Proč vám padají vlasy? Na vině může být nedostatek vitamínů a živin

Proč vám padají vlasy? Na vině může být nedostatek vitamínů a živin

Vlasy mohou nadměrně padat z mnoha důvodů. Důvodem bývají hormony, dědičnost, stres nebo dokonce léky. Častou příčinou je nicméně nesprávná strava a nedostatek důležitých živin.

Kvalitu a množství vlasů, stejně jako jejich vypadávání ovlivňuje mnoho vitamínů a minerálů. Mezi ty nejdůležitější patří:

Vitamín A a beta-karoten

Vitamín Akůži na hlavě podporuje produkci kožního mazu, který hydratuje vlasové kořínky a chrání vlasy před suchostí. Suché vlasy jsou náchylnější k třepení, lámání a vypadávání. Pro zdravé vlasy je proto vitamín A nezbytný, stejně jako pro zdravé nehty, kůži a nervy. Beta-karoten, který se nachází v ovoci a zelenině, se na vitamín A přeměňuje v organismu.

Vitamín B6

Nedostatek vitamínu B6 má za následek padání vlasů. Navíc tento vitamín stimuluje růst vlasů díky tomu, že pozitivně ovlivňuje cirkulaci krve a růst buněk.

Veškeré vitamíny potřebné pro zdravé a krásné vlasy najdete v doplňku stravy Beautiful Hair ANNA BRANDEJS

Beautiful Hair ANNA BRANDEJS Beautiful Hair ANNA BRANDEJS Zpomalte stárnutí vlasů, jejich vypadávání, nebo šedivění a získejte krásné vlasy.  1 190 Kč  

Vitamín B12

Při nedostatku vitamínu B12 dochází zejména u žen často ke ztrátě vlasů, pro sílu a růst vlasů je nezbytný. Jeho nízkou hladinu nemusí dotyčná vnímat nijak jinak, než právě vypadáváním vlasů.

Biotin

Biotin podporuje růst vlasů, posiluje kůži na hlavě a redukuje ztrátu vlasů. Jeho nedostatek způsobuje lámavost a roztřepené konečky. U lámavých vlasů se pak roztřepené konečky objevují častěji a utváří jejich nezdravý vzhled.

Vitamín C

Vitamín C je důležitý pro zachování zdravých vlasů, protože je klíčovou součástí produkce červených krvinek.

Vitamín E

Potřebný je vitamín E zejména pro správný krevní oběh. Ten zaručí dostatečnou výživu vlasových folikul a udržuje je zdravé.

Inositol

Inositol je další důležitou látkou pro zdraví vlasů. Udržuje v dobrém stavu vlasové folikuly a důležitou roli hraje také v zachovávání zdraví buněčných membrán, které utváří vlas.

Jód

Nedostatek jódu může mít za následek problémy se štítnou žlázy, které pak mohou vést k vypadávání a dalším problémům s vlasy.

Železo

Nedostatek železa vede k anémii, tedy snížení počtu červených krvinek. Je nejčastější příčinou padání vlasů u žen. Vedle konzumace potravin bohatých na železo je třeba konzumovat také potraviny s obsahem vitamínu C jako například špenát a brokolice, které vstřebávání železa zvyšují.

Hořčík

Horčík je další minerál důležitý pro silné kosti, jeho nedostatek způsobuje svalové křeče, vypadávání vlasů a nervozitu.

Niacin (vitamín B3)

Dostatečné prokrvení vlasové části hlavy je důležité pro zachování zdraví vlasových váčků i růst vlasů. Niacin podporuje prokrvení a jako příjemný bonus navíc udržuje vyrovnané hladiny cholesterolu.

Kyselina pantotenová

Vitamín B5 je oblíbenou součástí produktů péče o vlasy, kromě toho působí při orálním užívání také proti šedivění vlasů.

Zinek

Nedostatek zinku ovlivňuje fungování vlasových váčků. Pokud ty nejsou zdravé, ani růst vlasů nemůže probíhat správně, někdy nemusí vyrůstat dokonce vůbec. U mužů ovlivňuje zinek hladinu androgenů, která má často za následek mužské plešatění. Ze stejného důvodu ovlivňuje také dámské plešatění.

Zinek urychluje regeneraci buněk kůže i vlasů, protože stimuluje v organismu mnoho enzymatických funkcí, včetně růstu vlasů. Masti a šampóny s obsahem zinku jsou pro krásné vlasy také více než vhodné. 

Důležité vitamíny pro zdravé vlasy a pleť najdete také v doplňku stravy Beautiful Hair ANNA BRANDEJS!

Beautiful Hair ANNA BRANDEJS Beautiful Hair ANNA BRANDEJS Zpomalte stárnutí vlasů, jejich vypadávání, nebo šedivění a získejte krásné vlasy.  1 190 Kč

S článkem souvisí tyto výrobky:

Beautiful Hair ANNA BRANDEJS
Zpomalte stárnutí vlasů, jejich vypadávání, nebo šedivění a získejte krásné vlasy. 
100% vegan
1 190 Kč
Skladem - ihned posíláme
Starší články:
10 jídel, která si dejte k obědu, abyste měli krásné a zdravé vlasy
Péče o vlasy31.3.2016

10 jídel, která si dejte k obědu, abyste měli krásné a zdravé vlasy

Losos pro zářivé vlasy, jogurt pro jejich růst a maso proti padání vlasů… Některé potraviny a živiny mají na vlasy zkrátka přímo magický vliv.

Trápí vás padání vlasů nebo jejich nezdravý vzhled? Nejspíš máte nedostatek některých živin
Péče o vlasy28.3.2016

Trápí vás padání vlasů nebo jejich nezdravý vzhled? Nejspíš máte nedostatek některých živin

Krásné a pokud možno husté vlasy by chtěl mít asi každý. Jenže matka příroda nebyla, co se vlasů týče, ke každému stejně štědrá. Pojďme se podívat, jak můžete svým kadeřím pomoci stravou. Přesně totiž víme, jakou výživu vaše vlasy potřebují. Co by vám tedy nemělo chybět?

Vypadávají vám vlasy? Vyřešte ten problém do Vánoc!
Péče o vlasy14.12.2015

Vypadávají vám vlasy? Vyřešte ten problém do Vánoc!

Ztrátu vlasů můžete pozorovat z mnoha důvodů. Na vině může být například nedostatek živin, problémy se štítnou žlázou nebo menopauza. Je-li příčinou padání vlasů zdravotní stav, je třeba jeho příčiny skutečně léčit vhodnými léky.

Na podzim vypadávají vlasy více. A my víme, proč!
Péče o vlasy23.10.2015

Na podzim vypadávají vlasy více. A my víme, proč!

S ročním obdobím, kterého si momentálně naplno užíváme, se pojí spousta hezkých věcí – listy zbarvené do oranžova, pouštění draků, zapalování svíček… Jenže mimo tyto pozitivní záležitosti máme s podzimem spojenou i jednu dost nepříjemnou, a to zvýšené vypadávání vlasů.

Typy plešatění: Tinea capitis je nakažlivá. Hlavně pro děti
Péče o vlasy20.10.2015

Typy plešatění: Tinea capitis je nakažlivá. Hlavně pro děti

Jakkoliv se může zdát, že děti nejsou ztrátou vlasů postiženy, je to omyl! Nadměrné padání vlasů bývá důvodem až tří procent návštěv dětí u dětského lékaře. A padání vlasů působí na dětskou psychiku snad ještě negativněji než na psychiku dospělého jedince!