Zázvor

Rostlina, která se využívá pro své medicínské a antibakteriální vlastnosti

V Asii je zázvor pro své medicínské a kulinářské vlastnosti oblíbený po tisíce let. Typická je pro něj pronikavá vůně a unikátní chuť spojující v sobě kyselé tóny s citrusy. 

Zázvor jako koření

Zázvor je skvělým kořením do polévek, omáček, marinád a mnoha dalších pokrmů, od pečených jablek po stir-fry zeleninu. Využívá se i pro čaj, a to nejen pro svoji chuť, ale hlavně léčebné vlastnosti.

Do Evropy z dovozu

Římští obchodníci přivezli zázvor z jihovýchodní Asie do Evropy, kde se ve středověku stal hitem. Byl velmi drahý, ale i přes to oblíbený pro své léčebné vlastnosti. Král Jidřich VIII. používal zázvor například proti moru. Španělští objevitelé jej přivezli do Jižní Ameriky a Mexika, odkud se začal dovážet zpět do Evropy v 16. století. Dnes jsou největšími producenty zázvoru Jamajka, Indie, Fidži, Indonésie a Austrálie.

Čerstvý kořen zázvoru je oblíbený pro svoji chuť i nutriční vlastnosti. Organický prášek ze zázvoru je vhodnou alternativou, která si ve zmraženém stavu zachovává své vlastnosti až po dobu jednoho roku. Při koupi zázvoru si dejte pozor, aby byl kořen pevný, jemný a bez plísně.

Zázvor účinky na zdraví

  • zázvor účinky na tlak
  • zázvor účinky na tělo
  • zázvor účinky na srdce
  • zázvor účinky na pleť
  • zázvor účinky afrodiziakum, 
  • zázvor a hubnutí
  • zázvor vliv na krevní tlak

Zázvor obsahuje...

Zázvor je skvělým zdrojem vitamínu C, hořčíku, draslíku, mědi a manganu. Podporuje uvolňování plynatosti, dále podporuje relaxaci a uvolnění trávicí soustavy. Zklidňuje žaludek, ulevuje od zvracení a obtíží spojených s průjmem a nadýmáním. Je také efektivní prevencí nevolností.

Konzumuje-li se v podobě horkého čaje, uvolňuje se ze zázvoru gingerol a proteáza, které prohřívají organismus a stimulují krevní oběh.

Zázvor v těhotenství

Zázvor ulevuje od bolestí, zlepšuje nevolnost a pocity na zvracení, má vliv na produkci střevních plynů. Je tedy účinný při terapii ranních nevolností v těhotenství.

Snižuje negativní vedlejší efekty spojené s chemoterapií (závratě, nevolnost, zvracení, studený pot), působí preventivně proti osteoartróze a různým typům rakoviny včetně rakoviny vaječníků, tlustého střeva, plic a prsu. Díky svým antibakteriálním vlastnostem se využívá také při terapii artrózy

Nejčastěji hledáte: zázvor v těhotenství, zázvor účinky, zázvor rostlina, zázvor při kojení, zázvor lékařský, zázvor recepty, zázvor čaj, zázvor květ, zázvor kojení, zázvor a kojení, zázvor semena, zázvor hubnutí, zázvor zdraví, zázvor na vlasy, zázvor na žaludek, zázvor léčivé účinky, zázvor na bolest v krku, zázvor do čaje, zázvor a těhotenství, zázvor tlak, zázvor sušený, zázvor na vyvolání porodu, zázvor na hubnutí, zázvor mletý, zázvor a vysoký tlak, zázvor žaludek, zázvor zelenina, zázvor vysoký tlak, zázvor tablety, zázvor rakovina, zázvor průjem, zázvor oddenek, zázvor kandovaný, zázvor čaj účinky, zázvor a zdraví, zázvor a hubnutí, zázvor vliv na krevní tlak, zázvor v tabletách, zázvor v prášku, zázvor účinné látky, zázvor účinky na zdraví, zázvor účinky na tlak, zázvor účinky na tělo, zázvor účinky na srdce, zázvor účinky na pleť, zázvor účinky afrodiziakum, zázvor původ, zázvor použití, zázvor obecný, zázvor na zuby, zázvor močové cesty, zázvor maska na vlasy, zázvor lékařský účinky, zázvor krevní tlak, zázvor imunita, zázvor extrakt, zázvor ďumbier, zázvor denní dávka, zázvor čerstvý, zázvor cukrovka, zázvor bengálský, zázvor a žlučník, zázvor a slinivka, škodí zázvor v těhotenství, šedý zázvor, 

S článkem souvisí tyto výrobky:

Kloubní výživa ARTENAL
ARTENAL pomáhá podpořit pohyblivost kloubů, jejich ochranu před poškozením a regeneraci.
529 Kč
Skladem - ihned posíláme