Víme, jaké prvky potřebujete pro svoji krásu. Přečtěte si jednoduchý návod!

Víme, jaké prvky potřebujete pro svoji krásu. Přečtěte si jednoduchý návod!

Hláška „jste to, co jíte“ se v poslední době skloňuje stále častěji. Aby také ne. Vyvážená strava je totiž pro zdraví, a potažmo krásu bezpodmínečně nutná. Ne vždy lze ovšem veškeré potřebné živiny ze stravy získat. Proto je ideální si jejich příjem pojistit konzumací doplňků stravy. A pleť vám poděkuje i za používání topicky aplikovaných přípravků s jejich obsahem.

Kůže je otiskem toho, co se děje v organismu. Veškeré problémy jako je lupénka, akné či předčasné stárnutí jsou odrazem vnitřních potřeb organismu, včetně potřeby živin. Pokud budete pleť vyživovat nejen zvenčí topicky aplikovanými přípravky, ale také zevnitř, nemůžete udělat chybu!

Zejména antioxidanty, mezi něž se řadí mnoho vitamínů a minerálů, mají neuvěřitelný vliv na to, jak pleť vypadá, a dokonce i na to, jakým způsobem a jak rychle stárne. Pokud se kombinuje se správnou stravou, vhodně zvolený doplněk stravy může pomoci pleť udržet nikoliv jen zdravou, ale i mladistvě vypadající. Vyberte si z naší nabídky doplňků stravy!

Které látky jsou pro mladistvou a zdravou pleť důležité?

Vitamín C a vitamín E

Podle nejnovějších dermatologických výzkumů je největší silou těchto vitamínů jejich vliv na to, jak se pleť vypořádá s účinky slunečního záření. Je však třeba je na pleť aplikovat také topicky. Už jsme o tomto tématu u nás v magazínu psali:

Připravte svou pleť na letní sluneční paprsky vitamíny. Dejte si je rovnou na kůži! Připravte svou pleť na letní sluneční paprsky vitamíny. Dejte si je rovnou na kůži! Hlavně vitamín C a vitamín E jsou pro zdravou pleť v létě nejdůležitější, podporují totiž její přirozenou ochranu před škodlivým vlivem ultrafialového záření.

Nejen topická aplikace však přináší „ovoce“. U vitamínu C je sice, co se týče ochrany před slunečním zářením, efektivní, je nicméně vhodné ji doplnit orální konzumací vitamínu E, aby ke snížení fotopoškození, redukci vrásek a zlepšení textury pleti došlo.

Dlouhodobé užívání doplňků stravy s obsahem vitamínu C a vitamínu E navíc snižuje riziko spálení UVB paprsky. Dochází ke snížení faktorů vedoucích k poškození DNA uvnitř buněk. Je to dáno antioxidačním charakterem těchto vitamínů, jenž napomáhá ochraně DNA před poškozením. Vitamíny C a E totiž redukují poškození volnými radikály (škodlivé vedlejší produkty ultrafialového záření, kouření či zněčištění), které pohlcují kolagen a elastin, vlákna tvořící strukturu kůže. Tím zapříčiňují vznik vrásek a dalších známek stárnutí pleti.

Tyto dva vitamíny kombinujte i v topicky aplikovaných přípravcích, třeba v super-antioxidačním séru C-Tetra nebo séru C-Tetra + Intense. Ochrání vás před poškozením slunečním zářením i vráskámi a předčasným stárnutím pleti!

C-TETRA SERUM C-TETRA SERUM Antioxidační sérum s vitamínem C a vitamínem E C-TETRA pleť chrání před stárnutím a redukuje jeho viditelné projevy, jako jsou vrásky, jemné linky, povolení kontur nebo nadměrná pigmentace. Redukuje také začervenání pokožky, sjednocuje její barevný tón a zlepšuje její strukturu. Ideální je též coby součást protivráskové filozofie CSA. 1 170 Kč

C-TETRA LUXE C-TETRA LUXE Sérum C-TETRA v ještě účinnější verzi, to je C-TETRA LUXE. Zpomaluje proces stárnutí pleti, rozjasňuje a vyhlazuje vrásky, a navíc ještě silněji působí preventivně proti hyperpigmentaci. Obsahuje totiž větší dávku vitamínu C, společně s dalšími rozjasňujícími a vyživujícími složkami, které v základním séru chybí. Ideální pro zralou pleť nebo jako váš další krok v péči s vitamínem C. 1 850 Kč

To, co jste si právě přečetli, ovšem bohužel neznamená, že pokud budete zobat doplňky stravy a denně aplikovat vitamíny C a E na pleť, že se můžete bez ochrany vystavovat slunečnímu záření. Linka mezi opalováním a rakovinou kůže je bohužel vědecky potvrzená a ani zvýšená ochrana na ní nic nemění. Proto se vyhýbejte slunečnímu záření mezi jedenáctou dopolední a třetí odpolední hodinou a používejte přípravky s SPF. Doplňky stravy a topicky aplikované přípravky s vitamíny C a E pak budou bonusovou ochranou, která vaši pleť udrží zdravou a vypnutou.

Vyzkoušejte opalovací krém Physical Sunscreen s minerální sluneční ochranou.

Topicky aplikovaný vitamín C napomáhá produkci kolagenu. V mládí se toto děje přirozeně, čím je ovšem člověk starší, produkce kolagenu se snižuje. Také orální konzumace vitamínu C je pro produkci kolagenu nesmírně důležitá. Vitamín C se totiž syntézy kolagenu účastní a při jeho nedostatku syntéza nemůže správně proběhnout.

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození Vitamín C chrání organismus před chřipkou, když jej však aplikujete topicky, tedy rovnou na pleť, pomůže vám zachovat mladistvý vzhled a navíc zlepší stav pleti poškozené slunečním zářením.

Vitamín E v krému, vodě či séru vyhlazuje suchou, hrubou pleť. Vyzkoušejte čistý vitamín E na pleť v ampulkách Monoderma ET!

Vitamín A

Nedostatek vitamínu A způsobuje suchou pleť, bez něho kožní tkáň není schopna regenerovat. Kromě jeho orální konzumace však pomáhá i jeho topická aplikace. Při pravidelném používání dochází k redukci jemných linek a vrásek, snížení projevů akné, úlevě v případě lupénky. Vhodná je pak kombinace topické aplikace vitamínu A a vitamínu C, kdy dochází ke zlepšení stavu stárnoucí pleti a pleti poškozené fotostárnutím.

Přečtěte si, proč je jeho dostatečná hladina pro krásnou a zdravou pleť nezbytná:

Příčiny suché pleti hledejte v nedostatku živin. Nejčastějším viníkem je „áčko“ Příčiny suché pleti hledejte v nedostatku živin. Nejčastějším viníkem je „áčko“ Suchou pleť velmi často způsobuje nedostatek některých vitamínů. Které jsou ty nejzásadnější?

Co se týče topické aplikace, vybrat si můžete z mnoha intenzit retinolových sér. Pro začátečníky je nejlepší sérum Retinol 3 TR!

RETINOL 3TR RETINOL 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 1 020 Kč

B-komplex

Když přijde na pleť, nejdůležitější vitamín z B-komplexu je biotin, živina, která je základem buněk kůže, nehtů a vlasů. Bez jeho dostatečného množství se může objevit dermatitida (svědivá, suchá, podrážděná pleť) nebo dokonce vypadávání vlasů. I jeho mírný nedostatek může mít tyto negativní symptomy.

V současnosti se hodně pozornosti věnuje topické aplikaci vitamínů z B-komplexu. Krémy a další přípravky s jejich obsahem pleť prozáří, hydratují a sjednocují její barevný tón. Zejména niacin (vitamín B3) napomáhá zachovat hydrataci a pleť udržuje vypnutou a mladistvou. Mnohdy stačí pro viditelný výsledek pouhých šest dní používání. Niacin působí také protizánětlivě a zklidňuje suchou, podrážděnou pleť. Ve vyšších koncentracích může i zesvětlovat hyperpigmentaci.

Selen

Podle mnoha vědců hraje selen klíčovou roli v prevenci rakoviny kůže. Konzumovaný v podobě doplňku stravy napomáhá pleť chránit před poškozením slunečním zářením. Jeho konzumace snižuje riziko, že se na slunci spálíte. Pacienti postižení rakovinou kůže, kteří denně konzumovali 200 mikrogramů selenu, měli o 50% snížené riziko úmrtí na rakovinu kůže a o 17% nižší celkovou úmrtnost.

Orální konzumace selenu a mědi podle vědeckých zkoumání snižuje formování spálenin od slunce v kůži.

Měď

Měď je dalším důležitým minerálem. Spolu s vitamínem C a zinkem napomáhá rozvoji elastinu, vlákna, které zachovává pleť vypnutou a pružnou.

Zinek

Zinek je pro pleť zejména důležitý, trpíte-li na akné. Někdy bývá totiž nedostatek zinku přímo zodpovědný za jeho rozvoj. Vnitřní užívání a topická aplikace čistí pleť díky tomu, že snižuje produkci kožního mazu a reguluje formování lézí akné.

Vitamíny ze skupiny B, selen, měď, zinek a další důležité vitamíny a minerály získáte z doplňku stravy Beautiful Hair ANNA BRANDEJS

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová se přirozeně utváří v těle, její produkce se však s rostoucím věkem výrazně snižuje. Zvlhčuje klouby a umožňuje jejich bezbolestný pohyb, hydratuje oční sklivec. Hraje ovšem roli i v buňkách kůže, kde působí jako svého druhu lepidlo, které je napomáhá udržet vedle sebe, takže pleť vypadá mladší a vyhlazená. Jejím dalším plusem je schopnost zadržet v sobě obrovské množství vody (až tisicinásobek své váhy), díky čemuž každou buňku dostatečně hydratuje.

Esenciální mastné kyseliny

Pokud je pleť suchá, náchylná k zánětům a často posetá bílými či černými pupínky, pak je možná na vině nedostatek esenciálních mastných kyselin, živin nezbytných pro zdravý stav hydrolipidové bariéry. Bez nedostatečného příjmu esenciálních mastných kyselin pleť produkuje větší množství dráždivého kožního mazu, což může způsobit obtíže.

Starší články:
Nepodstupujete exfoliaci či peeling až příliš často?
Omlazení pleti8.8.2016

Nepodstupujete exfoliaci či peeling až příliš často?

Exfoliace čili jinými slovy peeling dokáže pro pleť udělat mnoho dobrého. Zpevňuje, vyhlazuje a zlepšuje jak vzhled, tak to, jak se "ve své kůži cítíte". Právě kvůli těmto skvělým výsledkům se však mnohé ženy i muži uchylují k exfoliaci častěji, než odborníci a výrobci doporučují a než je pro pleť zdravé.

Vědci odhalili důvod našeho stárnutí. Mohou za něj telomery!
Omlazení pleti27.7.2016

Vědci odhalili důvod našeho stárnutí. Mohou za něj telomery!

A s objevem tohoto mechanismu stárnutí organismu jde samozřejmě ruku v ruce také teorie, jak proces přirozeného stárnutí zpomalit.

Kolagen je pevnější než ocel! Stejně působí i v kůži
Omlazení pleti21.7.2016

Kolagen je pevnější než ocel! Stejně působí i v kůži

Kolagen je hlavní strukturální bílkovina v kůži. Hraje klíčovou roli ve stavbě buněk, tkání a orgánů. Pokud by nebylo kolagenu, naše tělo by se doslova rozpadlo. Dodává také pevnost a sílu kůži, je zodpovědný za její vypnutý, mladistvý vzhled bez vrásek.

Nejlepší pleťové masky na tohle léto. Vyberte si tu svou!
Omlazení pleti19.7.2016

Nejlepší pleťové masky na tohle léto. Vyberte si tu svou!

Pleťové masky patří k nejpříjemnějším způsobům, jak pečovat o pleť. Stačí je totiž jen nanést a nechat působit. Vy si mezitím můžete užívat ničím nerušeného relaxu.

Pycnogenol je pecka! Zbaví vás suché pleti i vrásek (prokázaly to klinické studie!)
Omlazení pleti11.7.2016

Pycnogenol je pecka! Zbaví vás suché pleti i vrásek (prokázaly to klinické studie!)

Tajemně znějící látka pycnogenol se získává z extraktu z borovice mořské. Na lidský organismus má velmi pozitivní vliv, z něhož mohou těžit dámy (podporuje mladistvý vzhled pleti) i pánové (podporuje mužskou plodnost a působí proti erektilní dysfunkci).