Jak souvisí vysoký cholesterol a akné? Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu

Jak souvisí vysoký cholesterol a akné? Za vším hledejte vitamíny z B-komplexu

Vitamíny ze skupiny B jsou důležité pro mnoho tělesných funkcí. Konzumace doplňků stravy s obsahem těchto vitamínů zaručí jejich dostatečné hladiny v organismu. Jejich nedostatek totiž dokáže mimo jiné pořádně zhoršit pleť, vlasy i nehty. Například vitamín B3 zlepšuje uzamykání vlhkosti ve svrchních vrstvách pleti, a jeho nedostatek tím pádem vede ke vzniku suché pleti, dermatitidy a akné.

Vitamíny B, společně známé jako B-komplex ovlivňují mnoho dějů v organismu včetně fungování nervového systému, imunitního systému a energetického metabolismu.

Každý jednotlivý vitamín z B-komplexu má specifické funkce, ale společně pracují na zachování zdraví a vitality. Vitamíny ze skupiny jsou B ve vodě rozpustné, a proto si je organismus nemůže ve větším množství ukládat. Je tedy důležité získávat je pravidelně ze stravy či potravinových doplňků. Vitamíny ze skupiny B můžeme najít v jídle, pití, ale i v topicky aplikovaných přípravcích péče o pleť.

Jejich sílu si užijte třeba v čistící pleťové masce Dermaheal!

Dermaheal Clean Pore Mask Pack Dermaheal Clean Pore Mask Pack Máte rádi pleťové masky? Pak si zamilujete pleťovou masku Dermaheal. Není nutné ji komplikovaně nanášet, stačí jen přiložit připravenou masku na obličej a užívat si její čistící síly. Redukuje akné, stahuje póry a pleť zklidňuje. 130 Kč

Benefity vitamínů B

B-komplex v současnosti získal pozornost ve světě krásy díky rostoucímu počtu studií potvrzujících, jak vitamíny ze skupiny B v přípravcích péče o pleť působí preventivně proti jejímu předčasnému stárnutí. Tak třeba u nikotinamidu, derivátu vitamínu B3 (niacinu) byla prokázána schopnost podpořit dostatečnou hydrataci epidermis, což vede k jemné a vyhlazené pleti bez suchých vloček a jemných vrásek.

Slouží také jako účinná látka k zesvětlení pleti, přidává-li se k hydratačním přípravkům. Topicky aplikovaná podoba vitamínu B se ukázala jako výrazně účinná na redukci projevů stárnutí kůže.

Jedním z vůbec nejlepších vitamínů pro pleť je biotin, přečtěte si o něm v našem článku:

5 důvodů, proč je „vitamín krásy“ biotin nezbytný váš půvab i zdraví 5 důvodů, proč je „vitamín krásy“ biotin nezbytný váš půvab i zdraví Vitamíny ze skupiny B jsou pro zdraví pleti a vlasů klíčové. Jedním z nich je i biotin, jemuž se v anglosaském světě přezdívá vitamín krásy. To pro jeho nesporně pozitivní vliv na naši atraktivitu!

"B" jako Beauty vitamín!

B-komplex podpoří krásu a zdraví vašich vlasů, pleti a nehtů, protože působí proti poškozením volnými radikály. Tyto molekuly rozkládají zdravé buňky, a podílí se tím pádem na stárnutí a rozvoji onemocnění. Nedostatek některého z vitamínů B může vést k suché, šedé pleti, dermatitidě, vráskám, akné, vyrážkám, vypadávání vlasů a slabým, lámavým nehtům.

Vitamíny B pro krásné vlasy

Vitamíny ze skupiny B napomáhají metabolizovat zdroje z jídla, tudíž poskytují živiny celému organismu včetně vlasů a vlasových folikul.

  • Nedostatek vitamínu B1, vitamínu B2, vitamínu B3 a vitamínu B5 může způsobit nedostatečnou výživu buněk ve vlasových váčcích.
  • Nedostatek vitamínu B9 (kyseliny listové) může zpomalit dělení buněk ve vlasových váčcích, což zpomaluje růst vlasů.
  • Vitamín B7 (biotin) je základní pro zachování textury, tónu a síly vlasů a jeho nedostatek může vést k vypadávání vlasů.

Sílu vitamínů ze skupiny B a dalších využijte ve svůj prospěch s doplněkm stravy YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic!

Vitamíny B pro zdravou pleť

Trpíte-li chronickými kožními problémy, nebo vás trápí šedá a nezdravě vypadající pleť, příčinu můžete hledat právě v nedostatku některého z vitamínů ze skupiny B:

  • Vitamín B12 napomáhá regulovat produkci a distribuci pigmentu v pleti, a působí tak preventivně proti hyperpigmentaci.
  • Vitamín B3 se využívá pro zlepšení vzhledu pleti a vitamín B5 napomáhá minimalizovat akné, protože tělu pomáhá rozkládat oleje ve formě triglyceridů a cholesterolu. Snižuje také hladiny cholesterolu a triglyceridů, čímž přímo ovlivňuje zdraví pleti.
  • Vitamín B5 podporuje také rychlejší hojení zranění a nejefektivnější je v kombinaci s vitamínem C.

Vitamíny B pro krásné nehty

Krásné a zdravé nehty vyžadují vyváženou a bohatou stravu. Mezi nejčastější problémy patří jejich třepení, lámání, bledost a štěpení. Pro jejich zdraví je klíčových hned několik vitamínů ze skupiny B:

  • Vitamín B12 (riboflavin) napomáhá tělu absorbovat esenciální minerál železo, které je pro zdravé a silné nehty nezbytné. Bez dostatku využitelného železa mohou nehty zbělat, křehnout, tenčit se a abnormálně růst. Důležitý je vitamín B12 i proto, že hraje klíčovou roli ve formování červených krvinek. Jeho nedostatek může vést až k anémii, jejímiž symptomy jsou mimo jiné právě bledé a nevzhledné nehty.
  • Vitamín B9 je taktéž pro zdraví nehtů důležitý, protože podporuje jejich růst tím, že napomáhá rozvoji buněk.

Vitamíny ze skupiny B obsahuje doplněk stravy LIFE ENERGY by Brandeis Clinic, který vám dodá energii, zásobí vás vitamíny a podpoří i psychickou pohodu!

Starší články:
Bojíte se artrózy? Jezte brokolici!
Zdravý život20.5.2016

Bojíte se artrózy? Jezte brokolici!

Pro artrózu, jedno ze skupiny revmatických onemocnění, je typický zánět a omezená funkčnost jistých částí těla.

Víte, jak poznáte správně fungující imunitní systém? A víte také, jak jej podpořit?
Zdravý život16.5.2016

Víte, jak poznáte správně fungující imunitní systém? A víte také, jak jej podpořit?

Funkční obranyschopnost je základem našeho přežití. Přečtěte si, jaké vitamíny a minerály vám nesmí chybět!

5 věcí, co vaše pleť potřebuje na jaře: Detox, ochrana před sluncem i depilace
Zdravý život6.5.2016

5 věcí, co vaše pleť potřebuje na jaře: Detox, ochrana před sluncem i depilace

V období, kdy se střídají chladnější teploty a takřka letní horka, dostává pleť opravdu zabrat. Měli byste se jí proto obzvlášť teď věnovat. Na co byste se tedy měli zaměřit?

Známe vitamíny, které vás zbaví jarní únavy
Zdravý život22.4.2016

Známe vitamíny, které vás zbaví jarní únavy

Jarní únava sice není medicínský termín, ale občas se s ní potýká každý z nás, zejména jedinci citlivější na vliv počasí. Projevuje se celkovým úbytkem energie, konstantní únavou, sníženou koncentrací a zvýšenou potřebou spánku.

Chybějící vitamíny a minerály mohou být příčinou vašich depresí i blbé nálady!
Zdravý život8.4.2016

Chybějící vitamíny a minerály mohou být příčinou vašich depresí i blbé nálady!

Jaro je období, kdy se mnoho lidí trápí špatnou náladou, nedostatkem energie nebo dokonce depresí. Proč se ale soužit, když je často možné tyto nedostatky vyřešit adekvátním příjmem vitamínů a minerálů?