Dokonalá ochrana pleti díky extraktu z moringy

Dokonalá ochrana pleti díky extraktu z moringy

Moringa je známá jako superpotravina. Dochutíte s ní skvělé jídlo, po jehož konzumaci budete těžit z pozitivního vlivu, který má moringa na organismus, a dokonce ji můžete zahrnout i do své péče o pleť, kterou chrání a vyživuje. Prostě multifunkční superstar.

Domovem tohoto tropického stromu je Asie a Afrika, původní vlastí je však indický Himaláj. Obsahuje více než 90 živin, z toho 46 antioxidantů a řadu minerálů. S obsahem všech devíti esenciálních aminokyselin a zároveň vápníku, hořčíku, draslíku a vitamínů A a C se jedná o skutečnou superpotravinu.

Superpotravina se superúčinkem na organismus

V Indii se v kuchyni, ale i pro svůj vliv na lidské zdraví využívá po léta, v posledních letech se pomalu s rostoucí popularitou indické kuchyně rozšiřuje do celého světa. A to nejen v podobě jídel jako je curry či sambhar, ale i coby živinami nabitý prostředek pro podporu zdraví. Konzumovat se mohou její listy, plody, květy i semena.

Podle této studie podporuje moringa aktivitu kardiovaskulární soustavy, působí proti horečkám, zánětům, epileptickým záchvatům, vředům, diabetu, křečím, reguluje hypertenzi, hladinu krevního cholesterolu, má antioxidační, hepatoprotektivní a diuretický efekt a účinná je proti škodlivým bakteriím a houbovým chorobám v organismu. Obsažené vitamíny A a C stimulují k lepší aktivitě obranyschopnost.

Jenže moringa není zdaleka vhodná jen pro ozdravení organismu, ale blahodárný účinek má i na pleť. Stále častěji se objevují návody na „home-made“ pleťové masky s jejím obsahem, a extrakt z ní se začíná využívat také coby složka sofistikovanějších kosmetických produktů.

Film, který chrání pleť

Extrakt z moringy se získává extrakcí se semen moringy olejodárné. Na pleti utváří lehký film, který ji chrání před znečištěním, cigaretovým kouřem a podílí se na pročištění pleti.

Olej z moringy je nabitý jednou z hlavních esenciálních mastných kyselin, kyselinou olejovou. Při topické aplikaci proto hydratuje pleť, pečuje o ni a vyživuje. Častěji se nicméně využívá spíše jako přírodní čistič, který pleť během čištění nevysušuje, ale naopak ji hydratuje.

Jakkoliv se může zdát kontraproduktivní aplikace jakéhokoliv oleje na mastnou pleť s akné, vězte, že extrakt z moringy je to pravé proti akné. Jelikož působí antibakteriálně, redukuje populace nežádoucích bakterií na pleti, a tím pádem i pupínky. Pleti poskytuje hloubkovou detoxikaci. Působí také na rozšířené póry, které stahuje a zpevňuje jejich stěny.  

Čistí nejen pleť, ale i vodu

Indové její semena využívali pro vyčištění pitné vody. Funguje totiž jako srážedlo. Jeho pozitivně nabité ve vodě rozpustné bílkoviny na sebe váží negativně nabité částice ve vodě, které ji znečišťují. Po utvoření těchto vazeb je možné je z vody odfiltrovat či jinak odstranit.

Extrakt z moringy obsahuje vedle těchto ve vodě rozpustných proteinů také cytokynin zeatin. Tento v rostlinách se vyskytující enzym podporuje dělení buněk, chrání je před oxidací a brání hromadění makromolekulárních poškození. To vše vede k podpoře mladistvě svěžího vzhledu pleti, bez nedostatků a barevných nerovností.

Nabitá vitamíny, minerály a antioxidanty

Obsažený vitamín A  má na pleť také veskrze pozitivní vliv, protože podporuje produkci kolagenu a vypnutí pleti, urychluje vznik nových kožních buněk a podporuje regeneraci pleti vystavené či poškozené slunečním zářením.

Moringa má též vysoký obsah monoterpenů. V rostlině mají tyto látky ochrannou funkci, a podobně působí i v případě extraktu, kdy posilují odolnost pleti vůči UV paprskům.

Rostlinné steroly jako beta-sitosterol, kampesterol a stigmasterol navyšují hydrataci pleti a absorpci vláhy do kůže, na níž utváří ochrannou bariéru. Tento jemný film kromě toho chrání povrch pleti před poškozením škodlivými částicemi vyskytujícími se ve vzduchu. Polyfenolová složka moringy je bohatá na antioxidanty, jež brání negativním řetězovým reakcím způsobeným aktivitou volných radikálů.

Vyživující péče pro vlasy

Samotný olej z moringy již staří Egypťané, Řekové a Římané využívali nejen pro krásu pleti, ale aplikovali jej na celé tělo coby parfém a také na vlasy. Díky vysokému obsahu bílkovin a aminokyselin vlasy posiluje a vyživuje, což se odráží na jejich lesklém, zdravém vzhledu a sníženou lámavostí a třepením.

S článkem souvisí tyto výrobky:

Ušetříte 356 Kč
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT zvládne všechno – maximální ochranu pleti, hydrataci i omlazení. Nic víc nepotřebujete,
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 424 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
Tmavé skvrny, suchá pleť, vrásky… Zbavte se jich s kyselinou glykolovou
Omlazení pleti10.8.2018

Tmavé skvrny, suchá pleť, vrásky… Zbavte se jich s kyselinou glykolovou

Coby nejznámější alfa-hydroxykyselina je kyselina glykolová oblíbenou složkou kosmetických produktů již pěknou řádku let. S jakými nedostatky pleti si poradí a v jaké koncentraci je nejúčinnější?

Chlorofyl nám poskytuje kyslík k dýchání. A je prospěšný i pro pleť
Omlazení pleti7.8.2018

Chlorofyl nám poskytuje kyslík k dýchání. A je prospěšný i pro pleť

Díky chlorofylu pro nás rostliny vyrábí kyslík. Užitečný ale dokáže být i pleti a celému organismu díky vysokému obsahu antioxidantů a vitamínů.

Marakujový olej, luxusní zázrak pro omlazení vaší pleti
Omlazení pleti27.7.2018

Marakujový olej, luxusní zázrak pro omlazení vaší pleti

Marakujový olej možná coby kosmetickou ingredienci vůbec neznáte. Ale měli byste! Podpoří váš boj proti vráskám, nadměrné pigmentaci, pleť také zklidňuje, a dokonce podporuje její pročištění.

Bez mobilu ani ránu? Dejte si pozor, máte nakročeno k vráskám
Omlazení pleti16.7.2018

Bez mobilu ani ránu? Dejte si pozor, máte nakročeno k vráskám

A tím nemáme na mysli, že budete mít vrásky kvůli informacím, které se z mobilního telefonu dozvíte. Modré světlo, které září z jeho displeje, totiž škodí nejen očím, ale i pleti.

Nejlepší péče o pleť v 50 a více letech
Omlazení pleti5.7.2018

Nejlepší péče o pleť v 50 a více letech

V padesáti byste neměli rezignovat na péči o pleť v domnění, že vznik vrásek je už nevyhnutelný a nezvratitelný. Naopak, důslednou péčí můžete vzhled své pleti „zakonzervovat“ a zpomalit její další stárnutí.