Zůstaňte mladí. Známe recepturu!

Zůstaňte mladí. Známe recepturu!

Mládí by si chtěl zachovat každý. Když se budete řídit těmito radami, nesmrtelnými se asi sice přímo nestanete, ale zachováte si mládí a životní vitalitu. A o to přeci jde!

Nepodléhejte tolik stresu

Mladistvý vzhled se pojí s minimální přítomností vrásek. A co nám dělá vrásky? No, ano, přece stres. Snažte se mu proto vyhnout. Pomůže vám s tím duševní hygiena, ranní pozitivní afirmace a dostatek hořčíku. Je totiž právě on, který nejen, že vám uleví od nepříjemných svalových křečí, ale podpoří vaši odolnost vůči stresu. Získáte ho z doplňku stravy s příznačným názvem YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic. Obsahuje totiž mix těch nejdůležitějších látek, které jsou cíleny tak, aby zachovávaly mládí tělesných tkání. Vedle hořčíku obsahuje také resveratrol, zelený čaj, ginkgo biloba a koktejl vitamínů a minerálů.

A nebo si můžete „naordinovat“ LIFE ENERGY by Brandeis Clinic, který podpoří vaši psychickou pohodu a ještě vám dodá energii. A je zcela přírodní!

Podle mnoho studií má stres na organismus dokonce fyzický dopad a může urychlit stárnutí. Přívaly adrenalinu a kortizolu zvyšují krevní tlak a zrychlují srdeční tep. Chronické dávky těchto hormonů, kdy stresory takřka neustávají (ať už kvůli práci, dopravním zácpám nebo tlaku na to vydělávat peníze), mají výrazný vliv na fyzické i emoční zdraví. Stres je totiž dílem původcem nejen nervozity a depresí, ale také záchvatů vzteku, nespavosti, vysokého krevního tlaku a dokonce infarktu. Pro psychickou pohodu můžete i meditaci, která při pravidelném praktikování redukuje a preventivně působí proti změnám na mozku plynoucím z vyššího věku.

Pokud je pro vás meditace jako taková příliš málo dynamická a necítíte se na ni, nevadí. Hlavu vám „vyčistí“ i jakákoliv aktivita zahrnující stereotypní pohyb jako je běh či nordic walking. Zaměřte se na dýchání a to, jak nohy s výdechem dopadají na zem.

Fyzická aktivita je důležitá

Pravidelné cvičení vám pomůže zhubnout, vytvarovat svaly, podpoří zdraví kloubů a díky serotoninu také zlepší náladu a podpoří také "jasnou hlavu". Pravidelná fyzická aktivita snižuje stres a nervozitu, a díky tomu zlepšuje paměť. Stačí dvacet minut třikrát týdně!

Vyzkoušejte jógu

Samostatnou kapitolou je, co se týče pohybu i mentální hygieny, praktikování jógy. Zajistí vám více energie, lepší držení těla, větší ohebnost, pozitivní náladu a méně stresu, a to zdaleka není všechno. Díky vědomému dýchání začnete vnímat propojení své mysli a těla, lépe okysličíte buňky v celém organismu a pročistíte jej od toxinů. Budete díky tomu odolnější vůči nemocem a i vaše kůže bude rozzářená. Jóga omlazuje také trávicí systém, reprodukční soustavu a dokonce podporuje obranyschopnost. Zapište se na jógu alespoň dvakrát týdně, abyste pocítili její zdravotní benefity.

Zlepšete stravu

Že byste měli jíst pět až osm porcí ovoce a zeleniny denně, to už asi víte. Ale pozor, do stravy byste měli zahrnout i dostatečné množství „zdravých“ tuků. Omega-3-mastné kyseliny nejen, že napomáhají dobré náladě, pevnosti kostí a působí proti viditelným známkám stárnutí, protože snižují zánět v těle, ale také napomáhají díky stimulaci aktivity enzymů odbourávání tuku z tzv. tukových zásob a podporují jeho přeměnu na energii.

Dopřejte si také tzv. superpotraviny nebo výtažky z nich. Patří mezi ně třeba granátové jablko, acai či goji. Tyto superpotraviny napomáhají snižovat hladiny cholesterolu, krevní tlak, působí také preventivně proti ateroskleróze. Snižují riziko rozvoje Alzheimerovy choroby a podle některých studií napomáhají předcházet i některým typům rakoviny a poškození kůže ultrafialovým zářením.

Superpotraviny navíc bývají přímo napěchované antioxidanty, které omezují tvoření volných radikálů a neutralizují je. Jsou to právě volné radikály, které mají za následek předčasné stárnutí organismu.

Přečtěte si o tom, jak volné radikály podporují stárnutí a jak naproti tomu působí antioxidanty!

Antioxidanty milujeme. A vy byste měli taky Antioxidanty milujeme. A vy byste měli taky O antioxidantech se v poslední době hovoří stále více jak ve vědeckých kruzích, tak mezi laiky. Doplňky stravy a kosmetické přípravky s obsahem antioxidantů se objevují víc a víc, a samozřejmě je najdete i v našem e-shopu. Antioxidanty a jejich zdravotní benefity také milují média. Nicméně i přes tuto pozornost, které se jim dostává, spousta lidí stále neví, co to vlastně antioxidanty jsou a jak fungují. A proto jsme tu my s naším vševysvětlujícím článkem!

Zelený čaj nejen na žízeň

Obliba zeleného čaje neustále roste. A aby také ne! Podle některých studií snižuje riziko rakoviny prsu a působí proti jejímu opakování, v současnosti se testuje také jeho působení v případě rakoviny močového měchýře, tlustého střeva a konečníku a plic. Příjemným bonusem jeho konzumace je to, že stimuluje metabolismus, a díky tomu podporuje hubnutí. V Japonsku zase vědci zkoumají vliv zeleného čaje na mozkovou aktivitu, kterou by měla jeho konzumace podporovat.

Mimochodem, zelený čaj má výrazné benefity i když jej aplikujete přímo na kůži. Zkuste třeba masku s jeho obsahem!

Dejte si skleničku červeného

Jedna sklenička kvalitního vína denně by se měla zařadit po bok vašim stravovacím návykům, včetně konzumace zdravých tuků a superfoods. Podle některých studií provedených na myších prodlužuje strava založená na zdravých tucích a s obsahem resveratrolu délku života, snižuje riziko rozvoje cukrovky a problémů s játry. Resveratrol je bioflavonoid, který se ve velkém množství nachází ve slupkách hroznového vína. Vedle zmiňovaných benefitů působí resveratrol pozitivně také jako prevence mozkové mrtvce, obsažené prokyandyny snižují ucpávání cév, a tím pádem snižují rizika onemocnění srdce. Snižují také hladinu cholesterolu.

I své pleti dopřejte výživu

Retinol (forma vitamínu A)  je považována za jednu z nejúčinnějších látek, které vyhladí pleť a působí preventivně proti vzniku vrásek. Retinol totiž podpoří jemnou exfoliaci pleti, která odhalí nové, zdravé vrstvy pleti. Kůže je vypnutá a bez větších kosmetických problémů.

Další možností, jak podpořit tvorbu buněk v pleti, ochranu před volnými radikály a růst kolagenu, je aplikace séra s obsahem vitamínu C (ještě před hydratačním krémem i nanesením make-upu).

A samozřejmě nezapomeňte na ochranu pleti před ultrafialovým zářením aplikací přípravku SPF ochranou. Zkusit můžete samostatný „opalovací krém“ nebo produkt, který v sobě kombinuje přípravek proti vráskám, hydratační krém a SPF ochranu jako je Advanced Day Total Protect-

ADVANCED DAY TOTAL PROTECT ADVANCED DAY TOTAL PROTECT ADVANCED DAY TOTAL PROTECT zvládne všechno – maximální ochranu pleti, hydrataci i omlazení. Nic víc nepotřebujete, o všechno se postará tento denní krém s SPF 30 a pětihvězdičkovou UVA ochranou a dalšími aktivními látkami. Vaše pleť bude dokonale chráněná a vyživená. 1 424 Kč

S článkem souvisí tyto výrobky:

Ušetříte 356 Kč
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT zvládne všechno – maximální ochranu pleti, hydrataci i omlazení. Nic víc nepotřebujete,
100% vegan
V těhotenství a při kojení
1 424 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
7 důvodů, proč byste měli užívat doplňky stravy
Zdravý život29.8.2016

7 důvodů, proč byste měli užívat doplňky stravy

Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy. Protože je podle mnohých samozřejmě lepší jíst čerstvé jídlo, než do sebe „cpát pilulky“. Ale je tomu opravdu tak? Přečtěte si hlavní důvody, proč je vhodné užívat doplňky stravy!

Jste pořád unavená? Známe nejčastější příčiny nadměrné únavy
Zdravý život18.7.2016

Jste pořád unavená? Známe nejčastější příčiny nadměrné únavy

Nedostatek energie mnohdy nebývá způsobený nabitým diářem, ale něčím úplně jiným. Čtěte dále, jaké jsou možné důvody vaší únavy a jak proti nim bojovat!

Nejlepší ověřené tipy, jak přežít letní slunce
Zdravý život13.7.2016

Nejlepší ověřené tipy, jak přežít letní slunce

Považujete svou pleť za něco, co můžete vystavit světu, když se konečně dostatečně oteplí? Nebo ji chápete jako ochrannou bariéru? Příležitost, jak vnímat dotyky? Nebo jak dát ostatním najevo, jaký je váš věk? Pleť dokáže tohle všechno. Je to zkrátka jeden z našich nejdůležitějších tělesných orgánů.

Látky v opalovacích krémech způsobují rakovinu...
Zdravý život7.7.2016

Látky v opalovacích krémech způsobují rakovinu...

Potřebuji vitamín D... Z opalovacího krému mám akné... A jakou výmluvu používáte vy, abyste se nemuseli mazat krémem s SPF faktorem?

Ginkgo biloba pomáhá při tolika obtížích, že je ani nespočítáte!
Zdravý život28.6.2016

Ginkgo biloba pomáhá při tolika obtížích, že je ani nespočítáte!

Jinan dvoulaločný je starobylý strom, který se vývojově takřka nezměnil po 200 milionů let. Jedná se v podstatě o živou fosilii!