný a jemný vzhled. Kolagen sice organismus sám produkuje, jenže se jeho produkce se s rostoucím věkem snižuje. Kromě toho snižování jeho hladiny ovlivňují i další faktory jako je nedostatek různých živin, vystavení slunečnímu záření, znečištění, kouření či zranění. Výsledkem je vznik vrásek, jizviček a povadnutí kontur pleti. My ale naštěstí víme, jaké vitamíny vám pomohou proti stárnutí pleti výrazně zakročit, a to jak podpořením hydratace, tak stimulací produkce kolagenu nebo bojem proti škodlivým volným radikálům.

Často je vhodné tyto vitamíny nejen konzumovat, ale pro nejlepší výsledky rovnou také topicky aplikovat přímo na pleť. Máte-li pocit, že se pružnost vaší pleti snížila, je možná na čase sáhnout po některém z těchto anti-aging vitamínů…

Áčko vás „nafoukne“

Konzumace vitamínu A napomáhá pokožku hydratovat, což je základ toho, aby byla zachována její pružnost. Dále v pleti podporuje exfoliaci, tedy odstranění odumřelých kožních buněk, čímž dochází k jejímu zpevnění a vyhlazení vrásek. Vitamín A napomáhá vyšší produkci kolagenu. Ten pleť pěkně „nafoukne“ a zpevní případné povislé kontury. Posiluje navíc kožní tkáň a je zodpovědný za její opravu, je-li poškozená.

Vitamín A můžete získat ze stravy z vnitřností, hlavně ledvin, dále pak mrkve, meruněk, chilli papriček, melounu cantaloupe, kapusty, špenátu, brokolice, mléka a vaječných žloutků.

Retinol, derivát vitamínu A, je navíc jeden z těch vitamínů, který se na pleť pro její lepší vzhled vyplatí aplikovat i topicky. Přípravky na jeho bázi napomáhají redukovat vrásky, projevy hyperpigmentace a zlepšovat texturu pleti. Jeho topická aplikace také stimuluje produkci kolagenu.

Retinol 3TR Retinol 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 1 020 Kč

Céčko nejen proti nachlazení

Dalším výborným anti-aging vitamínem, který zlepšuje pružnost pleti a zpevňuje ochablé kontury, je vitamín C, jinak zvaný kyselina askorbová. Tento silný antioxidant napomáhá organismu vypořádat se se škodlivými volnými radikály, které jsou příčinou předčasného stárnutí nejen kůže, ale celého organismu. Když se kolagen a elastin v pleti v důsledku činnosti volných radikálů rozpadá, stává se pleť stále méně pevnou a začínají se na ní objevovat první vrásky. Protože ale vitamín C nejen, že podporuje produkci kolagenu, ale navíc působí jako silný antioxidant, dokáže proti projevům stárnutí pleti účinně bojovat.

Vitamín C najdeme v běžné stravě zejména v ovoci, jako jsou pomeranče, grep, ananas či lesní plody, oblíbená je i jeho konzumace v podobě doplňků stravy, především díky schopnosti působit jako prevence nachlazení.

Často ho najdeme jako složku kosmetických produktů, protože funguje jako přírodní čistič, který napomáhá pleti zbavovat se svých odumřelých buněk. Nově „odhalená“ pleť je posléze pevnější, obnovená a mladistvě vypadající.

C-Tetra sérum C-Tetra sérum Antioxidační sérum s vitamínem C a vitamínem E C-Tetra pleť chrání před stárnutím a redukuje jeho viditelné projevy, jako jsou vrásky, jemné linky, povolení kontur nebo nadměrná pigmentace. Redukuje také začervenání pokožky, sjednocuje její barevný tón a zlepšuje její strukturu. Ideální je též coby součást protivráskové filozofie CSA. 1 170 Kč

Béčko, abyste nepotřebovali make-up

Vitamíny ze skupiny B, takzvaný B-komplex, hrají důležitou roli v zachování zdravého a jednotného odstínu pleti a její elasticity. Napomáhají totiž hydrataci pokožky, redukují případné zánětlivé procesy v kůži a podporují obnovu buněk. Jsou proto nezbytné pro zachování jak její elasticity, tak celkového zdraví.

B komplex je složen z osmi vitamínů B. Nejjednodušším způsobem, jak mít jistotu, že jich máte skutečně dostatek, je konzumovat potravinové doplňky s jejich obsahem. Mezi hlavní zdroje vitamínů B v běžné potravě se řadí čočka, banány, vajíčka, ledvinky, avokáda, tuňák, ječmen či tempeh.

Krémy a další topicky aplikované přípravky obsahující vitamíny skupiny B napomáhají hydratovat a rozzářit pleť, přičemž podporují její sjednocený barevný odstín, díky čemuž samozřejmě opět vypadá mladší!

Hydr8 B5  - hydratační sérum Hydr8 B5 - hydratační sérum Oblíbené sérum nyní v novém, kulatém balení. Potřebujete své pleti dodat vláhu? Spolehněte se na tento lehký gel. Díky kyselině hyaluronové a kyselině pantotenové bude pleť vyhlazená a chráněná. 1 350 Kč

Éčko proti slunečnímu poškození

Vitamín E možná dobře znáte jako složku svého oblíbeného kosmetického produktu, „umí“ ale dobře působit i zevnitř. Tokoferol, jak se vitamín E také nazývá, je vnímán jako jeden z klíčových vitamínů, které zlepšují stav pleti a bojují proti jejímu předčasnému stárnutí. Je velmi účinný v redukci vrásek zformovaných poškozením pleti slunečním zářením. Protože stimuluje produkci kolagenu, působí proti vráskám různého původu, samozřejmě při zachování jemnosti, plnosti a elasticity pleti. Tento silný antioxidant se v pokožce přirozeně nachází a chrání buňky před poškozením volnými radikály. Navíc podporuje hojení kůže a zachovává ji dostatečně hydratovanou. Prostě vše, co potřebujete k mladistvému vzhledu pokožky!

Vitamín E je rozpustný ve vodě, nachází se v oleji z pšeničných klíčků, mandlích, hořčičných lístcích, slunečnicových semenech, brokolici, špenátu a ořeších obecně. Když je topicky aplikován, napomáhá hydrataci pleti a jejímu omlazení díky schopnosti vyhlazovat již existující vrásky.

Monoderma E5 Monoderma E5 Čistý vitamín E 5% (Tokoferol) je pro vaši suchou a podrážděnou pleť nejlepší volba. Redukuje zánět a podráždění, uleví od jejich projevů. Má silný hydratační účinek, pokožku tedy okamžitě zbavuje šupinek. Navíc podporuje v kůži procesy regenerace a omezuje tvorbu jizev. 525 Kč

 

Starší články:
Nechcete o Vánocích vypadat unaveně? Pár tipů na rozzářenou pleť bychom měli už teď
Omlazení pleti16.11.2015

Nechcete o Vánocích vypadat unaveně? Pár tipů na rozzářenou pleť bychom měli už teď

Vánoce jsou sice svátky pohody a klidu, s tím naprosto souhlasíme. Ale ta hektika, která se stupňuje zhruba od začátku listopadu až do Štědrého dne, to je nápor jak na psychiku, tak na organismus celkově. A projevuje se samozřejmě i na pleti.

Tyhle tři hormony, které souvisí se spánkem, mají fakt velký vliv na vaši pleť!
Omlazení pleti9.11.2015

Tyhle tři hormony, které souvisí se spánkem, mají fakt velký vliv na vaši pleť!

Pozor, ne vždy je ten vliv zrovna pozitivní. O jakých hormonech hovoříme? A proč je kvalitní spánek natolik důležitý pro mladistvě vypadající pleť, která září zdravím?

Mýty o retinolech: díl druhý
Omlazení pleti29.10.2015

Mýty o retinolech: díl druhý

Retinoly jako by byly kouzelné substance. Dokáží pomoci, omladit, ale i přes to o nich stále koluje spoustu nepodložených mýtů. Máme pro vás proto již druhou várku odhalených nesmyslů!

Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?
Omlazení pleti26.10.2015

Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?

Vrásky jsou hluboké záhyby pleti, případně pleť takzvaně „pomačkaná“. Jemné linky se v průběhu času mění na vrásky, kterou jsou s vyšším věkem stále hlubší a hlubší. Jenže jak vlastně taková linka a vráska vzniká? A kdy se na naší pleti začnou objevovat?

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu
Omlazení pleti1.10.2015

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu

Některá jídla totiž vyloženě podporují mladistvý vzhled pleti. Vybrali jsme několik nejfunkčnějších (asi nemusíme zdůrazňovat, že nejlépe je konzumovat je v biokvalitě), které napomáhají přírodní detoxikaci organismu, přičemž zároveň dodávají základní živiny potřebné k tomu, aby pleť prospívala.